Jara.v Jara.v komentáře u knih

Kočka, která vyprávěla příběhy Kočka, která vyprávěla příběhy Lilian Jackson Braun

Milé příběhy pro milovníky koček. Občas se tam objeví i okolí série s Quilleranem. Dva nebo tři příběhy jsou smutné, ale jinak jsou veselé a taky poučné.

26.02.2024 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Skvěle čtivý příběh ve dvou liniích. Bylo to strhující, až na ten konec, který byl až příliš rychle ukončený. Ostrov a děj byl skvěle popsaný, takže mě vtáhl do děje a připadala jsem si, že jsem tam jako divák. Opravdu stojí za přečtení.

26.02.2024 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Toto se moc nepovedlo. Dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize dostala, ale těšila jsem se, protože první díl ságy Stmívání je jedna z mála knih, které jsem přečetla dvakrát. Vyprávění z pohledu Edwarda ale nepřineslo nic mavic, co by si čtenář nedokázal představit nebo přečíst už v původní verzi. Za mě velké zklamání.

20.02.2024 1 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Další skvělá detektivka v sérii. Chvílemi mě trochu překvapuje, s jakým zápalem píše Rowlingová krutosti okolo případů. Líbí se mi, jak se vyvíjí vztah mezi Robin a Strikem, ale chvílemi je to až zbytečně moc rozepsané. Tyhle knihy jsou tím ale pověstné. Takže jedna hvězdička dolů za zbytečně tučný obsah stran. Detektivka jako taková opět skvělá.

20.02.2024 4 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Hned od začátku mě to chytlo. Informace z historie a upíří legendy. Chvílemi mě až mrazilo. Vyprávění plynulo. Ale po půlce se to trochu zbrzdilo a nedokázala jsem udržet úplně pozornost. Konec zůstal otevřený, což je u takové knihy v pořádku, aby pracovala fantazie. Možná vypustit pár kapitol, kde se nejedná tak zcela o hledání Drákuly, ale je to dobrá kniha. Stojí za přečtení.

13.02.2024 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velice čtivé, ale měla jsem trochu DejaVu. Scénář knihy byl v v mnoha ohledech stejný jako v prvním díle. Nicméně byly vraždy docela promyšlené. Vraha lze uhodnout hned v první čtvrtině knihy, ale pro děj je to potřeba. Erika je mi velice sympatická svou vzpurností a Mosová je správně trhlá. V knize je víc ironických poznámek, kterým jsem se od srdce zasmála a skvěle zapadnou. Taky se mi líbí neustálý vpád do soukromí Marshe.

12.02.2024 4 z 5

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Krásně vypravěčsky napsaný životopis Kateřiny Zaháňské a její rodiny. Paní Sobková krásně komponuje celou rodinnou linii, a tak se dovídáme spoustu informací nejen o Kateřině, ale i o všech příbuzných. Nejsou tam zbytečná data a fakta, která by odpoutávala od čtení. Je tam i dost dochovaných obrazových příloh pro představu, o čem se v knize vlastně píše. Takové životopisy mě baví, ačkoli to není úplně moje oblíbená četba.

02.02.2024 5 z 5

Sirotek lowoodský Sirotek lowoodský Charlotte Brontë

Krásné čtení. Jen jsem měla trochu Déjà vu, protože celá knížka v trošku rozšířeném vydání je vlastně začátek románu Jana Eyrová, který miluju. Charlotte tady zúročila vzpomínky na výchovu svou a svých sourozenců jako dítě.
Jana byla sice dítě trochu vztekající, ale jakožto nechtěná a přehlížená a také trýzněná, se ani není čemu divit. Byla to jinak velice hodná dívenka, která se musela jako nechtěná probíjet dětstvím bez vedení milující osoby.

01.02.2024 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Další povedený příběh, ale ne tak, jako ty předchozí. Začátek měl spád a odstartovalo to dobře, ale prostředek se mi táhl, když se v případu jako zasekli. Konec už pak měl svůj typický styl. Líbí se mi vývoj vztahu mezi Rhymem a Sachsovou a jak se celkově celý tým kriminalistů shlukuje do přátelské party.

31.01.2024 4 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Zajímavá kniha s otázkami západního životního stylu Dalajlamovi. Nad knihou je potřeba strávit více času a zamyslet se, jak vlastně žijeme a chováme se jeden k druhému a zda to vše máme vlastně zapotřebí. Kniha ve mě zanechala opravdu hluboký dojem a dala mi hodně odpovědí, ale také naskočilo pár otázek.

29.01.2024 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Obálka i název působí agresivně, ale byla jsem mile překvapena, jaká hezká detektivka se z toho vyklubala. Chvílemi to působilo až jako parodie, ale děj a styl psaní byl skvělý a najednou byla kniha prostě přečtená. Žádná hluchá místa a zbytečné rozepisování. Díky čtenářské výzvě za téma č. 14. Připisuji si knihu mezi oblíbené.

29.01.2024 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Mám ráda Michieho knihy a ráda sleduji i britskou královskou rodinu, ale tahle kniha mě příliš neuchvátila. Styl vyprávění a celkový děj neměl příliš co nabídnout.

24.01.2024 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha je čtivá, celkově spokojenost a určitě dám celou sérii. Erika je sympatická postava a stejně tak i její kolegové. V první půlce knihy mi trochu vadilo neustálé opakování faktů. Ubíralo to na tempu děje. Druhá půlka knihy už nabrala na obrátkách. Líbilo se mi, že jsem hned neuhodla vraha a nezaregistrovala jsem ani během čtení žádný náznak.

24.01.2024 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tohle se moc nepovedlo. Pár dobrých hlášek, ale jinak to bylo spíš nudné a možná i překombinované. Takový střed, který neurazí, ale ani nenadchne.

19.01.2024 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Deaver tohle fakt umí. Tahle série mě baví. Pořád čekáte, kdy nastane zvrat, že hlavní podezřelý je opravdu ten padouch i přesto, že důkazy tomu úplně nenasvědčují, ale nakonec je vše úplně jinak. Líbí se mi vývoj osobností Rhyma a Sachsové. V knize nejsou hluchá místa, která by čtenář nejradši přeskočil. Smekám pomyslný klobouk a co nejdřív se vrhám na další díl.

19.01.2024 5 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Humorné, absurdní, sarkastické, prostě dobrá oddychovka.

14.01.2024 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Těžko se to rozečítá, ale nakonec to nabere správné tempo. Skvělé dílo.

14.01.2024 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Téma je teda masakr, ale jinak mě kniha hoooodně zaujala. Velice čtivá, hlavní postavy projevily naplno své osobnosti. Celkově kniha udržovala v napětí až do konce. Líbilo se mi přemýšlení nad osobností vraha. Celé vyšetřování v knize vyznělo velmi profesionálně a hlavně reálně. Až mě chvílemi mrazilo.

12.01.2024 5 z 5

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Senzační kniha, která se skvěle četla. Nevyhledávám témata kolem 2. světové války, ale tento příběh mě úplně pohltil. Hlavní padouch, jak se občas píše, byl patrný už asi od čtvrtiny knihy, ale v napětí kniha udržuje až do konce.

08.01.2024 5 z 5

Nádherné čtení plné ponaučení a v této stresující době i velmi uklidňující. Při čtení úplně vypustíte okolní svět a jen si užíváte tu atmosféru vyprávění kočky. Majitelé koček se dokonce i zasmějí, protože v tom uvidí i kousek svého chundelatého miláčka. Tato série knih je něco úžasného.

03.01.2024 5 z 5