janina66 janina66 komentáře u knih

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Skvělé kratké povídky. Dvě jsem četla dřive jako E-knihu.
Líbila se mi povídka "Jako ryba na háčku", v které místo Josefiny vyšetřuje její sestra Miroslava, když se vydá na výlet s Karlem k Berounce. Kdo si hraje nezlobí byla velmi bláznivá.

24.12.2023 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Opět skvělá detektivka s překvapujícím odhalením- jak jinak.
Oddychové.

23.12.2023 5 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Mně se všechny povídky líbily. Asi nejvíce Koktejl lásky od M. Epsteina a 20let od Ondřeje Neffa.
Vše jsem vyslechla audio při vaření.

23.12.2023 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Já jsem vyslechla audio. Toto téma knihy opravdu nemusím, a tím pádem se mi to ani nelíbilo.
Jen jsem si vzpoměla, že jsem to viděla zfilmované v podání Vojty Dyka s I. Trojanem. I tehdy jsem si na konci řekla, sakra co to bylo?
Jednu * za skvělou načtenou knihu.

18.12.2023 2 z 5

Krev je můj chleba Krev je můj chleba Laird Barron

Audiokniha.
Velice zvláštní kniha.
Trochu detektivní zápletka na pozadí gangsterky. Hlavní hrdina, bývalý nájemný bijec a zabiják se s pátráním moc nemazlí, nechybí ani láska. Takový béčkový mišmaš.

17.12.2023 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Jak to ten Hercule dělá? Ať má dovolenou, nebo je pozván na návštěvu, vždy se stane vražda!
Příjemná detektivka s méně příjemnými lidmi v domě. Nikdy vraha netrefím, raději se nechám překvapit.

17.12.2023 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Nádherná obálka.
Knihu jsem vyslechla audio, příjemný poslech.
Myslela jsem, že kniha bude více humorná k zasmání. Je to kniha ze života, taková oddychovka na dva dny.

14.12.2023 3 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Děj se rozjíždí velmi pozvolna, až přejde v tajemnou duchařinu. Konec mě nemile překvapil, čekala jsem trochu v něco kladně lepšího, ale budiž.
Kyselé bonbony se mi líbily více.

13.12.2023 3 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Moje první kniha od autorky. Docela se mi líbila, zejména v audioverzi, v podání skvěle načteno J. Strykovou. Rychlý, strohý, výstižný děj. Karla mi k srdci moc nepřirostla, ale se synem to neměla lehké.

13.12.2023 3 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Převážně byly povídky smutnějšího rázu, i když z období Vánoc.
Nejvíce se mi líbila povídka od M.Epsteina-Vánoční přáni a od P.Stančíka-Zapomenuté umění.

12.12.2023 3 z 5

Zuzanka a její další příhody Zuzanka a její další příhody Catherine Metzmeyer

Knihy o Zuzance byly oblíbeným čtením pro mé dcery, kdy jsem jim četla večer před spaním. I mě to bavilo.

12.12.2023 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

60-70%
Čtu Sigmu od začátku a tato kniha byla pro mě jedna z nejslabších.
Jediné kladné byl Monk.
Teď si dám od dalších dílů na chvíli oraz.

12.12.2023 3 z 5

Pes baskervillský (komiks) Pes baskervillský (komiks) Jan Štěpánek

Tmavé pozadí znázorňuje ponurost blat v nočních hodinách. Kresba na jedničku, jen bych vytkla černé bubliny s malými písmeny.

11.12.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Úděsné, děsivé, znepokující.
Kyselé bonbony- až hrůzný kratičký horor.

10.12.2023 4 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Opět skvěle propracovaná klasická detektivka se spoustou postav. Zajímavé rozuzlení, nečekané.

10.12.2023 4 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Dokonalá a velmi napínavá detektivka jak má být. Nechybí ponuré prostředí venkova, mlha, bloudění v močálech, tajemné hlasy. Zvony zvoní, když u nich nikdo není. Opravdu mrazivá atmosféra a přitom až do konce nevíte, kdo je ten padouch=vrah.
Poslouchala jsem jako rozhlasovou hru včetně napínavých zvuků.

06.12.2023 5 z 5

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Lenka Pipková

Skvělý komiks s docela podrobným dějem, co a jak. Ano Helena měla v zelených šatech opravdu hodně svalnaté ruce, spíše mužné.
Moc se mi kniha líbila.

05.12.2023 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Audiokniha, která mě celkem bavila, taková ze života. Někdy je hůře, někdy nadějně.
Souhlasím se svou oblíbenou čtenářkou "alef", tato kniha si rozhodně odpad nezaslouží. Každé z nás se toto může stát. Hlavní hrdinka Xénie a její rozpustilé dcery. Nemá to s nima lehké.

05.12.2023 3 z 5

Odhodlaný Chase Odhodlaný Chase Sandra Brown

Tak bohužel, mě se tato kniha od Sandry vůbec nelíbila. Už od začátku jsem se do čtení musela nutit, pak jsem i přeskakovala, abych na konci knihy zjistila, že jsem o nic podstatného nepřišla. Je to první kniha od autorky, která mi dějem nesedla.

04.12.2023 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět jsem si při opakování další knihy, zvolila poslech audioknihy. Tentokrát nejsem moc nadšená. Téma knihy mě moc nebavilo. Celé to bylo přitažené za vlasy. Od poslední četby 1* ubírám.

04.12.2023 3 z 5