Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu

Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432203/bmid_podivuhodny-pribeh-viktora-bambase--o1B-432203.jpg 3 17 7

Alchymie z doby Rudolfa II. a milostné vztahy v novodobé Praze Hrdinou tohoto románu je docent historie Viktor Bambas a jeho protihráčkou se stala krásná paní Helena. Kolem víří bizarní postavičky z kulturního, vědeckého, politického i policejního světa. Svou roli sehrává i dávný alchymista Bavor Rodovský z Hustiřan, znalec čarodějných receptů. S vyprávěčskou svěžestí líčí autor příběh natolik záhadný a fantastický, že na jeho řešení je i policie krátká.... celý text

janka84
07.04.2024 4 z 5

Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná. Žádnou podobnou jsem zatím nečetla. Zajímavá, i když příběh sám o sobě byl slabší.

Lischka
20.10.2022 4 z 5

Krásný poetický a hravý příběh. Knížka mi velmi sedla do vkusu a nálady. Milé mi byly kulisy staré Prahy i to, že zde poznáváme jen několik postav, zručně vykreslených. Pro mě vynikající chuťovka. Ocenila jsem i zvláštnůstku ve formě kapitoly, která nemá být psána pro své číslo. Závěr byl na mě trochu překotný.

Simona814
21.02.2022

První půlka knížky ještě šla, čekala jsem, že se to třeba zlepší. Opak byl pravdou, čím jsem přečetla víc stránek bylo to horší a horší, naštěstí byla krátká. Takový škvár jsem snad ještě nečetla.

kuky921
09.09.2020 2 z 5

Velmi nečtivá kniha, jedniný plus je pěkná obálka, což je málo.

Tyrkysová
07.08.2020 3 z 5

Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu rozhodně není pro jakéhokoli čtenáře. Pro ty ale, kteří mají v literárních dílech rádi něco k přemýšlení, je ideální. Mě už se tam zdálo filozofických úvah sice trošku moc, ale líbil se mi samotný děj a požitkářství hlavního hrdiny, takže jsem si příběh užila :-)

Mája777
31.05.2020 1 z 5

Přečteno díky čtenářské výzvě. Víc už se k této knížečce nevrátím.

luculi
25.05.2020 3 z 5

V podstatě krátké pojednání o životě, jeho spletitostech, o důsledcích činů. Příběh byl čtivý, ne příliš dlouhý, doplněný autorovými myšlenkami a okořeněný trochou záhad a nadpřirozena, dalo by se říci. Přišlo mi to zajímavé a zábavné a i když dávám jen tři hvězdičky, určitě to jako čtenářská jednohubka nebylo špatné.

Kniha Podivuhodný příběh Viktora Bambase aneb škola optimismu je v