Jap Jap komentáře u knih

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Není to žádná velká literatura, ale čte se to dobře.

22.02.2021 4 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Tak tohle tedy byla jízda. Neskutečně čtivá knížka, jsem nadšen. Nechal jsem si schválně trochu odstup, než napíšu komentář, ale pořád to ve mě, tedy ten příběh, je. Doporučuji každému koho znam. Škoda, že takhle čtivá není každá knížka.

21.05.2020 5 z 5

Kniha z Askalonu Kniha z Askalonu Michael Peinkofer

Příjemná dobrodružná oddychovka na pozadí střetu tří náboženství.

23.03.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Ke knížce jsem přišel náhodou díky informaci o natáčení filmu Václavem Marhoulem. Určitě stojí za přečtení, ale je to pouze pro otrlé povahy. Tolik hrůzy a násilí se v jedné útlé knize jen tak nevidí. Nejhorší na tom je, že nejspíš to tak bylo a když člověk vidí co se děje ve světě, tak nejspíš to tak bude i nadále.

24.12.2017 4 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Mam rád knihy odehravající se v historickém Japonsku. Jejich kultura, vnímaní světa a života je pro mě fascinující. Rozhodně povedená kniha, která stojí za přečtení.

09.11.2016 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Strhujícím způsobem popsaná doba na tom, jak žili obyčejní lidé v těžké době. Nic nebylo černobílé stejně jako dnes.

05.01.2016 5 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Nechápu, proč jsem tento příběh nečetl už dávno. Film jsem v minulosti viděl několikrát, ale četba? To byla lahůdka. Jak říkával Forrest v jiném příběhu: „Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš“. A tady to u Jacka Crabba sedí dokonale.

03.02.2024 5 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Přečteno znovu po několika letech. Mimochodem ta knížka je opravdu cihla. Moc pěkný román z prostředí středověkého Japonska. Japonci jsou zvlaštní a hrdý národ a pohled do jejich myšlení stojí za přečtení.

25.11.2021 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Další pěkná detektivka z oblíbené série.

28.01.2021 5 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Četlo se to dobře. Pollock se s tím nepárá. Jestli je tolik zvláštních figurek mezi náma, pak potěš . . . . .

10.07.2020 5 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Prostě Follett, víc není třeba dodávat.

28.12.2019 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Velké překvapení, můj oblíbený Follett by to snad nenapsal lépe :-)

19.10.2018 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Mezi čtvrtým a pátým dílem jsem měl rok a půl dlouhou pauzu, ale kupodivu jsem se v postavách neztrácel a děj mě bavil a to dost. Řekl bych klasický Vondruška a chvílemi jsem měl i pocit, že čtu Hříšní lidé Království českého. Jen těch proutníků tam bylo, že i Ota by se divil. Těším se na další díl a tentokrát budu číst pokračování určitě s menší prodlevou.

04.01.2018 4 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

„… Osudy říší a národů proto určuje jen síla, nikoli odvěké právo, a čím moudřejším a rozumnějším se nějaký národ stane, tím slabší je ve válce, neboť moudrý člověk chápe nesmyslnost válek a jen nerad sahá po zbrani …“ JAKO VŽDY SKVĚLÝ WALTARI

27.02.2017 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Celá trilogie je skvělá. Překvapivě se mi nejvíc líbil tento poslední díl. Škoda trochu rychlého konce, protože jednu knížku s osudy našich hrdinů bych si ještě přečetl rád. Těším se na další knížky od PANA spisovatele Folletta.

16.01.2017 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Milé čtení. Více mě oslovili první dvě části Tatínkova sláva a Maminčin zámek.

05.01.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po více než patnácti letech jsem si opět přečetl Společenstvo prstenu. Už nejsem zdaleka tak nadšen, jako při prvním setkání, ale pořád je to moc pěkný výlet do světa fantazie.

23.11.2015 5 z 5

Dědicové země Dědicové země Ildefonso Falcones

Hodně mi to připomínalo mého oblíbeného Folletta. Sympatický hlavní hrdina, který by pro své blízké udělal cokoliv. Zajímavě napsané ženské postavy. Rád knihu každému doporučím, moc pěkný román.

27.12.2020 5 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Tohle mě bavilo hodně. Tolik divných a ještě divnějších osobností pohromadě se jen tak nevidí.

26.03.2019 5 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Moje první setkání s Jarmilou Loukotkovou dopadlo dobře.

20.01.2018 4 z 5