jarkaska jarkaska komentáře u knih

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Posloucháno jako audiokniha. Rumcajs, Manka i Cipísek byli večerníček mého dětství na které ráda vzpomínám. Jsem knihovnice a tak vím, že pro dnešní děti jsou některé slova těžká pochopit. Já jsem zase postrádala hlas pana Högra, ale při dalším poslechu jsem si zvykla i na hlas Vojty Kotka.

31.12.2023 4 z 5

Rosa a pták Ohnivák Rosa a pták Ohnivák Darcey Bussell

Tentokrát se malá Rosa vrací do Země kouzel, aby zachránila ptáka
Ohniváka a ostatní ptáčky z moci Zlé víly. Pěkné čtení pro malé slečny.

30.12.2023 5 z 5

Ela a narozeninové představení Ela a narozeninové představení Darcey Bussell

Další pěkný příběh malé baletky Ely v zemi kouzel. Ela vyrostla z kouzelných střevíčků a tak je daruje nové baletce Rose.

30.12.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Poslední kniha, nebo spíš audiokniha, která mi chyběla do letošní ČV. Jelikož jsem od listopadu neměla možnost posadit se s knihou v ruce, půjčila jsem si ji k poslechu. Bylo pěkné slyšet známé hlasy, které knihu namluvily. A tak, jak mi to čas dovolí, přečtu si i knihu.

30.12.2023 4 z 5

Po stopách vlčete, medvídka a kolouška Po stopách vlčete, medvídka a kolouška kolektiv autorů

Přečetli jsme poslední knihu této edice o zvířátkách. Tentokrát to bylo o vlčeti, medvíděti a malém kolouškovi. Moc pěkná kniha.

28.12.2023 5 z 5

Martinka se učí vařit Martinka se učí vařit Gilbert Delahaye

Tentokrát se Martina učí s maminkou vařit. Inspirace pro malé hospodyňky.

26.12.2023 5 z 5

Martinka mezi kuchtíky. Martinka mezi kuchtíky. Gilbert Delahaye

Pěkný příběh Martinky, která se učila vařit .

26.12.2023 5 z 5

Zámecký pán Zámecký pán Stephanie Howard

Klasika harlequinek, vše dobře dopadne. Knihu jsem si už dříve objednala z bazaru, abych si doplnila edici.

25.11.2023 5 z 5

Prasátko Štětinka a malá Majdalenka Prasátko Štětinka a malá Majdalenka Zdeňka Šiborová

A tak jsme se dostaly ke čtení pokračování knihy Sova Sonička, která se jmenuje Prasátko Štětinka a malá Majdalenka. Právě Majdalenka je dcera sovy Soničky. Bachyni Báře se narodilo sedm selátek. S dvěma z nich Štětinkou, který zlobí a Kňourkem, který zase kňourá si neví máma Bára rady. Dočteme se i o dalších zvířátkách lišce Lidce a jejich liščatech, ježkovi, myšce. Je to pěkná kniha s krásnými ilustracemi od Petry Tatíčkové. A opět se budeme těšit na další pokračování.

16.11.2023 5 z 5

Po stopách štěňátka, koťátka a kůzlátka Po stopách štěňátka, koťátka a kůzlátka Alain Jost

Tentokrát jsme četly příběh o štěňátku, koťátku a kůzlátku. Pěkné čtení, vnučka Emička má také kočku Mícu, ona je taková kočičí máma. Líbily se nám i krásné obrázky.

14.11.2023 5 z 5

Po stopách hříbátka, lvíčátka a slůňátka Po stopách hříbátka, lvíčátka a slůňátka kolektiv autorů

Krásná kniha o hříbátku, lvíčeti a malém slůňátku. Slon to je nejmilejší zvířátko malého vnoučka Marečka. Povídání o něm, se mu nejvíc líbilo.

13.11.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná kniha, ale smutný příběh. Knihu jsem sehnala pro čtenářku v rámci její povinné četby. S chutí jsem si ji přečetla.

12.11.2023 5 z 5

Martinka: Den plný dobrodružství Martinka: Den plný dobrodružství Gilbert Delahaye

Tentokrát Martinka s kamarádem Františkem, který má tatínka porybného, jdou prozkoumat rybník Volavkárnu. Zažijí den plný dobrodružství. Pěkná kniha pro malé dobrodruhy.

09.11.2023 5 z 5

Martinka ztratila svého pejska Martinka ztratila svého pejska Gilbert Delahaye

Tentokrát Martinka při hře na indiány ztratí pejska Alíka a tak se ho Martinka s kamarády vypraví hledat. Pěkné čtení pro naše malé holky.

Martinka a čtyři roční období Martinka a čtyři roční období Gilbert Delahaye

Za krátký večer jsme prošly celý rok. Pěkné ilustrace, to se holkám moc líbilo.

To ti patří, Amélie To ti patří, Amélie Enid Blyton

Další kniha o zlobivé panence Amélii. Škoda, že i někdy zlobí děti.

Klíč odvahy Klíč odvahy Nora Roberts

Konečně jsem se dostala ke třetí části této série. Kniha opět nezklamala. Líbilo se mi, že všechny tři dvojice zde opět vystupují společně. Pěkná série, moc se mi líbila.

02.11.2023 5 z 5

Školní mazlíčci Školní mazlíčci Rebecca Johnson

Škoda, že je to poslední kniha o malé veterinářce Julince a její kamarádce Zuzce. Tentokrát měly na starosti školní zvířecí koutek. Byla to skvělá série. Moc se nám líbila.

31.10.2023 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knihu jsem prvně začala číst, ale něco mi k tomu chybělo. A tak jsem si v knihovně půjčila audioknihu. Povídky vyprávěné Sandrou Pogodovou a Janem Kanyzou, některé i tatínkem Richardem Pogodou, to bylo to pravé. Nemohu říct, že se mi všechny líbily, ale poslech byl pro mne lepší něž když jsem knihu četla.

25.10.2023 3 z 5

Eliška a tajná jeskyně Eliška a tajná jeskyně Diana Kimpton

Další pěkný příběh Elišky , kamarádky Katky a prince Janka. Tentokrát našli tajnou chodbu. A Hvězdičce se narodilo hříbátko, které Eliška darovala kamarádce Katce. Katka ji pojmenovala Andělka. Škoda, že to byla poslední kniha, kterou jsme s vnučkou sehnaly.

25.10.2023 5 z 5