janka84 janka84 komentáře u knih

Pomoc dětské duši Pomoc dětské duši Alena Večeřová-Procházková

Srozumitelně napsaná, informativní kniha o tom, s čím se naše děti můžou setkat nebo tomu zrovna čelí, mezi vrstevníky i osamotě, jak to chápat a jak se k negativním věcem postavit.

13.05.2023 5 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Kniha mě mile překvapila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ostatní ženské postavy možná až moc ztřeštěné,ale o to víc jsem se bavila. Určitě si přečtu další knihu od této autorky.

07.05.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Těšila jsem se na každou další kapitolu. Autorka opět nezklamala.

01.05.2023 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Kniha se četla moc dobře, bavila jsem se. Určitě si přečtu i další od pana Landsmana.

14.04.2023 5 z 5

Teta Poldi a sicilští lvi Teta Poldi a sicilští lvi Mario Giordano

Kniha se četla moc dobře,postavy byly sympatické, děj krásně plynul- žádná stránka nenudila,naopak často pobavila.
Jestli autor napíše další podobného ražení, určitě si ji přečtu.

25.03.2023 5 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Moje první přečtená kniha od paní Pawlowské. Fajn čtení do vlaku, no v tomhle žánru u mně i nadále vede Ivanka Devátá. Čtenářkám temperamentu italského by se však líbit mohla.

04.03.2022 2 z 5

Kost v krku Kost v krku Anthony Bourdain

Po téhle knize jsem sáhla kvůli jejímu autorovi. Byla jsem zvědavá,jak se náš oblíbený šéfkuchař z televizního pořadu zhostil role spisovatele. Nu, četla se mi dobře, jelikož jsem u ní kulila oči Holt moje první kniha o mafiánech a jejich praktikách. Taková kniha...pro chlapy.

03.02.2022 3 z 5

Zmáťa a Záhada  Všechno dobře dopadne! Zmáťa a Záhada Všechno dobře dopadne! Ninka Reittu

Jedna z nejkrásněji ilustrovaných knížek, které jsem prckovi četla!

20.01.2022 4 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

U téhle knihy mi docela vyhovoval trochu dokumentární styl. Velice čtivá. Určitě si přečtu i volné pokračování Vina.

17.01.2022 5 z 5

A jiné povídky A jiné povídky Ivan Vyskočil

Zajímavá kniha, která mě díky obsahově neobvyklým povídkám a hře se slovy
( "Nesužovaly mě neduhy, ale na druhé straně mě také nerozšiřovaly žádné duhy.") zaujala natolik, že si od autora určitě přečtu i další jeho dílka.

09.01.2022 5 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout...
Jinak vše velice výstižně popsala uživatel budíček. Souhlasím se vším, nemá tak smysl psát stejný komentář :-)

05.10.2013 5 z 5

Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Natasha Solomons

Zajímavá knížka, která pohladí na duši.

19.07.2013 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Výborná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji!

12.05.2013 5 z 5

Můj otec a duby Můj otec a duby Arkady Adam Fiedler

Laskavě napsaná kniha, čtivá, pro zpříjemnění chladných večerů.

11.05.2013 4 z 5

Dědeček automobil Dědeček automobil Adolf Branald

Velice pěkně napsaná knížka s nádechem starých časů.

11.05.2013 4 z 5

Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu Jaroslav Boček

Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná. Žádnou podobnou jsem zatím nečetla. Zajímavá, i když příběh sám o sobě byl slabší.

07.04.2024 4 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

Pro mně zatím nejslabší díl série. Ale přesto se těším na další. :-)

08.03.2024 3 z 5

Mládí Mládí John Maxwell Coetzee

Knihy od tohoto autora mám ráda. Prostředí,lidi i své pocity popisuje tak, že jsem to všechno prožívala,jakoby jsem vyrůstala vedle něj.
Kniha se hodí do ČV 6/2024.

04.01.2024 5 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Výborná, vtipná kniha pro děti i rodiče.
Určitě doporučuji.

20.06.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Příjemné, pohodové čtení. Krátké kapitoly, v nich příhody ze života. Příběhy milé, veselé, nostalgické, i k zamyšlení. Jestli autor napíše další knihu, určitě si ji přečtu.

07.05.2023 5 z 5