janica09 janica09 komentáře u knih

Game Game Anders de la Motte

Otevřela jsem knihu k opalování a bylo to příjemné překvapení. Nemohla jsem se odtrhnout, což bych od takového tématu vůbec nečekala. Jediné co mi vadilo byla ta spousta anglických výrazů a úplně si nejsem jistá, jestli jsem závěr dobře pobrala. Od autora už mám přečtenou sérii detektivek ročních období a zase za 1 :)

27.07.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Autorka opět nezklamala. I když si vždycky říkám, že je to trochu červená knihovna, přesto se k ní ráda vracím.

07.06.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Četla jsem všude samé kladné komentáře a mě knížka ničím neoslovila. Vadil mi pražský dialekt, vadilo mi, že o každé ženě mluvil jako o babě. Nevyrovnaný člověk, který se stále na něco vymlouvá. Snad poslední třetina mě trošku chytla, ale tak jak jsem měla původně v plánu přečíst víc knih od Dvořákové, tak teď to zvažuji.

25.02.2020 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Ale jó, zase mi to sedlo. Sice jak už tu někdo píše, je to trochu mimo realitu, ale přesto, Kepler prostě dokáže udržet pozornost na maximum. Zatím nejdrsnější a nejméně realistický díl.

07.01.2020 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Tak trochu z nostalgie a trochu ze zvědavosti jsem sáhla po této autorce, která "prý začala psát pro dospělé", ale stejně mi to připomínalo pubertu a trochu červenou knihovnu s předem jasným koncem. Troufám si říct, že jsem se někam posunula.

04.09.2019 1 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Výborné, přečteno na jeden zátah, prostě nešlo se odtrhnout.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opět vynikající, navíc téma, o kterém jsem doposud nečetla. Jodi je prostě jednička.

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Četla jsem ji snad půl roku a několikrát odložila a zase se vrátila. Prostě jsem musela dočíst a jsem za to ráda.

13.08.2019 4 z 5

Jedna z těch, co si přidám do TOP.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Trochu depresivní, ale výborná

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Fajn čtení na jedno krátké odpoledne.

21.11.2018 4 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Přečteš, proletí to hlavou a zítra nic.....

26.08.2018 1 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Krásná ukázka toho, jak lze za jedenáct hodin dostat do tak útlé knížky příběh, který má hlavu a patu a čte se s lehkostí.

16.07.2018 3 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Velmi čtivě napsané. Styl psaní, který mě umí nějakým způsobem pohladit, i když v některých místech je příběh až mrazivý.

16.07.2018 5 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Trošku Vieweghovské čtení, které mám ráda, takže jo, šlo to.

29.04.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku jsem to měla přesně jako u Britt-Marie, šíleně mi šel na nervy. V průběhu knihy jsem si Oveho zamilovala, stejně jak celý příběh. V závěru jsem byla smutná, že se musím rozloučit.

29.04.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová kniha. Neustále vztyčený prst nad každou diktaturou.

18.04.2018 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Mám ráda autorku a opět mě nezklamala.

14.03.2018 4 z 5

Moc, moc krásné pohlazení po duši, krásný jazyk, krásné ilustrace. Přirovnání zamčených, zavřených dveří.... krásné.

02.02.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jak může mít taková s..... takové hodnocení :(

01.02.2018 1 z 5