Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Zajímavé zpracování tématu holokaustu.

28.07.2022 4 z 5

Dech je nádherná kniha. Má vysokou úroveň odbornosti, přesto je stále přístupná laikům. Pohybuje se na pomezí příběhu a odborného textu, což byla voda pro mou duši. Popsané techniky se dají z textu i naučit, což je super.
Knihu jsem četla dlouho, vychutnávala jsem si ji. Během jejího čtení jsem stihla začít dýchat téměř výhradně nosem a pomohlo mi to. Cítím se teď lépe a mám pocit, že podávám i lepší fyzické výkony a mám více energie. Bohužel to ale také odhalilo, že nedýchám úplně nejlépe, cž může být příčinou mnohých potíží.

Perlička na závěr. V této knize se dozvíte, proč je nošení rovnátek, zvláště těch "napevno", morem pro naše dýchání.

28.07.2022 5 z 5

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Parádní záležitost. Vtipná a hluboce duchovní. Ideální pro člověka hledajícího své životní povolání a poslání. Musí se nad ní občas přemýšlet, ale stojí to za to.

27.07.2022 5 z 5

Praprázdniny Praprázdniny Ivona Březinová

Supr kniha. Milovala jsem ji.

11.07.2022 5 z 5

Terezka: Vyprávění o sv. Terezii z Lisieux Terezka: Vyprávění o sv. Terezii z Lisieux Zuzana Holasová

Krásná útlá knížečka.

23.06.2022 5 z 5

Útěk Kryšpína N. Útěk Kryšpína N. Ivona Březinová

Pěkná knížka.

21.06.2022 4 z 5

Moje první kniha o kvantové fyzice Moje první kniha o kvantové fyzice Eduard Altarriba

Parádní kniha. Pro starší děti nebo nadšené dospělé amatéry.

18.06.2022 5 z 5

Tajemství ztracené kočky Tajemství ztracené kočky Enid Blyton

Blytonová... Legenda mého dětství. Zhltnuto v okamžiku. Super knížka.

15.06.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Velmi dobré. Celý příběh se mi dostal pod kůži. Jak snadno může člověka potkat zlo..

14.06.2022 4 z 5

Carlo Acutis: 15 rokov priateľstva s Bohom Carlo Acutis: 15 rokov priateľstva s Bohom Umberto De Vanna

Nádherná kniha o úžasném chlapci. Dopžil se sice jen patnácti, ale stihl toho dost. Žil naplno s Bohem, i s lidmi. A rád chodil po kopcích. Navíc to byl svatý, který se rozhodně nebát používat počítač. Že by tedy patron internetu? :-D

29.05.2022 5 z 5

Jablko z klína / Ruce Venušiny / Jaro, sbohem Jablko z klína / Ruce Venušiny / Jaro, sbohem Jaroslav Seifert

Já Seiferta moc nemusím, tuhle knížku jsem si půjčila vlastně omylem, přesto se mi některé obraty líbily.

26.05.2022

Podivuhodná robotí expedice Podivuhodná robotí expedice Jindřich Janíček

Vážně dobré. Veselé i smutné, sem tam s nádhernými hláškami - viz třeba "ponorka".

25.05.2022 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Krásná a poetická kniha.

24.05.2022 4 z 5

Tajemství oblázkové hory Tajemství oblázkové hory Bára Dočkalová

Skvělá kniha pro mladší čtenáře, cca kolem 12-14 let.

20.05.2022 4 z 5

Princezna klenotů Princezna klenotů Renata Štulcová

Moc pěkná kniha. Dramatická i harmonická, překvapivá, leč rovněž předvídatelná.
Tohoto dílu série jsem se dosti bála. Uvažovala jsem, že sérii vůbec nedočtu. Trošku jsem totiž tušila, kterým směrem se bude příběh vyvíjet, což jsem po přečtení sedmého dílu nebyla schopna autorce odpustit. Mé tušení se bohužel potvrdilo. Naštěstí jsem o něco moudřejší a knihu jsem si koupila. Jsem za to ráda.
Autorka dokázala i předvídatelný konec, jinak to totiž skončit nemohlo, okořenit překvapivým příběhem, novými postavami i souvislostmi tam, kde bych je nečekala. Docela mne bavilo je odhalovat.
Konec se mi sice pořád nelíbí, jelikož jednu z postav od první chvíle nesnáším a její smrt by mne nesmírně potěšila, ale což. Kniha za přečtení stojí, jen nedostane plný počet.

04.05.2022 4 z 5

Fajn knížka. Lucie je nadšenec a má velké srdce. Bohužel mne asi od poloviny poněkud štval její humor a knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nedočítám. Ale to knize na kvalitě neubírá. A Lucii pro její odvahu obdivuji.

28.04.2022 4 z 5

Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? Maria Mazurek

Nádherná kniha. Autor v ní úžasně lidsky, pochopitelně a zábavně popisuje funkci mozku.

28.04.2022 5 z 5

Kristýna od řeky Moravy Kristýna od řeky Moravy Věra Řeháčková

Svého času jsem ji milovala.

15.03.2022 5 z 5

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Stoprocentně skvělý závěr stoprocentně skvělé série. Musím říci, že se mi moc líbil. Ta dynamika, ty etické otázky, ta přátelství...
Perfektní, prostě perfektní. Ani se mi už nechce do desátého dílu, mně by tenhle díl jako poslední stačil.;-)

02.03.2022 5 z 5

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Skvělá kniha. Líbí se mi, jak Hance studium v Pasteku pomohlo. Mám pocit, jakoby každý pobyt na jiné škole přinesl nečekaný rozvoj osobnosti hrdinů.

01.03.2022 5 z 5