Kristýna od řeky Moravy

Příběh čtrnáctileté Kristýny bydlící na samotě, kde má svá oblíbená zvířata, stará se o dědovy koně. Život plyne klidně do okamžiku, kdy řeka Morava se rozvodní a zaplaví celý kraj. Pustoší a bere s sebou vše, co jí stojí v cestě. V několika málo dnech Kristýna dozrává v opravdu silné děvče.

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97136/kristyna-od-reky-moravy-97136.jpg 3.931
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Erika

Kniha Kristýna od řeky Moravy

Květinka008

Málem jsem knížku odložila hned na začátku, protože z ní moc čišelo (výrazy, popisy, strohost), že ji psal starý autor. Postupně mě ale děj vcucnul tak, že jsem se nemohla odtrhnout a po dlouhé době četla do noci a na jeden zátah. Líbil se mi vývoj vztahu mezi dospívajícími dětmi, naznačované vývojové konflikty hlavní hrdinky a dějových zvratů bylo až až. Velmi zajímavá byla "podprahová" linie - na začátku měla hrdinka velkou rodinu, ale připadala si "chudá" kvůli nemajetnosti rodiny. Na konci... ale nebudu prozrazovat. Vyřazená kniha z knihovny dostala šanci a u mě najde "nový domov", určitě si ji někdy zase přečtu.

Ann98
24.03.2018

Velmi dramatická kniha. V dnešní době jsou spíše velká sucha než povodně, ale věřím, že před dvaceti lety to tak určitě být mohlo. Jediné štěstí, že Kristýna bydlela s rodinou na kopci, jen to je jakžtakž uchránilo před povodněmi. Celkem pohodové čtení.

Eleanor a Park
Eleanor a Park