jarkaska jarkaska komentáře u knih

Chůvy v akci Chůvy v akci Rebecca Johnson

Opět skvělé čtení. Tentokrát Julinka se Zuzkou tráví celý týden na farmě kamarádky Míši, kde se starají o malé jehňátko a ostatní narozená zvířátka. A teď honem na další příběh.

Nezbedný poník Nezbedný poník Rebecca Johnson

Další z příběhu malé veterinářky Julinky. Moc se nám všem líbil. Pěkná série. Už se chystáme na další příběh.

Přísně tajný plán Přísně tajný plán Rebecca Johnson

Další pěkná kniha o zvířátkách. Julinka je naše nejmladší vnučka, ale u čtení ještě moc nevydrží. Ty starší už jsou lepší posluchači. Už se těšíme na další příběh.

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Pěkná, napínavá a hlavně čtivá kniha autorky. Ráda jsem si ji zase přečetla.

22.09.2023 5 z 5

Martinka a neposedná fretka Martinka a neposedná fretka Gilbert Delahaye

Zase další z příběhů malé Martinky. Krásné čtení.

22.09.2023 5 z 5

Tři v kruhu Tři v kruhu Naďa Horáková

Kniha se četla rychle, přečteno za dva večery. Ale neurazí, nenadchne. Někdy zkusím ještě jinou.

22.09.2023 3 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Celá tato série se mi líbila.

21.09.2023

Rosa a Labutí princezna Rosa a Labutí princezna Darcey Bussell

Ela předá kouzelné baletní střevíčky mladší Rose, ta zažije v Zemi kouzel první dobrodružství. Myší král zaklel princeznu Cressidu v labuť. Rosa za pomoci víly Majoránky princeznu vysvobodí ze zakletí.

Martinka malou zahradnicí Martinka malou zahradnicí Gilbert Delahaye

Pěkná knížka o Martince, která se tentokrát stala malou zahradnicí.

Amélie zase zlobí Amélie zase zlobí Enid Blyton

Další z příběhů zlobivé panenky Amélie. Jak ta dokáže potrápit ostatní hračky.

Zlobivá Amélie Zlobivá Amélie Enid Blyton

Pěkná kniha. Amélie je opravdu hodně zlobivá panenka. Do knihovny mi chodí Jiřík, dnes už žák druhé třídy, u kterého vidím, že o knihách přemýšlí. A tak díky němu, jsem se vrátila do dětských let a čtu tyto knihy, o kterých si pak můžeme povídat.

13.09.2023 4 z 5

Martinka v říši pohádek Martinka v říši pohádek Gilbert Delahaye

Tentokrát se Martinka prostřednictvím snu, dostala do říše pohádek. Zde pomohla zakletému chlapci Žluťáskovi, proměnit se zpátky v ptáčka Žluťáska.

Martinka jezdí na koni Martinka jezdí na koni Gilbert Delahaye

Tak toto bylo něco pro naše holky, které také jeden čas jezdily na koních. Bohužel z časových důvodů musely přestat.

Martinka a oslík Ušáček Martinka a oslík Ušáček Gilbert Delahaye

Další příběh malé Martinky, a opět pěkné čtení.

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

První kniha této autorky, kterou jsem našla v naší knihovně. Zaujal mě obal knihy . Četla se mi pěkně, bylo to takové oddechové čtení. Určitě si přečtu další její knihy.

Říkadla Říkadla Josef Lada

Nádherná říkadla, pěkná ilustrace Josefa Lady. Dnes jsme četly s vnoučaty, ty starší už některá umí ze školky. Tato kniha nikdy nezestárne, je stále aktuální.

31.08.2023 5 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

Tuto knihu jsme našly v naší knihovně. Holkám se líbil, takže budeme půjčovat i další příběhy o Ele.

Dobrodružství na Měsíci Dobrodružství na Měsíci Mary Pope Osborne

Poslední z příběhů Aničky a Kuby. Tentokrát je magický domeček přenesl na Měsíc. Všechny příběhy se nám moc líbily.

Dobrodružství v pralese Dobrodružství v pralese Mary Pope Osborne

Další příběh sourozenců Kuby a Aničky, tentokrát je magický domeček přenesl do deštného pralesa. Krásná kniha.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět čtivá kniha, Překvapil mě vrah staré paní, typovala jsem jinak.

17.08.2023 5 z 5