janinca

FajaFajaPetra Stehlíková

Já se přiznám, že jsem po této literatuře sáhla jen ze zvědavosti. A musím dodat, ještě že tak. Jinak bych byla ochuzena o skvělé čtení. Příběh je super, jen ta Ilan mi někdy leze na nervy... ale to už tak někdy u dospívajících bývá, že?????

27.05.2019

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

I po letech má své kouzlo! A to bylo ještě umocněno při četbě vlastním dětem.

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Autorka se již dopředu čtenářům omlouvá za použitý jazyk. Myslím, že bez toho nářečí by to nebylo ono. Při čtení se mi vybavovali různí lidé z rodiny i z mé rodné vesnice, kteří mluvili velmi podobně.

28.08.2018

HanaHanaAlena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem! Skvělé!!!! Jen tak dál Paní spisovatelko!!

15.10.2017

Do tmyDo tmyA. Bolavá (pseudonym)

Takhle inspirující knihu jsem fakt nečekala. Letošní sběr bude dobrý, zásoby na zimu velké a možná i něco věnuji. Kdyby u nás byla sběrna, tak snad sbírám ve velkém jako Anna... Určitě se k této knize ještě vrátím, možná si ji raději pořídím.

14.08.2017

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Když jsem ji dostala od paní knihovnice se slovy"to by se ti mohlo líbit", moc jsem si od toho neslibovala. Ale kniha mě úplně dostala. Jsem nadšená!!!!! Poutavé čtení, od kterého se nechcete a ani nemůžete odtrhnout.

11.01.2017

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Na knihu jsem se těšila, ale zas taková bomba to není. Můj celkový dojem kazil konec v hollywoodském stylu.

10.09.2019

Pískový vrchPískový vrchJoanna Bator

Tato kniha byla na mém seznamu “knih k přečtení” již celkem dlouho. A musím říct, že mě úplně pohltila. Vrátila jsem se o několik desetiletí zpět ve svém životě a při čtení se mi vybavovaly nejen detailní obrazy, ale i vůně dětství.
Četba je náročnější, jazyk skvostný a příběh…jako by vám ho vyprávěla babička u kávy s bábovkou.

Probudím se na ŠibujiProbudím se na ŠibujiAnna Cima

Přečteno, očekávání splněna!
Toužíme se ponořit do japonské literatury! :-)

30.09.2019

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Skvělá kniha!
Vše už bylo napsáno níže....
I pro mne byla o kapku lepší než první díl a už teď se těším na ten poslední.

Nevyžádané rady mládežiNevyžádané rady mládežiMarek Vácha

Ač takovou literaturu běžně nečtu, musím přiznat, že tato kniha mě hodně oslovila -takže obohatí mou knihovničku. Už teď vím, že se k ní budu vracet.
Je velmi inspirující i přesto, že nespadám do věkové kategorie, pro kterou je určena.

02.03.2018

JerúldelgerJerúldelgerPatrick Manoukian

Detektivka z Mongolska??? To si musím přečíst, řekla jsem si, když jsem na ni náhodou narazila. A vůbec mě nezklamala. Zápletka je proložena zkazkami o původním/tradičním životem v jurtě potažmo ve stepi. Stejně jako hlavní hrdina pociťuji stesk, že tento způsob života z Mongolska mizí.
Už teď se těším na pokračování.

14.08.2016

FarmaFarmaTom Rob Smith

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale vcelku zbytečně.... Pro mě velké zklamaní. Jako by to ani nenapsal autor skvělé knihy Dítě číslo 44. Napsáno rozvláčně až mě to nudilo, dočíst jsem se dokopala jen z úcty k autorovi.

01.09.2016

Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechnyYrsa Sigurðardóttir

Námět dobrý, ale příliš zdlouhavé líčení mě odrazovalo....takže jsem postupně vynechávala odstavce, jen abych už byla u konce.

12.10.2016

PlaygroundPlaygroundLars Kepler

Přečteno jedním dechem. Hrůzostrašnost příběhu ve mě přetrvává......

23.11.2016

Kluk z kostekKluk z kostekKeith Stuart

Ze začátku mi kniha připadala nudná a říkala jsem si, že ji odložím. Kolem 100 strany jsem se začetla a nakonec ji přečetla celou!
Přes na mě moc velký happyend hodnotím jako zdařilou sondu do rodinného života autistického dítěte.

08.05.2018

Prázdniny pošťáka MyšákaPrázdniny pošťáka MyšákaMarianne Dubuc

Ideální kniha ke společnému čtení.

11.12.2019

Den, kdy voskovky řekly DOSTDen, kdy voskovky řekly DOSTDrew Daywalt

Krásná dětská kniha.
Oceňuji ilustrace-tak jednoduše a dětsky nakresleno. I naše děti, ač nejsou nijak zvlášt výtvarně nadané, se lecčemu přiučily a tzv. obšlehly do své vlastní tvorby!

11.03.2020

Den, kdy se voskovky vrátily domůDen, kdy se voskovky vrátily domůDrew Daywalt

Já takové knihy prostě miluju!
Skvělý jednoduchý nápad a báječné provedení. Prostě bomba!

11.03.2020

Polštářoví podvodníciPolštářoví podvodníciDaniela Krolupperová

Velmi povedená kniha. Začala mi číst dcera, ale já jsem to po 3 dnech nevydržela a večer jsem si to dočetla. To nešlo vydržet...:)
Určeno čtenářům od 8 let, mladším bych určitě nedoporučila.

04.04.2020

Překlep a ŠkraloupPřeklep a ŠkraloupTomáš S. Končinský

Jedním slovem BOMBA!
Nedávno jsme poslouchali jako audioknihu na rádiu Junior. Bohužel nám poslední dva díly utekly. Takže nezbývalo nic jiného, než si ji vypůjčit v knihovně.
Je to knižní lahůdka. Myslím, že než ji vrátíme pořešíme se s ní ještě jednou...

10.04.2020

Stín větruStín větruCarlos Ruiz Zafón

Já jsem se musela první polovinou prokousat, ale druhá půlka mi to vynahradila. Určitě to není žádná masová záležitost, spíš takový slow román, který stojí za přečtení.

12.04.2020

Za snyZa snyKarin Krajčo Babinská

Ze začátku mi to přišlo jako prvoplánovaný románek. Nicméně musím přiznat, že měl něco do sebe.
Už tři dny mi nejde z hlavy myšlenka, že něco velkého/milovaného musím ztatit, abych našla něco dalšího velkého/milovaného.

Katka a klokan ze šuplíkuKatka a klokan ze šuplíkuLenka Rožnovská

Ilustrace paní Popprové jsou u našich dětí velmi oblíbené, takže v knihovně to byla jasná volba!
A příběh Kačenky a Švestkulína je prostě skvělý, vtipný a zábavný. Moc se nám všem líbila neobvyklá pojmenování, i když musím uznat, že začínajícím čtenářům mohou dělat potíže.

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Nic hlubokého, ale rozhodně čtivé....

10.02.2017

Jen aby, řekla moje ženaJen aby, řekla moje ženaMichael Třeštík

Takhle vtipnou knížku už jsem dlouho nečetla- jestli vůbec.

19.06.2019

Tajemství oblázkové horyTajemství oblázkové horyBára Dočkalová

Jsme s dcerou nadšeny!
Skvělý příběh, jen mi trošku vadila sprostá slova v mluvě dětí, ale bohužel je to v takových partách nejspíš realita.

25.12.2019

Svatá hlavaSvatá hlavaHana Lehečková

Čekala jsem něco úplně jiného, ale přesto jsem moc mile překvapena.

06.02.2020

Bez souduBez souduPavel Sekyrka

Pro mě byla tato kniha zajímavou exkurzí do nitra muže potažmo faráře.
V první části jsem měla pocit, že čtu ženský román s lehce předvídatelným dějem i koncem. Druhá a třetí část mne tohoto pocitu rychle zbavily. Lidskou krutost jsem těžce rozdýchávala...

05.09.2020

Stela a 16 huskyůStela a 16 huskyůTereza Pařízková

Kniha u nás sklidila velký úspěch. Desetiletá ji přečetla během jednoho odpoledne, přesto pozorně poslouchala při předčítání pětileté. Ilustrace skvěle doplňují text. Otázky samozřejmě vyvstaly, hlavně co se týče maminky...
Já sama mám stejné dotazy/nejasnosti jako Broskev28... , ale my nejsme cílová skupina, že??? Doufám, že se leccos vyjasní v dalším díle.