jarkaska Online jarkaska komentáře u knih

Partie století Partie století Cathy Maxwell

Kniha se mi četla dobře. Milá romantika. Určitě budu v této sérii pokračovat.

15.01.2024 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Kniha se mi dobře četla. Další pěkný příběh z této série.

09.01.2024 5 z 5

Martinka Martinka Gilbert Delahaye

Některé příběhy Martinky jsme četly nedávno. O tom jak Martinka s kamarádem Františkem prožili nevšední den, jak Martinka ztratila pejska Alíka nebo jak se učila vařit. A tak jsme četly jen o tom jak se Martinka začala učit hrát na violončelo. Jak slavila narozeniny a dostala pěknou panenku a o Martince jak byla nemocná. Kniha má pěkné ilustrace.

04.01.2024 5 z 5

Amélie, to je dobrý nápad! Amélie, to je dobrý nápad! Enid Blyton

Poslední kniha o neposlušné panence Amélii. Určitě stojí za přečtení.

02.01.2024 5 z 5

Amélie divočí! Amélie divočí! Enid Blyton

Další pokračování nezbedné panenky Amélie. Chvílemi jsme se i musely smát. Pro mladší děti doporučuji.

02.01.2024 5 z 5

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Posloucháno jako audiokniha. Rumcajs, Manka i Cipísek byli večerníček mého dětství na které ráda vzpomínám. Jsem knihovnice a tak vím, že pro dnešní děti jsou některé slova těžká pochopit. Já jsem zase postrádala hlas pana Högra, ale při dalším poslechu jsem si zvykla i na hlas Vojty Kotka.

31.12.2023 4 z 5

Rosa a pták Ohnivák Rosa a pták Ohnivák Darcey Bussell

Tentokrát se malá Rosa vrací do Země kouzel, aby zachránila ptáka
Ohniváka a ostatní ptáčky z moci Zlé víly. Pěkné čtení pro malé slečny.

30.12.2023 5 z 5

Ela a narozeninové představení Ela a narozeninové představení Darcey Bussell

Další pěkný příběh malé baletky Ely v zemi kouzel. Ela vyrostla z kouzelných střevíčků a tak je daruje nové baletce Rose.

30.12.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Poslední kniha, nebo spíš audiokniha, která mi chyběla do letošní ČV. Jelikož jsem od listopadu neměla možnost posadit se s knihou v ruce, půjčila jsem si ji k poslechu. Bylo pěkné slyšet známé hlasy, které knihu namluvily. A tak, jak mi to čas dovolí, přečtu si i knihu.

30.12.2023 4 z 5

Po stopách vlčete, medvídka a kolouška Po stopách vlčete, medvídka a kolouška kolektiv autorů

Přečetli jsme poslední knihu této edice o zvířátkách. Tentokrát to bylo o vlčeti, medvíděti a malém kolouškovi. Moc pěkná kniha.

28.12.2023 5 z 5

Martinka se učí vařit Martinka se učí vařit Gilbert Delahaye

Tentokrát se Martina učí s maminkou vařit. Inspirace pro malé hospodyňky.

26.12.2023 5 z 5

Martinka mezi kuchtíky. Martinka mezi kuchtíky. Gilbert Delahaye

Pěkný příběh Martinky, která se učila vařit .

26.12.2023 5 z 5

Zámecký pán Zámecký pán Stephanie Howard

Klasika harlequinek, vše dobře dopadne. Knihu jsem si už dříve objednala z bazaru, abych si doplnila edici.

25.11.2023 5 z 5

Prasátko Štětinka a malá Majdalenka Prasátko Štětinka a malá Majdalenka Zdeňka Šiborová

A tak jsme se dostaly ke čtení pokračování knihy Sova Sonička, která se jmenuje Prasátko Štětinka a malá Majdalenka. Právě Majdalenka je dcera sovy Soničky. Bachyni Báře se narodilo sedm selátek. S dvěma z nich Štětinkou, který zlobí a Kňourkem, který zase kňourá si neví máma Bára rady. Dočteme se i o dalších zvířátkách lišce Lidce a jejich liščatech, ježkovi, myšce. Je to pěkná kniha s krásnými ilustracemi od Petry Tatíčkové. A opět se budeme těšit na další pokračování.

16.11.2023 5 z 5

Po stopách štěňátka, koťátka a kůzlátka Po stopách štěňátka, koťátka a kůzlátka Alain Jost

Tentokrát jsme četly příběh o štěňátku, koťátku a kůzlátku. Pěkné čtení, vnučka Emička má také kočku Mícu, ona je taková kočičí máma. Líbily se nám i krásné obrázky.

14.11.2023 5 z 5

Po stopách hříbátka, lvíčátka a slůňátka Po stopách hříbátka, lvíčátka a slůňátka kolektiv autorů

Krásná kniha o hříbátku, lvíčeti a malém slůňátku. Slon to je nejmilejší zvířátko malého vnoučka Marečka. Povídání o něm, se mu nejvíc líbilo.

13.11.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná kniha, ale smutný příběh. Knihu jsem sehnala pro čtenářku v rámci její povinné četby. S chutí jsem si ji přečetla.

12.11.2023 5 z 5

Martinka: Den plný dobrodružství Martinka: Den plný dobrodružství Gilbert Delahaye

Tentokrát Martinka s kamarádem Františkem, který má tatínka porybného, jdou prozkoumat rybník Volavkárnu. Zažijí den plný dobrodružství. Pěkná kniha pro malé dobrodruhy.

09.11.2023 5 z 5

Martinka ztratila svého pejska Martinka ztratila svého pejska Gilbert Delahaye

Tentokrát Martinka při hře na indiány ztratí pejska Alíka a tak se ho Martinka s kamarády vypraví hledat. Pěkné čtení pro naše malé holky.

08.11.2023 5 z 5

Martinka a čtyři roční období Martinka a čtyři roční období Gilbert Delahaye

Za krátký večer jsme prošly celý rok. Pěkné ilustrace, to se holkám moc líbilo.

08.11.2023 5 z 5