JarekSkvarek JarekSkvarek komentáře u knih

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Já zase tak kritický nebudu. Je pravda, že Líheň zdaleka nedosahuje čtivosti Baklyho nebo Koniáše, má spoustu děr a za půlkou je to tak nějak odfláknuté, konec přehnaný, ale rozhodně jsem se ke čtení nemusel nutit.

Slabší kus, ale přečíst se to dalo.

09.10.2014 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Mám od Kulhánka přečteno snad všechno, ale tohle jsem musel dočíst vyloženě z donucení. Nebylo to až tak špatné, to ne, ale chvílemi úplně přitroublé. Za mě tři hvězdy.

22.08.2014 3 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Naprosto se ztotožňuji s názorem Fuksinka, tedy kromě prvního bodu, povídky mi totiž nevadí. Bakly se mi zalíbil a sjedu celou sérii.

14.08.2014 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Dobře napsaný závěr. Některé výrazy mi nešly pod nos, ale to je věc vkusu. Na Kulhánka zatím pan Kotleta nemá, ale čtivé to je.

14.08.2014 4 z 5

Sníh Sníh Neal Stephenson

Snih je opravdu velice ctivy a dobre jsem se u nej bavil - skvely cerny humor.. Jakoz to IT jsem nad hodne vecmi primhouril oko a slupnul knihu jednim tahem. Ponekud mi ale vadily rozplizle pasaze o Sumerech a vyvoji nabozenstvi - viru. Jsem rad, ze jsem cetl jako e-book, protoze tohle s sebou tahat, slak by me trefil

29.04.2014 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Zatim posledni dil trilogie u me zanechal rozporuplne pocity. Nebylo mi echt vracet se minulosti do Ineverina mladi, ale libil se mi zaver - bitva a jsem zvedav na dalsi dily. Podle dovetku, co jsem cetl od prekladatele, by mely vyjit jeste dalsi dva - The Skull Throne a The Core.. nu, uvidime

//edit: nasel jsem na autorovych strankach uryvek ze ctvrteho dilu.. nekoho by mohlo zajimat.. LINK: http://www.petervbrett.com/excisions/skull-throne-chapter-1-the-hunt/

23.04.2014 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Po precteni Dne trifidu jsem se tesil na pokracovani. Bohuzel me ale dosti zklamalo. Nerikam, ze to bylo spatne, ale nejak jsem se u toho proste nudil...

31.03.2014 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Pribeh jak se to stalo a vysvetleni na konci knihy neni zrovna moje gusto - respektive, neni moc pravdepodobny, ale stejne se mi pojeti knihy a celkove nasledny vyvoj libil.. Konec mohl byt take trochu lepe uzavren, ale co naplat. Chystam se na pokracovani od Clarka.. jsem zvedav, jestli dovede tohle dilo do zdarneho konce.. U me pet hvezd

25.03.2014 5 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Jelikoz jsem fanousek PC hry Stalker, tuto knihu jsem si nemohl nechat ujit a musim rict, ze lidi, kteri hru nehrali, jsou o dost ochuzeni. PC hra vychazi z knihy a mnoho veci, ktere nejsou v knize popsane jsem dokonale znal ze hry. Celkove jsem si cteni Pikniku u cesty uzil, Hodnotim peti hvezdami a mohu vsem jen doporucit.

Jeste bych dodal, ze hra vysla aji s ceskym dabingem a stoji za to si ji zahrat.

16.03.2014 5 z 5

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Knihu jsem precetl jak mam ve zvyku jednim dechem za par okamziku. Libilo se mi podani toho, jak moc civilizace upadla. Byl jsem ale zklamany z poslednich par stranek knihy - tedy z konce jak to dopadlo. I presto hodnotim 5 hvezdami.

13.03.2014 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Na zacatku jsem byl rozcarovan.. Co to ma sakra bejt?.. V pulce jsem z knihy zacinal mit deprese... Ke konci mi ukapla slza.. Neskutecna kniha.. Doporucuji vsem

26.02.2014 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Asi jedna z nejlepsich knih, jakou jsem kdy cetl. Neodlozil jsem ji, dokud jsem ji "neslupnul" celou.

21.01.2014 5 z 5

Rudá zóna Rudá zóna Yves Swolfs

Opet super dil. Cernobylska atmosfera, poblbli vedci, takrka nemozny unik z pevnosti. Proste super.

Můj bratr Igor Můj bratr Igor Yves Swolfs

Velmi povedene ctivo. Bavila me ta postapo atmosfera a vecne nas*any Vlad.

05.06.2013 5 z 5

Chladný rovník – Nikopol III. Chladný rovník – Nikopol III. Enki Bilal (p)

Zaverecny dil scifi trilogie, kterou jsem precetl nejednou. Vyborne.

05.06.2013 5 z 5

Volavka – Nikopol II. Volavka – Nikopol II. Enki Bilal (p)

Druhy dil (shanel jsem ho snad dva roky) vyborneho scifi. Vsem vrele doporucuji.

05.06.2013 5 z 5

Jarmark nesmrtelných – Nikopol I. Jarmark nesmrtelných – Nikopol I. Enki Bilal (p)

Tento komiks me uchvatil a musel jsem hodne dlouho shanet druhy dil. Doporucuji vsem, kdo maji radi sci-fi. Tusim, ze podle serie byl natocen aji film, ktery mi ovsem v pameti moc neuvizl.

Mýtus UFO Mýtus UFO Stanislava Ramešová

Zajimavy pohled skeptika na problematiku UFO. Dobre napsane a docela ctive.

Rudý mor Rudý mor Jack London

Precteno behem par hodin. Prvni povidka se mi velice libila, ty dalsi dve byly dle meho nazoru slabsi.. I tak se mi ale kniha libila. 4*

05.06.2013 4 z 5

Poslední svého druhu Poslední svého druhu Andreas Eschbach

Koupil jsem ji za 30 korun ve vyprodeji a musim priznat, ze to nebyl spatny kup. Zajimave tema..

05.06.2013 4 z 5