jani.ruzicko jani.ruzicko komentáře u knih

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Tento díl se mi moc líbil. Už od začátku série byl Noah mým velkým oblíbencem, byl hrozivý a vtipný. Jsem ráda, že se tady ukázala i ta jeho "srdeční" stránka.
Doporučuji =)

23.07.2019 5 z 5

Dotyk túžby Dotyk túžby Emily D. Beňová (p)

Moje druhá knížka od této autorky =) a i tato se mi líbila. Nejedná se o nijak náročné čtení, ale děj pěkně ubíhá, postavy zajímavé a i když se ve finále chovají nemožně, tak jsou sympatické =D a hlavně jména, mi hodně připomínají jeden seriál - náhoda? =D
Jen jsem si říkala, že kdyby možná Molly jen nekecala a taky začala pracovat, nemusela by řešit, že je na nule =D
Naprostá oddechovka, co určitě neurazí =)

12.07.2019 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tohle bylo příjemné překvapení! Inspirace ve Snu noci svatojánské je vlastně celkem geniální. Hlavní postavy jsou sympatické a nelze si je nezamilovat. =) Vykreslené světů i ostatních postav je skvělé a já si to v duchu dokáži naprosto představit =)

Jsem zvědavá, jak to bude dále a mohu doporučit =)

10.07.2019 4 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Milá oddechovka. =)
Dávno nejsem cílovou skupinou, ale to mě nikdy neodradí od toho, abych si knížku autorky koupila a slupla ji za pár hodin. =)

21.06.2019 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Mně se příběh líbil. Byl poutavý, čtivý, smutný a krásný zároveň. Není to samozřejmě žádné nové téma, ale mně to nevadilo. =) Autorky styl psaní mám ráda a určitě jsem ho v tom poznala.
Těším se na další díl o Daltonovi a Raven, tam to bude ještě zajímavý. =)

20.06.2019 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Díl se mi moc líbil. Opět sympatické postavy, napínavý a čtivý děj a nakonec happyend. =) Co víc si přát?
Není nějaký díl o Noahovi? Ten byl teda podle mého gusta =)))
Odpočinkové a mohu doporučit =)

17.06.2019 4 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Musím uznat, že mně se tento díl líbil ještě více než první =)
Hrozně jsem bavila a nasmála, zároveň jsem byla na Lexe ze začátku děsně naštvaná za to, jak se ke Gabi choval, přesto, že jsem věděla jaký to mělo důvod =D
Od autorky už jsem pár knih četla a mám ji moc ráda, doufám tedy v přeložení dalších jejích výtvorů. =)
Za mě tedy super počteníčko, co mohu doporučit.

16.06.2019 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Tento díl se mi moc líbil. =) Olivie byla skvěle ostřílená a s Graysonem tvořili super páreček. Čtivé a mě to bavilo =) Opět nechybělo napětí, humor ani romantika.

11.06.2019 5 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Toto bylo moje první setkání s autorkou a vůbec to nebylo špatné. =)
Moc se mi líbilo propojení toho detektivního napětí s romantikou. Trochu mi to připomíná oblíbenou Julii James. =)
Taková naprostá oddychovka u které není potřeba nijak moc přemýšlet a to jsem právě potřebovala.

08.06.2019 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Bylo to dobrodružství a mě mrzí, že už je konec! =) Akčnější díl série, ale možná občas až s moc rychlým koncem dané scény.
Myslím, že se série zařadila mezi mé oblíbené a určitě ji nečtu naposled.
To vykreslení nového světa, charaktery postav a skvělá myšlenka potomků draků ve mně zanechává uspokojující a nádherný pocit. =)

Asi jsem ani nedýchala, když jsem čekala, jestli se Cassian znovu objeví nebo ne, stal se jedním z mých oblíbenců a jeho "konec" se mi úplně nelíbil. Přesto, že myslel na ostatní, skončil nakonec sám - tady bych uvítala jeho příběh. Samozřejmě jsem ráda za Willa a Jacindu a moc se mi líbilo, že aspoň Tamra se dočkala svého šťastného konce. =)

Určitě mohu doporučit!

07.06.2019 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tohle pro mě je velmi milé překvapení. =)
Obálka je nádherná, ale anotace mě vlastně moc nezaujala, nakonec jsme dala na doporučení a knížku si přečetla, a rozhodně nelituji!

Jacinda i Will jsou velmi sympatičtí a moc se mi líbí to jejich spojení. Knížka je až neuvěřitelně čtivá a ubíhá strašně rychle. =) Velké překvapení na konci, v podobě převtělení Tamry, mi přišlo jako super nápad. Jsem zvědavá, co bude dál.
Takže pokud váháte, tak určitě do toho! =)

05.06.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Achjo Colleen, zase jsi mě rozbrečela =) zároveň jsem se ale docela nasmála, aneb "společně tvoříme jednoho naháče" =D
Příběh mi přišel maličko jiný, než na co jsem u autorky zvyklá. Byť zde byla i "romantická" linka, já v tom vidím spíš hlavně poselství vztahu s rodinou. O tom, že by si ji měl člověk vážit; omluvit se; když je potřeba; odpustit, je-li to možné; napravit cokoli, pokud to jde; a nebrat vše jako samozřejmost.

Jsem za příběh moc ráda. Myslím, že nás to každého donutí se zamyslet, jak to doma vlastně máme a jak bychom to mít chtěli. =)

Opět nemohu jinak než doporučit s plným počtem=)

02.06.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Já ten příběh Vendy, Morrighanu, Dallbrecku a teď vlastně i Ďáblova chřtánu a Ballengerovy říše naprosto zbožňuji. Knížky mě vždycky dokonale pohltí a já se nedokáži odtrhnout.

Příběh Jase a Kazi je sice plný lží a intrik, ale ve většině případech je to z dobrého důvodu. Líbí se mi jak ta romantická tak i ta fantasy linka. Popis prostředí a dějin mě stále uchvacuje a já se cítím ošizená, že toho není ještě víc. 448 stránek opravdu nestačilo. Obávám se však, že i kdyby jich bylo 1000 pořád by to nebylo dost.

Moc se těším na pokračování, protože ta poslední kapitola byla zase něco =)

Jedinou výtku bych měla k překladu nebo spíš ke korekci, protože mě dost překvapilo to velké množství překlepů a chyb, ale za to nemůže sám příběh, takže na hodnocení to určitě nemá vliv.

Za mě 100% doporučuji =)

24.05.2019 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Tak tohle byla super jednohubečka. =) Kelly mám jako autorku moc ráda a doufám, že vyjdou další její knihy i v češtině. =)
Jordan byla nádherně cáklá a Nate se tím nechal strhnout a skvěle se k ní hodil. Trojčata nezklamala, bože fakt jsme se nasmála a nechybělo ani dojetí. =)
Velmi čtivý příběh. Někdo možná řekne, že moc sladký nebo "nevinný", ale já si to nemyslím a jeho zpracování, průběh a i konec se mi moc líbilo.
Mohu doporučit. =)

23.05.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Knihy od Elle jsou prostě srdcovky a opět mě autorka přesvědčila, že si zaslouží, aby byla mou oblíbenou. =)

Příběh střeštěné Summer a klidného Fitze mě moc bavil. Hokej miluju a namakaný, potetovaný hokejisty? Uf, radši nemluvit... =)

Užila jsem si to od začátku až do konce. Myslím, že jsem se od čtečky vůbec neodtrhla a nešla spát, dokud nebylo dočteno =D

Určitě doporučuji a těším se na další díl!!!

05.05.2019 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Bože, jak já tu Jackovu bývalku nemohla snést. Ta mi fakt pila krev. Chtěla jsem s ní pořádně zatřást a ve finále s Jackem také =D
Takže emoce knížka rozhodně vyvolává, bavila jsem se a i slza mi ukápla. Nemám úplně ráda, když se v příběhu vrací do minulosti a jsou tomu věnovány celé kapitoly, na druhou stranu asi chápu, proč tomu tak je, ale stejně... ale to je prostě jen můj problém =)
Za konec jsem ráda, i když byl celkem rychlý.
Kdyby tak obal knížky odpovídal příběhu... =)

Mohu doporučit a těším se na Connora =)

03.05.2019 4 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Knížku jsem měla v merku už strašně dlouho. Vlastně nevím, proč jsem její přečtení tak oddalovala. Mě se příběh moc líbil. Je to promyšlené, má to hlavu a patu. To propojení všeho se vším a vývoj příběhu mě naprosto pohltil.
Trochu mě děsilo, jak na mě budou působit mimozemšťani, ale v tomto podání se nedá o ničem diskutovat, za mě super zážitek. Byť nečekané, ale naprosto jsem si to užila.
Autorka opět ukázala, že umí psát poutavě a nevšedně. =)
Jdu na další díly a mohu doporučit. =)

23.04.2019 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Pro mě zatím nejlepší kniha autorky =) Dávalo to smysl, bavila jsem se, dojala, příběh si udržel moji pozornost..., takže vše,co od knížky očekávám.
Asi jsem na konci čekala trošku víc zápletky s jeho bratrem, i důvodů, proč byl Isaiah, tak odtažitý a nechtěl si pouštět nikoho k tělu - konec byl prostě takový rychlý, možná až odbytý, ale i tak se to dalo.
Mohu doporučit =)

11.04.2019 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Ze začátku jsem na oba byla fakt naštvaná. Za to jejich chování. On nafoukanej nadutec, kterej jen ubližoval a ona naivka, která si to nechá líbit. =)
Příběh sice předvídatelný, ale to mu nijak neublížilo. Určitě čtivé a s happyendem, takže proč ne? =)

05.04.2019 4 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Mně se příběh moc líbil. Pohádka to zrovna není, nebo alespoň ne pro nejmenší. =)
Slupla jsem to jako malinu za pár hodin. Bavila jsem se, poplakala si... Kniha mi nabídla jak příjemný příběh, tak i romantiku lehce okořeněnou erotikou.

Pro mě zatím z letošních novinek největší překvapení (příjemné). Těším se na další díl a určitě mohu doporučit. =)

17.03.2019 5 z 5