Co Vy na to, pane Šmoldasi?

Co Vy na to, pane Šmoldasi? https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101544/bmid_co-vy-na-to-pane-smoldasi-ZDX-101544.jpg 4 52 9

Když se nám ráno začne mísit do snu rádio jako bublající potok, bezpečně nás přivede do bdělého stavu jméno Ivo Šmoldas. V tu chvíli je nám totiž jasné, že se nám dostane hned na prahu dne vtipného, často ironizujícího, ale vždy mimořádně výstižného komentáře k současnému politickému či ekonomickému dění, ke každodenním jevům našeho života a ke společenským novinkám, blahodárného vstupu do celého dne. Je v něm jasná mysl, rozhled a specifický smysl pro humor této dnes všeobecně známé osobnosti - narozené v roce 1955, původem olomouckého Hanáka, postupně filologa, básníka, redaktora, epizodického nakladatele, televizního moderátora, nezávislého rozhlasového glosátora - a v soukromí permanentního krmiče koček. V naší knížce jsme shromáždili s autorem podle tradiční nakladatelské terminologie jejich "reprezentativní vzorek". Přejeme čtenáři, aby v něm našel optimistická východiska pro své činy a pobavení a útěchu pro svou duši.... celý text

cukrovka
24.07.2022 4 z 5

Při čtení mi chyběl pouze autorův hlas, který je jedinečný. Občas se některé myšlenky opakovali, ale rozhodně fejetony pobavili.

Damato
21.08.2018 5 z 5

Tak tohoto pána a obzvláště jeho hlas já můžu v jakoukoli denní i noční dobu. Jeho úžasné projevy a hlášky řečené s kamennou tváří jsou rajská hudba na moji občas depresemi klátící se dušičku.

Bludimira2010
30.11.2017

Skvělý naprosto dokonalý humor s jakým pan Šmoldas glosuje dané otázky a témata. Člověk se od srdce zasměje snad na každé stránce.

Hanuja
02.11.2017 4 z 5

Velmi úsměvná knížka, která k nám promlouvá krásným jazykem, jenž k nám promlouvá také pan Šmoldas.

Jaruš7
03.05.2016 5 z 5

Perfektní , český jazyk ožívá, okouzluje a podmaňuje si naše české EGO, díky Vám. Díky.

allebra
20.07.2014 4 z 5

Trefně napsané, vtipné pohrávání s češtinou, ale přece jen, také mi chyběl hlas pana Šmoldase.

Danafantom
30.10.2013 5 z 5

Jsem nadšená. Navíc mám ten dar, že když čtu, slyším to namluvené hlasem autora a sem tam zahlédnu i tu čertíkovskou jiskřičku v jeho oku, takže jsem si čtení náležitě užila. Díky za takové lidi, jako je Ivo Šmoldas ;)

Márinka
24.02.2013 5 z 5

Skvělý glosátor! Už se těším, až jej uslyším naživo :)

Lidka
08.05.2012 4 z 5

Zajímavé glosy, přečteno s úsměvem na rtech. A také důkaz, jak je krásná a košatá čeština. Ale přece jen není nad to, slyšet Pana Šmoldase naživo. :-)

Ivo Šmoldas
česká, 1955
2011  77%Co Vy na to, pane Šmoldasi?
1988  67%Zimní srst
1986  83%Trvalé bydliště Praha