jarkaska jarkaska komentáře u knih

Říkadla Říkadla Josef Lada

Nádherná říkadla, pěkná ilustrace Josefa Lady. Dnes jsme četly s vnoučaty, ty starší už některá umí ze školky. Tato kniha nikdy nezestárne, je stále aktuální.

31.08.2023 5 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

Tuto knihu jsme našly v naší knihovně. Holkám se líbil, takže budeme půjčovat i další příběhy o Ele.

Dobrodružství na Měsíci Dobrodružství na Měsíci Mary Pope Osborne

Poslední z příběhů Aničky a Kuby. Tentokrát je magický domeček přenesl na Měsíc. Všechny příběhy se nám moc líbily.

Dobrodružství v pralese Dobrodružství v pralese Mary Pope Osborne

Další příběh sourozenců Kuby a Aničky, tentokrát je magický domeček přenesl do deštného pralesa. Krásná kniha.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět čtivá kniha, Překvapil mě vrah staré paní, typovala jsem jinak.

17.08.2023 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Další kuchařka, z které se dobře vaří. Ke každému receptu je pěkný obrázek.

Martinka v parku Martinka v parku Gilbert Delahaye

Další z příběhů malé Martinky, tentokrát z návštěvy jednoho parku. Pěkné ilustrace.

Dobrodružství v říši pyramid Dobrodružství v říši pyramid Mary Pope Osborne

Další setkání s Kubou a Aničkou. Tentokrát je magický domeček přenesl do hlubin prastaré pyramidy, kde zažili různá dobrodružství. Moc pěkná série.

08.08.2023 5 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Po zhlédnutí představení v rámci Letních Shakespearovských slavností na hradu Špilberk, jsem si našla i knižní podobu. Oboje pěkné. Nezapomenutelný výkon Michala Isteníka v roli krále Leontese, ale i dalších herců Saši Rašilova, Petry Špalkové nebo Veroniky Arichteva a Aleny Mihulové, mi dlouho zůstane v paměti.

06.08.2023 5 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Poslední kniha této série, která byla opět čtivá a nechyběla romantika. Líbilo se mi jiskření mezi Jessicou a Johnem, oba byli super. Škoda, že knih této autorky není více.

06.08.2023 5 z 5

Krtek a rybka Krtek a rybka Zdeněk Miler

Pohádky o Krtkovi jsme četly mnohokrát. Teď vybírá knihy v knihovničce ta nejmenší vnučka (2,5) a tak vybrala o tom, jak Krteček zachránil rybku.

03.08.2023 5 z 5

Z Medovníčkova lesa Z Medovníčkova lesa Jan Lebeda

Pěkná říkadla a ještě hezčí obrázky. Přečetly jsme s malou vnučkou.

03.08.2023 5 z 5

Ségry a hromada malérů Ségry a hromada malérů Thomas Brezina

Poslední příběh o Lissi a Tince, nevlastních sestrách, které uměly čarovat. Tato kniha se mi líbila. Byla vtipná a pěkně se četla. Doporučím mladším čtenářkám.

27.07.2023 5 z 5

Neposlušný pejsek a jiné pohádky Neposlušný pejsek a jiné pohádky Alena Benešová

Pěkná kniha pro malé čtenáře. Líbil se nám příběh o pejskovi.

Martinka v zoo Martinka v zoo Gilbert Delahaye

A opět Martinka, která byla s Tomášem a pejskem Alíkem navštívit ZOO. Pěkné čtení.

Martinka v cirkusu Martinka v cirkusu Gilbert Delahaye

Další z příběhů malé Martinky. Tentokrát se jí zdál sen jak vystupuje v cirkuse.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

První kniha této autorky, a moc se mi líbila. Líbila se mi postava Daphne i Simona. Televizní verzi jsem neviděla a tak to bylo příjemné čtení. Už hledám další díl této série.

Martinka malou hospodyňkou Martinka malou hospodyňkou Gilbert Delahaye

Další z příběhů malé Martinky a jejího bratříčka Honzíka. Mamince chtěli připravit překvapení k svátku. A tak se rozhodli uklidit. Opět pěkné čtení a ukázka toho, že i malé děti mohou pomáhat.

Martinka cestuje vlakem Martinka cestuje vlakem Gilbert Delahaye

Další k příběhů Martinky, tentokrát cestovala s bratrem vlakem. Pěkné ilustrace.

Plameny v ráji Plameny v ráji Ann Maxwell

Pěkná, čtivá kniha. Líbila se mi. Určitě vyhledám další knihy autorky.