jarkaska jarkaska komentáře u knih

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Další pěkný díl z této série, který se mi moc líbil. Příběh Anthonyho a Kate mě bavil, seděla jsem u knihy každou volnou chvilku.

21.10.2023 5 z 5

Po stopách lišáčka, veverky a králíčka Po stopách lišáčka, veverky a králíčka neznámý - neuveden

Moc pěkná kniha s krásnými ilustracemi. Přečetly jsme s tříletou vnučkou. Aničce se hlavně líbily obrázky zvířátek.

20.10.2023 5 z 5

Martinka a její tajemná sousedka Martinka a její tajemná sousedka Gilbert Delahaye

Martince se domů nevrátil kocourek. A tak s kamarádkou Nikolou se vypraví kocourka hledat u sousedky, o které si Nikola myslí, že je čarodějnice.
Hedvika Hubená, tak se sousedka jmenuje , je herečka a hraje pro děti. Opět pěkný příběh.

19.10.2023 5 z 5

Martinka se učí kreslit Martinka se učí kreslit Gilbert Delahaye

Tentokrát se Martinka učí kreslit. Nedaleko bydlí umělci manželé Bauerovy. Pan Bauer kreslí Alíka, ale ten má strach. A tak Martinka maluje zátiší, krajinu. Pan Bauer dělá i sošky, a tak v den vermisáže je vystaveno sousoší Martinky s Alíkem .

19.10.2023 5 z 5

Eliška a noční dobrodružství Eliška a noční dobrodružství Diana Kimpton

Další pěkný příběh princezny Elišky a její kamarádky Katky. Tentokrát byly sami stanovat. Pěkné čtení.

17.10.2023 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pěkná vzpomínka na školní léta. Přečetla jsem jako e-knihu.

17.10.2023 5 z 5

Eliška a statečný princ Eliška a statečný princ Diana Kimpton

Další pěkný příběh z edice Princezna a poníci. Tentokrát Eliška řeší záhadu, proč se poníci nečekaně na lesní stezce zastaví a nechtějí pokračovat. Při dobrodružné cestě jí pomáhá princ Janek a kamarádka Katka. Pěkné čtení pro holky.

12.10.2023 5 z 5

Únos Únos Mary Higgins Clark

Díky ČV jsem si opět přečetla oddechovku , kterou napsala dcera s matkou. Škoda, že už obě nežijí. Kniha je ze série Alvira a Willy, kterou jsem četla. Je to takové nenáročné čtení.

12.10.2023 5 z 5

Eliška a toulavá Hvězdička Eliška a toulavá Hvězdička Diana Kimpton

Opět pěkný příběh princezny Elišky. Tentokrát vypátrala záhadného nočního hosta v královské zahradě. Příjemné čtení pro mladší dívky.

Eliška má tajný plán Eliška má tajný plán Diana Kimpton

Tak tentokrát jsme Martinku vyměnily za princeznu Elišku. Pěkná kniha o princezně Elišce jak chtěla zachránit poníka Mráčka, aby nebyl prodán. Vymyslela plán a s pomocí kamarádky Katky ho uskutečnila. Pěkné čtení pro menší děti.

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Tuto knihu mi půjčila jedna čtenářka naší knihovny. Zpočátku jsem se nemohla začíst a tak jsem ji odložila a četla jiné knihy. Druhý pokus byl už lepší a ke konci jsem od knihy nemohla odejít. Zajímavý příběh.

11.10.2023 4 z 5

Martinka na školním výletě Martinka na školním výletě Gilbert Delahaye

Tentokrát jela Martinka na školní výlet do ptačí rezervace. Doma máme také malou zoo. Desetiletá Emička přivede třídu k nám na dvorek, aby se mohli podívat na papoušky, králíky, slepice, malé holoubátka, ale hlavně na koťátka.

Martinka se učí plavat Martinka se učí plavat Gilbert Delahaye

Další pěkná kniha. Martinka se učí plavat. To bylo něco pro naše holky, kterým už začal nový kurz, teď už chodí i ta skoro tříletá. Všechny tři jsou velké milovnice vody.

Dům neřesti Dům neřesti Candice Proctor

Tuto knihu jsem měla přichystanou ke čtení delší dobu, ale vždy jsem potřebovala přečíst něco jiného. Teď na ni konečně došlo a musím říct, že jsem ji četla jedním dechem. Prostě nádherná kniha, kdo nečetl, doporučuji.

05.10.2023 5 z 5

O Popelce a jiné pohádky O Popelce a jiné pohádky Božena Němcová

Tuto pohádku o Popelce jsem našla v e-knihách. Četla jsem různé pohádky o Popelce, ale tuto poprvé. Asi raději zůstanu u filmových. Tři oříšky pro Popelku s nezapomenutelnou Libuškou Šafránkovou nebo černobílou Popelku s Evou Hruškovou a Jiřím Štědroněm.

04.10.2023 4 z 5

Zatoulaní pejskové Zatoulaní pejskové Rebecca Johnson

Další pěkná knížka. Julinka po bouřce najde u okna pejska. Je celý špinavý a tak za pomoci kamarádky Zuzky ho vykoupou. Nadělají ale přitom nepořádek. Druhý den jdou s Julinčinou maminkou vypomáhat do psího útulku. Pěkná kniha, škoda, že poslední kterou máme. Snad se nám podaří sehnat i tu další.

Výprava do ZOO Výprava do ZOO Rebecca Johnson

Julinka, malá veterinářka, vyhrála soutěž strávit celý den v ZOO jako ošetřovatelka. Jde s ní i kamarádka Zuzka. Krmí surikaty, tučňáky, tygry, ale nejvíc si přejí, aby se za jejich pobytu narodilo malé slůně. Další pěkná knížka.

Prázdninový zvěřinec Prázdninový zvěřinec Rebecca Johnson

Opět pěkná kniha o zvěrolékařce Julii a její kamarádce Zuzce. Tentokrát tábořily na pláži, kde poznaly mnoho zvířat. Kubovi se líbí Max se svými dinosaury.

Nemocnice pro mláďátka Nemocnice pro mláďátka Rebecca Johnson

Další příběh malé veterinářky Julinky a jejích kamarádek Zuzky a Míši. Tentokrát se starají o malá poraněná zvířátka hořícího lesa. Moc pěkná knížka.

30.09.2023 5 z 5

Bouře nad savanou Bouře nad savanou Hana Hindráková

Pěkné volné pokračování knihy Svítání nad Savanou, kterou jsem četla. Příběh novinářky Nory. Knihu jsem nedokázala odložit, byla zde romantika, napětí, a zvědavost jak to vše dopadne.

29.09.2023 5 z 5