Chladný rovník – Nikopol III.

Chladný rovník – Nikopol III. https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36572/bmid_chladny-rovnik-nikopol-iii-hRL-36572.jpg 4 34 4

Nikopol série

< 3. díl

Nikopolův syn Niko se místo o politiku města Paříže začne zajímat o svou rodinu a rozhodne se najít svého již přes devět let nezvěstného otce. Stopa vede přes filmové ateliéry Dembi Dolo přímo do afrického Rovníkového města (Equator-City), které již třináct let prochází mikroklimatickou anomálií vyznačující se teplotami okolo mínus 21 stupňů Celsia. Městu vládne typická nadnárodní společnost v nejlepších tradicích cyberpunku (trochu mafie, trochu stroj na peníze a trochu mediální manipulátor), ovšem setkat se tu můžete i s Nikopolem, Horem, Jill a létající pyramidou.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Froid Équateur , 1992

nela3812
05.06.2023 1 z 5

Tak to mám za sebou. Celé tři díly. Bohužel však nemám pocit, že by mi poslední díl cokoliv osvětlil. Celý příběh je zmatený a hodně roztahaný. Autor otevřel mnoho déjových linek a jen velmi málo jich zase uzavřel. Nehledě na to, že jen těžko hledám souvislosti s počátkem celého příběhu.

Chaos! Všeho moc škodí a tohle je že všech stran neskutečně přehlcené. Myslím, že teď už s čistým svědomím mohu prohlásit, že tohle nebylo nic pro mě. Absolutně mi utíká hlavní pointa příběhu a celkově námět pro příběh, na kterém autor stavěl

Musím však říct, že po grafické stránce byl příběh mnohem lépe zpracovaný. Pro mě, jako občasného čtenáře komiksů, to bylo moc fajn zpracování.

Hodnocení: 1/5

ComicGuy899
14.08.2021 4 z 5

Dámy a páni, odtiaľto pochádza Chess boxing.

Kapis
08.10.2015 4 z 5

No po prvním díle jsem se těšil na pokračování, ale nebyl jsem příliš spokojen - přehršle nápadů, které byly v 1.díle výborné jsou tu už minimálně k úšklebku - chess-boxing, zvířata ve vlaku. Konec navíc takový nejasný, kdybych neviděl film, tak mi možná ani nedojde, o co tomu Horovi vlastně šlo a kerá vlastně v celém díle bije;-)

Celkově sérii dávám tolik co poslednímu dílu.

JarekSkvarek
05.06.2013 5 z 5

Zaverecny dil scifi trilogie, kterou jsem precetl nejednou. Vyborne.

Enki Bilal (p)
bosenskohercegovská, 1951
2015  73%Teorie rozpadu
2002  86%Jarmark nesmrtelných – Nikopol I.
2021  85%Trilogie Nikopol: Jarmark nesmrtelných / Volavka / Chladný rovník
2003  74%Chladný rovník – Nikopol III.
2003  79%Volavka – Nikopol II.

Kniha Chladný rovník – Nikopol III. je v