janica09 janica09 komentáře u knih

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Velmi čtivě napsané. Styl psaní, který mě umí nějakým způsobem pohladit, i když v některých místech je příběh až mrazivý.

16.07.2018 5 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Nečekaný závěr, zajímavý silný příběh.

28.01.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zatím jsem přečetla od autorky jen Hanu a to je bez debat jedna z nejlepších knih loňského roku. Že na mě hlavní představitelka působila trochu depresivně, jsem připsala té době a situaci a plně jsem ji chápala. Ale proč se mi zdá, že takto působí i tři hrdinky tohoto románu? Přesto jsem příběh přečetla jedním dechem. Autorka umí.

21.01.2018 4 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Četlo se to tak nějak samo, jsem velice spokojená.

18.01.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Tolik chvály na autorku, tak dlouho jsem čekala než se na mě nějaká knížka v knihovně dostane... tak jsem doufám jen sáhla vedle a ostatní díla mě tolik nezklamou.

24.09.2017 3 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Těžké období přechodu, hledání sebe sama, naučit se jinak znovu žít....

04.06.2017 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Fajn čtení na jedno krátké odpoledne.

21.11.2018 4 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Přečteš, proletí to hlavou a zítra nic.....

26.08.2018 1 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Mám ráda autorku a opět mě nezklamala.

14.03.2018 4 z 5

Mohla bych napsat skoro stejný komentář jako hana 2111. Rozhodla jsem se, že začnu číst Kinga..../doposud jen kdysi v pubertě TO a Cujo/ a dala jsem trochu na rady a trochu mě zaujalo, že je tak tenká, že kdyby něco, tak ji snad dočtu. A teď jsem na rozpacích, jestli je to autor, kterého chci dál číst. Sice se mi líbil styl jakým je kniha napsaná, ale děj je skoro o ničem. A co se mi vůbec nelíbilo jsou slova a myšlenky vložené do devítileté dívenky. Myslím, že tak racionálně nedokáže takové dítě uvažovat a jednat. Od Kinga si asi na chvilku odpočinu.

18.01.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Moc mě to mrzí, ale za mě nejhorší Keplerova detektivka. Musela jsem se moc snažit, abych ji dočetla, stále jsem se čekala, že mě nějak chytne. Závěr měl ostřejší tempo a konečně mě kniha začala bavit, bohužel končila.

04.06.2017 3 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Výborné, čtivé, na konci mě to dokonce rozplakalo...

04.06.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Přesně takhle jsem si Aňu vždycky představovala, stále něco hledající, tápající ve vztazích, chvíli šťastnou a chvíli na hození mašle, přesně takovou jako 90% žen nebo určitě já. Prostě ze života.

04.08.2016 3 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Krásná ukázka toho, jak lze za jedenáct hodin dostat do tak útlé knížky příběh, který má hlavu a patu a čte se s lehkostí.

16.07.2018 3 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Trošku Vieweghovské čtení, které mám ráda, takže jo, šlo to.

29.04.2018 3 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Tuto autorku mám velmi ráda, ale za mě u ní spíš romantika.

24.09.2017 4 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Velice silný příběh, který určitě nenechá nikoho chladným. Nepochopitelné, jak si někdo nechá tolik ubližovat, bohužel je to realita a děje se to pořád.

20.02.2017 4 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Krátké, čtivé, ze života, možná trochu přehnané.

11.08.2016 2 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

První kniha od tohoto autora a velice milé překvapení. Určitě zkusím další detektivky. Je to knížka od které se špatně odchází, napínavá až do konce, jen chvílemi možná až moc drsná.

04.08.2016 4 z 5

Na konci mlčení Na konci mlčení Charlotte Link

Všechny knihy Charlotte Link miluju a tato je obzvlášť vydařená.

01.06.2016 5 z 5