Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Jo Nesbo je značka skvělé hodnoty , prostě se vnořím do děje a sdělovací prostředky jsou mi ukradené, a asi takto mě na pět dní od současnosti spasil Spasitel. Sám titul dává příběhu do podtextu punc originality pro emoční prvopočáteční důvod vzniku vize nápravy nenapravitelného.

19.06.2016 5 z 5

Nedostižní Nedostižní Alyson Noël

No, dočetla jsem ji.Je to první díl z chystané trilogie, a jaksi stačilo. Tolik typicky amerického, medovocirkusového koktejlu je pro fandy LA kultury. Sáhla jsem po ní jako autorce bestsellerů New York Times, ale trefně to vystihl citát od Shakespeara hned na nulté stránce před první kapitolou , že " Není všechno zlato , co se třpytí ".
Problémy sotva zletilých protagonistů z různých vrstev hollywoodské společnosti, ve hře o prestiž a jméno v bulváru vedle idolů a stars, spolu s krimizápletkou jsou rádoby čtivá témata, no snad v dalším dílu jim dá autorka alespoň trochu obyčejné zemité živočišnosti , a pak by to mohlo mít hlubší obsah, .....takže SNAD.

11.06.2016 3 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

V celku dobré čtení, život se s námi nemazlí, všedně nevšední příběhy vykreslené intelektem ženské jedinečnosti. Jen E.Lustigová mi zde nesedla.

05.06.2016 4 z 5

Jistě, pane premiére 1 Jistě, pane premiére 1 Jonathan Lynn

Opět mimořádně jedinečná superlativa. Pro mě klenot anglického humoru.

04.06.2016 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Pro ty , co lázeňskou kůru zažili evokuje vzpomínky , takže čtivá pohoda s humorem.

23.05.2016 4 z 5

A satan se smál z nebe A satan se smál z nebe Miroslav Jílek

Pro pohodu a k zamýšlení, prostě počteníčko . V prvním příběhu snadno poznáte rébus politického zákulisí, druhý je známý krimipřípad v zastíněných skutečnostech, třetí - z osudů tkz. manažersko-politických ztroskotanců, čtvrtý z konečné zastávky, ve všech je lidské účtování hry osudů.

23.05.2016 5 z 5

Sedmá orchidej Sedmá orchidej Alena Zemanová

Autorka výstižně zakomponovala interní citové rozpoložení před srdečním konfliktem zvaným zamilovanost neskryješ. Zločin z lásky - vyššího principu, je pro pachatele důkazem hlubokého citu - tedy pochopitelný. I tací jsou mezi námi. Je prima si zase otevřít vzpomínky s velkým L a potvrdit, že ten tanec citů byl stejný a hezký.

22.05.2016 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Ze zvukového nosiče adrenalinový zážitek , drogová závislost je zde, v plné nahotě.
Takže fajnový.

16.05.2016 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Tip ťop, skvělé, čtenářský zážitek, vyzrálý kumšt a cit pro bestseller .

08.05.2016 5 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Knížka je příjemné čtení, pohledem očima autora začnete převracet zvyklosti pro jejich vyjádření , a budete v úžasu, co z toho vyjde. citát z knihy - Lidské tělo je dost sofistikovaná záležitost. Například z jakéhokoli rostlinného tuku v tu ránu udělá tuk živočišný. To je laboratorně dost obtížné.

05.05.2016 5 z 5

Mafiánovi Mafiánovi Tonino Benacquista

Bezva čtení, drsné mafipodsvětí , koumavá policie, protřelý zrádce a jeho mazaná , akčně všeho schopná rodinka udělá v poklidném městečku točo. Ergo - krimidrama s humorem, vše vtipně fajn propletené. Moc jsem se těšila na film s hvězdným obsazením, no , u knížky jsem i smíchy slzela, z filmu jsem byla rozpačitá. Takže nejdřív číst, toť má rada pro lepší zážitek.
Nostalgický citát z knihy - Byly doby , kdy byl ještě půvab důležitější než dokonalost.

04.05.2016 5 z 5

Co Vy na to, pane Šmoldasi? Co Vy na to, pane Šmoldasi? Ivo Šmoldas

Perfektní , český jazyk ožívá, okouzluje a podmaňuje si naše české EGO, díky Vám. Díky.

03.05.2016 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Z Klubu Českých Vlastenců - Zpráva pro cizince - Takto , a jenom takhle, jde u nás život.

03.05.2016 5 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Opět skvělá knížka. Je pozoruhodné na sobě postupem většího počtu přečtených jeho knih, sledovat vzrůstající sympatie , nejen k hrdinovi s tak uměleckými znalostmi i nadáním, ale i na sobě, protože jeho nutná obranná idea pro židovský národ, má v sobě přesvědčivost, která se s každým novým románem usazuje a je důvěryhodnější.

Třesky plesky hezky česky Třesky plesky hezky česky Vratislav Ebr

Dárečková knížka, potěší a udělá radost i obdarovanému, jistota zaručená.

Caravaggiův odkaz Caravaggiův odkaz Peter Dempf

Pro ctitele malířského umění je to zážitek. Pro vnímavé - váš pohled na díla se změní, zaujetí pro citlivé zobrazení nepostrádá dramatičnost, např. pro obraz Smrt Marie - matky Krista, měl za předlohu se již po delší dobu , rozkládající se tělo utopené své mladé a krásné přítelkyně - lehké ženy,
P.Dempf obdivuhodně a citlivě navozuje situace a prožitky všemi smysly,
Doporučila bych Petera DEMPFa jako četbu pro uchazeče na VŠU oboru malířského, neboť svými díly by mohl zušlechtit názor mladých začínajících umělců.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Záblesk pohledu na ukázku seriálu mě doslova chytl, při dalším pohledu, ale na tloušťku knihy a její váhu a další díly, jsem dospěla k přesvědčení, že se přede mnou otevírá propast. Východisko se objevilo záhy, pozvolna , po dílech začaly vycházet skvělé načtené P. Rimským MP3, - záslužné dílo, v kombinaci se seriálem jsou zážitky dokonalé.

30.04.2016 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Výstižné slovo - SÍLA, v obsahu, ve zpracování, v možném odvolání na skutečnost, pro mě druhá dánovka a opět výborná.

29.04.2016 5 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Realita - velmi čtivé , poskládáte s dalšími díly do pestré mozajky a máte jasno Kdo s Kým a Pro koho.

28.04.2016 4 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Po II - Krakatici není možné nečíst III. Válku kmotrů , tato povědomost kmotrům škodí, jsou v hledáčku kdekoho, a tak se zvolna vytrácí, někdo zemře, další je zabit, další za mřížemi ve světě, ti odolní se stěhují do ciziny. Český samočistící proces. K zapsání do české historie ???

28.04.2016 4 z 5