jarda155 jarda155 komentáře u knih

Něha Himálaje Něha Himálaje Petr Jan Juračka

Nádherné fotografie a neméně poutavé vyprávění o tom, co vše musí "blázen", který je chce pořídít prožít před , během i po samotné výpravě.

16.02.2024 5 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Jednička mi přišla o něco lepší, ale pořád je to velmi zajímavé čtení.
Přibyla poměrně velká otevřenost autorova osobního života.

16.02.2024 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Promíchávání minulosti se současností už asi nevymizí.
Detektivka by to byla velmi dobrá, kdyby toho vyšetřování v současnosti nebylo tolik, protože to už tak dobré není a navíc tým dělá přešlapy, které by se standardnímu vyhly.(zabavený barák, zmizení z hlídky, aniž to někdo půl dne zjistí)

28.01.2024 4 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Příběhově zajímavější než díl první.
Již se ale dostáváme do absurdních situací co se týče spánku hlavní hrdinky:)
(přes den dělá na svých případech a přes noc víceméně taky, pokud tedy zrovna nemá co na práci v práci.)

28.01.2024 4 z 5

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Dennis Lehane

Oddechová mafiánská Gangsterka s přímým dějem.Období prohibice a rasismu.
Vypracovat se na vrchol, udržet se tam před někým podobným a zemřít?

25.12.2023 5 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Povedená kriminálka s hlavním případem ve kterém je namočen policajt a vedlejším s násilnickým pachatelem.
Hlavní hrdinka je svá, ale trochu neohrožená na 5 hvězd.

25.12.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Hodně se mi líbil tento formát, příběh několika postav vyprávějících své příběhy ,vzájemně na sebe navazující a doplňující se v časové ose.Slušný popis postav , zajímavé prostředí.Dobré finále.

16.12.2023 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Doufám, že jsem nepřišel o něco důležitého, když jsem sáhl po 16. díle v sérii.
Mně to nepřišlo a bavil jsem se dobře napsanou knihou, její délkou a dokonce jsem uvítal i větší počet postav.
Určitě se k autorovi ještě několikrát vrátím, ale 23 knih série pravděpodobně do důchodu nedám. (jsem si myslel, jak je Nesbo se svým Harrym rozsáhlý :) )

16.12.2023 5 z 5

Sbohem, baby Sbohem, baby Dennis Lehane

Opět naprosto dokonalé čtení.Postupné odhalování a vazby několika postav nás od počátečního směru pátrání přesunou naprosto jiným směrem.
Střední část je tedy hodně drsná.
Konec výborný a určitě má moc rozdělit čtenáře, stejně tak, jako A a P.

29.11.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Nezvykle trochu delší rozjezd, ale jinak klasicky zajímavě předhazovaná řešení vedoucí do slepých uliček.Konec uchopen dobře, i když jsem už čekal trochu jiný, nápady zřejmě pořád jsou.

22.11.2023 5 z 5

Horká linka Horká linka Michael Connelly

Dva naprosto rozdílné světy propojené přes hlavní postavu.Je tam několik momentů, které nejsou moc reálné, ale celkově slušný přiběh a rozuzlení.

19.11.2023 4 z 5

Vražda na Ostrově Camino Vražda na Ostrově Camino John Grisham

Zajímavější od poloviny knihy.Celé vyšetřování by si zasloužilo více propracovat.

22.10.2023 3 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Špionážní román z prostředí závodů o dobývání vesmíru.
Jednoduchý, čtivý.Minulost dokresluje přítomnost.
Komorní obsazení, kdy se to hlavní motá kolem pěti osob.
Bez mobilů a internetu :)

01.10.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavý příběh z psychiatrického prostředí.Trošku hůře jsem se do něho začítal, ale zhruba od třetiny to bylo takové více přímočařejší.Díky té zlaté medaily na obálce jsem měl určitě o něco větší očekávání, než prolínání křesel pacient x doktor.
Naopak musím říct, že mě zaujala ta časová osa minulost, přítomnost.U jiných knih je to podobné a problém mi to nedělá, ale zde jsem asi vůbec neočekával, že se to protne a prostě jsem byl překvapen.

23.08.2023 3 z 5

Nic není svaté Nic není svaté Dennis Lehane

Přisednete do "auta číslo 3 " k již dobře známé posádce.Pár dní vás povozí vysokou rychlostí bez zbytečného přibržďování a poté co dojedete do cíla a vystoupíte, máte obrovské nutkání svézt se v "čísle 4".

23.08.2023 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Chodíte do únikových místností? Tak to nečtěte :)

Název jasně dává najevo oč půjde.
K tomu vnější vyšetřování, které z mého pohledu celou knihu tak nějak nastavovalo.Místo něj mohla být nafouknuta hlavní linka a více rozepsány emoce a psychické stavy u postav.Film by byl zajímavější.
Pochválit můžu otevřený závěr.

11.08.2023 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Příběh dobrý, popis prostředí a postavy také v pohodě.
Postupné vylučování podezřelých.
Zasloužilo by si to trochu lepší navedení do koncovky, než vybitý telefon elitní vyšetřovatelky, která jezdí neustále autem.
Závěr napínavý.(pokud nevíte, že jsou další díly :), ale to není problém autora.)

08.08.2023 4 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Dennis Lehane

Oproti prvnímu dílu, nám autor přidal o něco více stránek, rozvětlil příběh a dost přitvrdil.
Vše ku prospěchu věci.Baví mě to.

02.08.2023 5 z 5

Předvolání Předvolání John Grisham

Zaujal mě spíše psychologický nádech příběhu, než ten detektivní.
Co s člověkem racionálně fungujícím dokáží udělat peníze, a jak pod tlakem změní své chování.
(Jako vážně někdo dokáže nacpat do kufru Audi TT 3 pytle peněz? :) ).

23.07.2023 3 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Trochu to spíše připomíná takový velmi hrubý scénář divadelní hry.
Dlouho trvá uvedení do děje.
Má jít o členy špionážní organizace, a tím je celý příběh strašně nepravděpodobný.Od toho bodu o který se v něm jedná,až po prostředí ve kterém se odehrává.
Tak bych asi pozitivně viděl jen ten samotný konec.

23.07.2023 3 z 5