Janiss_89 Janiss_89 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jako karviňák a čtenář bylo mou povinnost si ji přečíst. A musím říct dobrý. Zajímavé, často napínavé a obohacující. V hlavě vám pořád jedou místa, které znáte, ale přitom si je snažíte představit tak jak vypadaly před víc jak 100 lety. Přestože celý život žiju v Karviné, tak až tato kniha mě dotáhla navštívit Šikmý kostel, kolem ktereho jezdím když jedu na výlet do Ostravy. Je prostě fascinující, že skoro vše co je v knize už není. Že může celé město zmiznout. To je pro mě fascinující stále. Dost mě v knize bavil popis hornictví, a taky vznik Lázní a solná pouť byla pro mě obohacující. Takže za mě fakt dobrý a uvidíme, kdy se pustím do druhého dílu do období mých babiček (budiž jim lehká zem).

01.08.2021 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Wow, to to nejlíp vystihuje. Násilné, kruté, napínavé, zvrhlé až zvrácené, tajemné..konečně něco nového z této literární sekce. Žádná romantická slaďárna.

17.01.2023 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Můj první thriller. A teda wow. Opravdu mě hodně chytl. A přestože je Calvin hajzl tak má něco do sebe.
------spoiler------
Sakra jak se objevil aby ji zachránil mě dostalo. Až mi ho bylo líto. Ten konec jsem fakt nečekala

24.01.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Hodně čtivé. Mít takového profesora na Uni, tak bych se častěji na těch přednáškách zdržovala.

01.11.2020 5 z 5

My My Elle Kennedy

Tak toto bylo hodně dobrý. Snad ještě lepší než první díl - On. Popravdě nevím zda mam radši Wese nebo Jamieho. Hmm asi nejlíp dokupy. Ale teda vyšlo to 2016 a ten příběh se šířící se divnou chřipkou? Dobrá předpověď.

11.04.2021 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

(SPOILER) Penelope nezklamala. Od začátku to mělo svižné tempo, bylo to zábavné, ale podání pravdy o dítěti jsem čekala trochu propracovanější. Nebo jsem možná čekala, že s tou informací bude Damon víc bojovat. Každopádně mě to bavilo a je i fajn, že nam bylo nečekaně nastíněno o čem bude druhý díl a kdo budou hlavní hrdinové.

21.08.2022 5 z 5

Ze začátku to bylo utrpení a vůbec mi ten příběh nepříběh nesedl. Ale sotva přišla akce, tak jsem knihu nemohla odložit. Po Šikmém kostelu je to další kniha, kterou já jako karviňák si musel přečíst. Jako je i vtipné že už xlet kolem toho obřího životickeho pomníku jezdím, když jedu k bráchovi do Domaslavic, a netušila jsem nic o životické tragédii a ani se o to nezajímala.
Ps: problem té knihy vidím v tom zápachu, který ta kniha vydává. Nevím zda to dělá ten papír a nebo lepidlo. Ale jako nedalo se to mít vedle postele

24.05.2022 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Asi bych tomu nedala štítek - erotický román - ale spíš eroticke krimi. Ani by mě nenapadlo si to přečíst, ale dvě kolegyně mi to doporučily, a tak jsem se do toho pustila. Mě to teda bavilo hodně. Napínavé, poutavé a zase něco jiného. Což fakt oceňuji.

21.07.2020 5 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Tahle kniha mi spadla do ruky úplně náhodou, když v Dobrovském měli akci 1+2. A teda vůbec toho nelituji.
Doporučila bych knihu všem, kteří si pořád stěžují jak těžký mají život a tvrdí, že jsou ze všeho v depresi a přitom si neumí užívat ani toho mála co maji. 100 denní výzva je zajímavý nápad jak se k něčemu dokopat, i když třeba jen k maličkostem.
Příběh se četl dobře. Rozděleni na dny mě bavilo, i když mi bylo naprosto jasné jak to vše skončí

27.06.2020 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Nevím čím to bylo, možná tím, že scény se Simonem mě vůbec nebavily, a bylo tam málo Magnuse s Alekem, ale nějak mě ta kniha pořádně nevtáhla. Je fakt, že linka s Lilith byla zajímava, ale ten konec to jsem četla s otevřenou pusou :D A teda doufala jsem, že jsme se toho slizáka zbavili, a ono ne, ještě nám ohroužuje Jace :D

27.03.2015 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak toto mě teda chytlo dost. Je fakt, že mi ze začátku hodně Penelopiny myšlenky pily krev. Ty knižni popisky atd. byly nadbytečné. Ale pak jsem si na ní zvykla a i se těm jejim situacím zasmála. Jo ale Jake to je jiná. Hned jsem si ho oblíbila. Prostě a jednoduše je to Chlap snů

15.05.2022 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Tak toto je jedna z nejlepších osvětimských knih co jsem četla. Nějaký Tater z Osvětimi se může proti ní jít zahrabat. Tato kniha by měla vyplňovat titulky knižních časáku a být na čestném místě v knihkupectvích.

08.05.2022 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Už dlouho jsem knihu nepřečetla za den. Už dlouho mě kniha nenutila číst do půlnoci. Jednoznačně z těch tří nejlepší díl. Pokud si mám vybrat mezi Chladným, Radkem a Danielem, tak jednoznačně volím tebe Danieli.

18.10.2020 5 z 5

King King T. M. Frazier

Nečekala jsem to, ale jako dost dobré. Sice si člověk musí zvyknout na vulgaritu, která i na mě byla moc, ale zvyknete si. Příběh se mi líbil, postavy jsem si oblíbila, mělo to zvraty, ale ten příběh Preppyho mě dost dostal :( Ale sakra ta obálka je wow a ještě jednou wow. Snad vyjde druhý díl co nejřív.

01.06.2019 5 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Zmatenost. Tak bych napsala dojmy z této knihy. První příběh krutý, druhý příběh matoucí, třetí příběh krutější (sakra co se stalo s hříbětem?), čtvrtý příběh nudný.

23.09.2017 2 z 5

Proč se mi to líbilo?
Už je to xlet co jsem dočetla 7 díl HP hned po jeho vydání. Toto byl návrat do mého dětství, nostalgie, kterou jsem u toho zažívala, kdy jsem to zvládla přečíst za pár hodin s pocitem, že držím "Harryho Pottera" v rukách. To bylo to, co na té knize bylo nejlepší:) Když jsem to začla číst, dokonce i slzy ukáply. Jo nostalgie k mé životní knižní lásce :)
Nevěděla jsem co od toho čekat. Jediné co jsem věděla, že je to scénář divadelní hry, a tak jsem k tomu přistupovala. Lidi na to nadávají atd.. Ale mě se to líbilo. Není to příběh do knihy, takže když nejste schopní si to připustit, tak se do toho ani nepouštějte. Je to prostě scénář hry, která měla přilákat co nejvíce lidi, což se ji povedlo dokonale. To, že na tom chce Rowlingová jen vydělat? Proč ne? O tom to je. Nechceš ji nechat vyděl, tak si to nekupuj! Zákon trhu. Když je poptávka, bude další a další nabídka.

28.10.2016 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Za začátku jsem byla hodně nadšená, jenže pak se navzájem chtěli sníst a to mě děsně nudila. Avšak po projižce v Impalce to dostalo zase grády. Ale teda ten konec mě dotálně naštval. Ta poslední věta a konec. Co mu sakra napsala?:D
Každopádně musím to porovnat s Fangirl, a ta mě bavila víc. Tady toto bylo na mě místy až moc pubertálně sladké:p

18.10.2016 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Byl čas si zase přečíst něco na odlehčení, bez upíru, bez magie a nadpřirozena. Tak jsem šáhla po Hřebci. Je to třetí díl ze série Cocktail a v líbivosti bych ho dala tak na druhé místo. Zaujalo mě už téma, knihomolka, změni se ji život, a rozhoduje se mezi kovbojem a knihovníkem. Jo některé ty její myšlenkové pochody mi přišli nějak povědomé :D Kniha se mi líbila, líbilo se mi prostředí, kde se to odehrávalo a celý příběh. I jsem se zasmála což beru jako velký plus. A jsem ráda, že skončila s kým skončila, i když jsem nadávala, že ji to tak dlouho trvalo než ji to došlo co ten druhý je zač :D No jsem zvědavá jaký bude čtvrtý díl. Ale víte co mi vadilo? Bylo tam na mě málo sexu, nebo spíš žádný :D Velký mínus :D

02.12.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Byla jsem nadšená z obálky knihy. Ta je naprosto nádherná. Do půlky knihy jsem byla přesvědčená, že dám 4*, ale nakonec jsou to hvězdičky 3. Jak říkám, ze začátku se mi to hodně hodně líbilo, jenže pak to pro mě upadalo hlavně díky komplikovanosti. Prostě jsem se v tom ztrácela a dle mě se v tom ztrácel i sám autor. Vlastně tam střílel scénu za scénou aniž by vysvětlil, jak se k čemu přišlo. V knize jsem byla nadšená z vtipných řečí, které používám Peter, a taky z popisu Londýnských míst. Díky tomu jsem se opět procházela po londýnských ulicích:)
Každopádně motiv knihy se mi hodně zalíbil a vidím to tak, že si přečtu i další díl:)

08.10.2015 3 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

(SPOILER) Tento díl mě bavil. Konečně se minulost ukázala, jelikož jsme na to zjištění čekali předešlé dvě knihy. Co mi přišlo přehnané a už moc tak téma dohodnutých svateb. Taky je škoda, že konec knihy je takové tradiční klišé.

16.11.2023 4 z 5