jarkaska jarkaska komentáře u knih

Kocour detektivem Kocour detektivem neznámý - neuveden

Dnes jsme si přečetli s vnoučaty tuto pěknou knihu o kocouru detektivovi. Pěkné ilustrace.

12.07.2023 5 z 5

Martinka ve škole Martinka ve škole Gilbert Delahaye

Dnes jsme s Martinkou zavítali do školy. Do třídy k nim přijde nová spolužačka Marika, která pochází z Indie. Píší dopis, malují pohádku. Určitě budeme číst znovu.

11.07.2023 5 z 5

Martinka malou vychovatelkou Martinka malou vychovatelkou Gilbert Delahaye

Tentokrát se Martinka stará o svoje sestřenice, dvojčátka Aničku a Julinku a bratrance Ondru. Jejich rodiče šli do divadla. Moc se nám líbila.

11.07.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Tuto knihu jsme našla v naší knihobudce. I když film mám možnost vidět díky televizi, která ho vysílá několikrát během roku, knihu jsem si vzala. Při čtení jsem se nasmála jako při sledování filmu. Bylo to jako bych sledovala film s titulky.

10.07.2023 5 z 5

Zachráněná Popelka Zachráněná Popelka Lilian Darcy

Pěkná romantika, líbila se mi.

04.07.2023 5 z 5

Ségry a potrhlá sestřenka Ségry a potrhlá sestřenka Thomas Brezina

Tento díl byl zatím ze všech pro mě nejslabší. Předchozí se mi líbily více. Ale jako oddechovka to bylo dobré.

02.07.2023 4 z 5

Martinka se chystá na karneval Martinka se chystá na karneval Gilbert Delahaye

Tak jsme si zase přečetly další knihu o Martince. Tentokrát se chystala na karneval. Ale neví, za co se převlékne. Jako vždy, to dobře dopadlo.
Snad se nám podaří přes prázdniny si přečíst další knihy o Martince.

29.06.2023 5 z 5

Martinka malou maminkou Martinka malou maminkou Gilbert Delahaye

Protože jsou to krátké příběhy, tak jsme musely přečíst ještě další. Martinka se sama starala o malého bratříčka. Holkám se kniha líbila, ale raději se ještě starají o panenky.

27.06.2023 5 z 5

Martinka v nemocnici Martinka v nemocnici Gilbert Delahaye

Další příběh malé Martinky, tentokrát z prostředí nemocnice. Holkám se moc líbil. Nádherné ilustrace.

27.06.2023 5 z 5

Srdce v obležení Srdce v obležení Catherine George

Pěkná oddechovka s předvídatelným koncem.

27.06.2023 3 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Nora opět nezklamala. Kniha se pěkně četla, vraha jsem odhalila dobře. Romantika spojená s detektivkou, to mám os spisovatelky ráda.

26.06.2023 5 z 5

Iva Janžurová - Včera, dnes a zítra Iva Janžurová - Včera, dnes a zítra Petr Macek

Tuto knihu jsem četla asi před dvěma roky. Znám paní Janžurovou z různých filmů. Ať je to Drahé tety a já nebo vrchní sestra z Nemocnice na kraji města. Různých pohádek. Ale nikdy jsem nebyla na jejím divadelním představení. A to se mi teď splnilo. Měla jsem možnost vidět ve Stavovském divadle představení Audience u královny. Je to pro mne nezapomenutelný zážitek.

22.06.2023 4 z 5

Pojďte s námi hledat poklad! Pojďte s námi hledat poklad! Andrea Schütze

Sice jsme začaly číst sérii od konce, ale ani nám to nevadilo. Příběh kamarádů z Medového lesa je tentokrát, jak hledali poklad. Nakreslili mapu, kterou našli děti z lesní školky a podle ní hledali poklad. Bylo to příjemné čtení. Určitě se podíváme po dalších částích série.

22.06.2023 5 z 5

Dobrodružství v zemi nindžů Dobrodružství v zemi nindžů Mary Pope Osborne

Další příběh Kuby a Aničky. Dobře se nám tato série čte.

19.06.2023 5 z 5

Dobrodružství mezi dinosaury Dobrodružství mezi dinosaury Mary Pope Osborne

Tak teď jsme si přečetli, jak Kubík s Aničkou přišli k magickému domečku. Jejich první cesta byla mezi dinosaury. Pěkný a krátký příběh, který je třeba přečíst celý. Vnoučatům se líbil. Pro předškoláky krásné čtení.

16.06.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Tuto knihu jsem dostala na vánoce. Teď, když jsem si uklízela nové knihy, upoutala mě tato. Je to krásný vánoční příběh, který babička vypráví svým dvěma malým vnoučatům.
Moc se mi kniha líbila. Těm, kdo má rád příběhy se šťastným konce, doporučuji.

16.06.2023 5 z 5

Rosa a kouzelný sen Rosa a kouzelný sen Darcey Bussell

Další kniha, která se mi díky půjčování malým slečnám dostala do ruky. Je to pěkný příběh o vílách a dívence Rose. Určitě se podívám po dalších částech této série o malých baletkách.

15.06.2023 5 z 5

Kovboj a kráska Kovboj a kráska Rosemary Carter

Pěkné a čtivé jako u každé z romantických harlequinek. Líbilo se mi to.

14.06.2023 5 z 5

Výprava na pustý ostrov Výprava na pustý ostrov Mary Pope Osborne

Tentokrát jsme si přečetly příběh Aničky a Kuby, kdy je magický domeček přenesl na pustý ostrov mezi piráty. Vnučkám se to líbilo, tak se podíváme ještě po dalších knihách série.

13.06.2023 4 z 5

Ty kluci jsou fakt šílený Ty kluci jsou fakt šílený Thomas Brezina

Tentokrát Tinka a Lissi jsou se třídou na školním výletě v horách. Zažívají zde problémy se spolužáky chlapci a i s jejich čarováním. Pěkná oddechovka na jeden večer.

13.06.2023 5 z 5