Jarda72 Jarda72 komentáře u knih

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Je skvělé mít možnost i jiného pohledu, než prostřednictvím médií. Kniha je poměrně dobře napsána, akorát je z toho člověku smutno. To je ale dáno tématem, velký respekt k lidem, kteří jdou dobrovolně do takovýchto situací.

10.08.2020 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Začal jsem číst a v poslední čtvrtině už neviděl skrze slzy... Začal jsem dnes a po pár hodinách dočetl. Dnes je také výročí naší svatby 26 let společně na cestě. Díky za takovýto klenot, bude se nám o něco lépe kráčet :-)

25.09.2019 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Smutné, ale pravdivé a poměrně i čtivé. Člověk se zamýšlí už při četbě a začne si znovu vážit pro nás všechny zatím samozřejmých věcí. Kniha mě vtáhla do děje takovým způsobem, že občas bylo nemožné přestat číst :-)

08.08.2019 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Fajn příběh a až neuvěřitelně propracovaný svět na mnoha stranách. Prostě mě to opravdu bavilo, kniha po celou dobu má spád. Těším se na další díly.

03.08.2019 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Sice jsem knihu četl rok, ale opět to stálo za to. Následně další díl skvěle navazuje dalšími postavami. Které mi občas v tomto díle chyběli.

12.03.2019 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Moje prvotina od tohoto autora. Kniha má rychlý spád a dobře se čte. Časem se dostanu i k trilogii. Trochu mi to stylem připomíná Kulhánka.

28.02.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Celou knihu jsem byl nadšený, jak autor dokáže zprostředkovat zážitky, způsobem jako by tam člověk byl. Velmi čtivé, těším se na další knihy.

12.06.2018 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Napíši jen dvě slova - čirá radost...

01.01.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Skvělé, strhující, emotivní. Skvěle napsáno, chvílemi jsem si připadal jako bych šel PCT. Obdivuhodný výkon, klobouk dolů že to tato žena šla sama. Po dočtení knihy si zkusím pustit i film :-)

23.06.2017 5 z 5

Na křídlech racků Na křídlech racků Jan Rudzinskyj

Už od začátku knihy jsem byl nadšen. Toto je kniha psaná srdcem. Dal jsem si na to čas, abych ji nepřečetl jedním dechem. Rozdělil jsem si knížku tak na třikrát a krásně si vše sedlo. Moc se mi líbilo čtení autorových postřehů na šedých stránkách, dodalo to knize další rozměr. S mnohým nelze než souhlasit, začít toto žít je prostě uskutečněním snu...

29.05.2017 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Čtivé od začátku až do konce. Jelikož jsem částečně tuto dobu zažil, tak mi místy bylo i dost smutno. Opět se potvrdilo, že kniha je vždy v mnohém lepší než film.

21.05.2017 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Četl jsem tuto knihu jako malý kluk. Byl jsem překvapen, jak čtivé je to i po těch letech.
Celá kniha mě bavila a užíval jsem si dobrodružství společně s celou partou kluků. Určitě doporučuji přečíst, je to takový návrat do dětských let a to není špatné :-)

08.02.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku si říkám to mě asi nebude bavit. Po chvíli jsem nemohl přestat číst. Skvělý příběh muže, který nejdřívě mnohé ztratil a poté mnohé získal. Celá kniha je psána poutavou formou, životního příběhu stárnoucího muže. Po celou dobu jsem se skvěle bavil jak Ove dokázal každou běžnou životní situaci vyřešit a na závěr se dokázal tak skvěle vyrovnat se vším co přícházelo. Doporučuji k přečtení každému, obyčejný a přesto mimořádný příběh.

29.01.2017 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Už jsem od dětství zapomněl celý příběh a tak jsem si to od začátku užíval. Krásné pojednání o vztazích mezi zvířaty a pak následně mezi zvířaty a lidmi. Občas mi zatrnulo, jak lidé nikdy nezklamou... Od začátku psáno poutavou formou, takže jsem se až do konce ani na chvilku nenudil. Moje druhá kniha od tohoto autora, jsem zvědav na další :-)

18.10.2016 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Opět se potvrdilo, že fanatismus v jakémkoliv směru je špatná cesta...
Kniha je dobře napsána o tomto tématu jsem nic nevěděl a díky Čtenářské výzvě se k němu dostal.
Je to určitě velmi zajímavý pohled na tuto problematiku z druhé strany.

06.09.2016 4 z 5