Jane417 Jane417 komentáře u knih

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

"Nechtěj nic vědět" je teprve druhá knížka od Lisy Jackson, kterou jsem četla a ani tato mě nezklamala. Není to vyloženě krvák, i když pár scén se k němu docela přibližuje. Kdybych měla určit žánr, tak bych knížku označila jako thriller pro ženy! Hlavní hrdinka Ava, žijící s manželem, se svojí rodinou a personálem na ostrově, je zoufalá, protože se před pár lety ztratil její dvouletý syn. Stále se s tím nemířila, jelikož se jeho tělo nikdy nenašlo. Pořád ale věří, že se Noah najde a že není mrtvý. Její manžel i další ji považují za blázna, když všude kolem sebe nachází indicie, že je Noah naživu a ke všemu začne v okolí Avy docházet k vraždám. Proč se někdo snaží z Avy udělat šílenou ženskou a jak se vším souvisejí vraždy? Atmosféra ostrova a domu plného lidí, z nichž někdo je "vrah" mi připomněla skvělých "Deset malých černoušků" od A. Christie (nejsem sama, v jednou z komentářů už se toto srovnání objevilo). Podezřelí jsou všichni a někdo z nich to je! Jak už jsem psala... chvílemi čtete román pro ženy, ale najednou se situace tak otočí a z příběhu je během pár vět napínavý thriller, který vás nenechá spát.

03.09.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

"Pátá oběť" mě nezklamala, ale rovnou napíšu, že první díl nepředčila! Komentář uživatele "lachtan 77" dokonale sedí, když napsal, že méně je někdy více a s tímto hodnocením bych souhlasila. V knize je docela dost postav - vypravěčů a celkově se dostáváme do chvíle, kdy známe celý personál policejních stanic, FBI, nemocnic, členů rodin všech obětí atd. Pak nastává pocit, že se děj chvílemi zbytečně táhne. Deníkové zápisky jsou slabým odvarem zápisků z "opice" a to nejednoho čtenáře zklame. Děj je ke konci docela překombinovaný a šílený. V tomto smyslu je šíleně myšleno bohužel negativně. Moje hodnocení vypadá hodně záporně, ale i přes to všechno je Pátá oběť nadprůměrná, promyšlená a originální detektivka s hodně překvapivým koncem, ale určitě už to není tak "nádherně zvrácené", jako byla Čtvrtá opice. Knížce tak nějak schází tzv. přidaná hodnota prvního dílu, a proto "jen" 4*. Celkově si ale dovolím tvrdit, že kdo si přečte Pátou oběť, bude netrpělivě vyhlížet další díl!

14.08.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

"Kulti" je romantické letní čtení - tak je knížka prezentovaná a to jsem od ní čekala! Chtěla jsem si přečíst milou romanci, kde sice od začátku víte, jak to dopadne, ale přesto čtete plni očekávání, jak se vše bude vyvíjet! Co jsem dostala? Hrůzu! Ano, podle hodnocení, jsem asi jediná na světě, ale mně se to opravdu nelíbilo!!! Četla jsem to skoro tři týdny a stále nechápu, proč jsem to neodložila!? Je to nuda, nuda, nuda! Vím, že to není akční thriller, kde se musí na každé straně udát zvrat, ale nějaký děj jsem přece jenom čekala a ono nic moc! To, co se tam odehrává, se mohlo odehrát na cca 150 stranách! Všechno se neustále dokola opakuje, takže se jednu informaci dozvíte 100x! Možná, že už nejsem cílová skupina dospívajících, ale... Komu je vlastně kniha určena? Myslela jsem, že pro mladé ženy od 15 do 20 let a počítala jsem s tím! Proč by si ale teenager chtěl číst o pošahané skoro třicátnici a vyhořelém čtyřicátníkovi? V tomto případě dost klame i obálka, kde se na nás dívají mladí lidi... takoví v knížce opravdu nejsou! Jedna věc, je být duchem mladý, ale... hlavní hrdinka Sal se chová jako třináctiletá slečna uprostřed nejhorší puberty, která je nejdrsnější a nejvtipnější na celém světě - bohužel to v jejím věku vyznívá dost stupidně a komicky a hlavní hrdina slavný fotbalista Reiner Kulti... tak ten preventivně ani nemluví. Jejich postupné sbližování je tragédie a nezachrání to ani posledních dvacet stran plných sexu - tak ale na druhou stranu, alespoň se tam konečné něco dělo! Bohužel i tam bych měla ale připomínky... Vrcholem všeho a červavou třešinkou na tomto kyselém dortu bylo to, že je knížka plná chyb! Tolik překlepů jsem v žádné jiné knize nezažila! Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že sama jsem žádnou knížku nenapsala.

06.08.2019 1 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

"Pronásledování" je originální thriller, který určitě vybočuje z řady - chytne a nepustí, ale... Podle mě, anotace láká na něco úplně jiného, než čtenář nakonec dostane! Lauře a Danielovi se při cestě po Evropě, v Rumunsku, přihodí něco, co jim změní životy i je samotné. Shrnula bych to asi tak, že začnete číst skvělý tajemný horor, pokračujete thrillerem, pak klasickou vyšetřovací detektivkou a končíte slátaninou. Děj je překombinovaný a plný náhod, kterých je podle mého, už opravdu hodně. Na konci vše dává smysl a samotný závěr má působit šokujícím dojmem... a ano, překvapilo mě to, nečekala jsem to, nenapadlo mě to, ale... bylo mi to jedno. Párkrát jsem měla dojem, že se autor svým stylem inspiroval S. Kingem.

21.07.2019 3 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

"Malé temné lži" je absolutně dokonalé psychologické drama a je to nejlepší, co S. J. Bolton napsala! Celé je to smutné, depresivní, ponuré, mrazivé a anotace prozrazuje jen zlomek toho, co se v knize odehrává. Příběh má tři vypravěče, které spojuje nelehký osud a tragédie. Autorka výborně vygradovala děj! Začínáme lehce, pomalu, ale napětí a akce se stupňují a v poslední třetině je to taková jízda... Jak se vše odhaluje a jak je vše vymyšlené... vůbec by mě to nenapadlo! Několikrát jsem byla hodně překvapená, co se děje a vždy, když už jsem si myslela, že je vše odhaleno, tak nebylo! No a úplný konec byl naprosto šokující, nečekaný a dokonalý! U žádné knížky jsem nebyla na samotném závěru tak překvapená! Poslední věta mě rozsekala! Poslední věta totiž celý příběh mění a udělá z něj děsivý thriller! Mimochodem... S. J. Bolton se opět držela svého oblíbeného živlu a to vody. Voda hraje v ději zase důležitou roli!

19.07.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

"Přiveď mě zpátky" je pro mě nejlepší knížkou, kterou autorka napsala. Je to skvělý psychothriller, který jsem měla přečtený za pár hodin. Před dvanácti lety zmizela Leyla a od té doby ji její přítel Finn neviděl. Po nějaké době začal žít se sestrou Leyly, Ellen. Ve chvíli, kdy Finn požádal Ellen o ruku, se Finnovi ozve policie s tím, že Leyla byla viděna u jejich domu. Příběh, kde mají všichni hrdinové spoustu tajností a kde postupně odhalujeme rodinné tragické tajemství se čte svižně a lehce. Typujete, kdo by za vším, co se děje, mohl být, ale typy se vám s každou stránkou mění. Je to velmi napínavé čtení, s koncem, který je sice trošku divoký a asi ne moc reálný, ale je určitě nepředvídatelný a takhle B. A. Paris už zkrátka píše a s trochou fantazie by se vše stát mohlo.

09.07.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

"Duch domu Ashburnů" je duchařský příběh, který čtenáři nedává nic nového! Vše už tady bylo... starý dům, který majitelka zdědí, tajemné nápisy, zvuky, obrazy, věci... zvíře, které vytuší paranormální jev.... Samota u tmavého lesa, nefungující elektřina, absence telefonního signálu, nedaleko domu hrob a na každém rohu na vás číhá nějaký přízrak nebo minulost bývalé majitelky - pratety, o které vlastně nic nevíte. Jen, že to celý život byla podivínka a kolovaly o ní i o domě duchařské pověsti a historky. Ano, není to nic nového a přesto mě to hodně bavilo. Atmosféra místa, kde hlavní hrdinka Adrianne začala žít byla velmi tíživá a mrazivá od prvních stránek. Děj byl napínavý od začátku do konce. V knížce se projevila autorčina láska ke kočičkám a to bylo velmi milé.

09.07.2019 5 z 5

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

"Mortina a přízračný kamarád" je za mě zatím nejslabší díl série s touto skvělou mrtvou holčičkou, ale přesto musím dát plný počet hvězdiček, protože Mortina a její kamarádi jsou i tak skvělí!

01.07.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

"Zlomení andělé" mě zklamali! Po velkém očekávání a vysokém hodnocení čtenářů, jsem se na čtení hodně těšila a ono nic... Nevím ani přesně proč, zkrátka mi osudy tří hlavních hrdinů nějak nepřirostly k srdci. Určitě to není top román, s válečnou tématikou, co jsem četla. První polovina knížky byla určitě lepší, než ta druhá. V druhé půlce se děj natahoval, byl předvídatelný, ale zároveň překombinovaný. Anotace čtenáře naláká na hodně těžká témata, ale pak se okolo nich jen tak lehce otře. Ne, že by vše, co se v knize odehrává, nebylo těžké téma. To určitě je a životy Willema, Elsi i Matildy jsou velmi smutné, šílené a nepředstavitelné. Ovšem to jsou všechny romány, které se války týkají. Tady mě z nějakého důvodu děj nechával chladnou. Čekala jsem, že se např. dozvím více o tom, co musel provádět Willem ve jménu vědy v koncentračním táboře, jako lékař - gynekolog, ale nedozvěděla. Knížku bych klidně doporučila, ale všeobecné nadšení nesdílím.

01.07.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

"Dvůr mrazu a hvězd"... ano, není v něm skoro žádná akce, nic moc se tam neděje, ale tato novela nebyla napsaná tak, aby se tam něco podstatného odehrávalo! Toto není další část série, která by se mohla plnohodnotně rovnat s předchozími díly. Toto dílko může čtenář brát buď jako epilog k předešlým třem dílům nebo jako prolog k dílu dalšímu. Je to buď doslov nebo předmluva... jak jsem již napsala - podle pohledu čtenáře. Je to jen takové nahlédnutí do života postav ve Velarisu ve chvíli, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí, je klid a hrdinové žijí normální život. Je to nahlédnutí do oslav slunovratu, do života některých duší zlomených válkou a různých povah postav. Ačkoliv novelka není narvaná akcí, rozhodně nemůžu napsat, že by byla nudná. Naopak! Bavilo mě všech 214 stran! Dějové linky některých postav jsou velmi zajímavé, i když jim zrovna nejde o život.

24.06.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

"Dvůr křídel a zmaru" je podle mě ze všech tří dílů nejlepší! Je nejčtivější, nejoriginálnější a svět, který SJM vytvořila, je v něm nejdokonalejší. Nemáte pocit, že se někde ztrácíte, že jste se v nějaké zápletce nebo postavách zamotali (tak se mi to dělo v první polovině druhého dílu). Příběh má od první stránky série hlavní hrdiny, ale prostor ve třetí knize dostávají i postavy vedlejší a rázem jsou z nich postavy hlavní a velmi důležité. Libí se mi, jak jsou v boji se zlem důležití všichni a doplňují se. Bez jednoho nebo druhého by vyhrávat nešlo. Není to jen o jedné hrdince nebo jednom hrdinovi. Co se týká vztahu Feyre a Rhysanda je vidět, jak se posunul z roviny vyloženě vášnivého sexu a chtíče k opravdové a hluboké lásce. Tamlina je mi pořád líto a doufám, že mu autorka dá ještě někdy více prostoru... zasloužil by si to. On nebyl takový mizera, jak se mohlo zdát. Podle mě měl jenom zlomené srdce a nebýt jeho... (tak to už si přečtěte). No a samozřejmě i dalších milion postav, ať už víl, lidí nebo nadpřirozených tvorů a netvorů... má své osudy, které se rozplétaly, splétaly, objasňovaly nebo komplikovaly! "Dvory" jsou skvělým dílem a pokud nás Sarah ještě někdy vezme do Prythianu, tak se tam ráda vrátím.

19.06.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

"Dvůr mlhy a hněvu" je opět hezká pohádka pro trošku starší a nejen pro starší děti. Jsem přesvědčená, že si příběh z fantasy světa může přečíst každý, každého věku, i když je primárně určený pro YA čtenáře. Musím napsat, že děj mě místy nebavil a nudila jsem se. Nadbytečné navyšování počtu stránek neustále se opakujícími informacemi, popisy a situacemi. Kolikrát jsem se všeho byla zmatená a ztrácela jsem se. Spousta omáčky, kterou si stejně nikdo nemůže zapamatovat. Knížka je ale napsaná tak, že jakmile se dostanete do částí, které vás baví, tak se ponoříte do děje, ocitnete se v jiném světě a nevnímáte skoro nic, jen samotný příběh. Setkáváme se starými známými, ale i se spoustou nových hrdinů... Co se týká Feyre a Tamlina... tak mně ho bylo docela líto. Zase na druhou stranu chápu, že Rhysand je okouzlující a Tamlin se v prvním díle ukazoval v trochu jiném, svatouškovském světle! Druhá polovina knihy je mnohem lepší, než první... akce, zvraty, napětí, erotika a konec, který nutí čtenáře okamžitě sáhnout po dalším díle. Ačkoliv pro mě není knížka dokonalá, S. J. Mass dokonalá je. Píše celkově tak poutavě, že ji odpustíte i ty nudné a vycpávkové části.

10.06.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

"Dvůr trnů a růží" je krásná YA pohádka. Měla jsem hodně vysoká očekávání a to byla možná chyba. Na začátku vyprávění opravdu děj připomíná přímo film "Panna a netvor"... chudá kráska Feyre, její dvě sestry, její otec a prohřešek, za který je přímo Feyre potrestaná. Jak říkám... fajn pohádkový příběh. Moc mě ale nebavil. První polovina byla, podle mě, jenom romance! Všude kolem sice byly fantasy prvky, kouzelný svět vznešených víl, samozřejmě nějaké zlo, netvoři, ale vesměs se nic nedělo, kromě toho, že se Feyre zamilovala. Knížka byla hodně popisná, což mi nevadilo, ale je pravda, že mě to překvapilo. Byla jsem z celého čtení lehce zklamaná. Četlo se to dobře, rozhodně jsem neměla v úmyslu skončit, ale asi jsem prostě čekala více... No a to "více" jsem dostala v druhé polovině příběhu, když se stal strhujícím, akčním, dobrodružným, stále i romantickým, ale už mnohem zajímavěji. Dočítala jsem už s tím, že už chápu, proč se čtenářům toto vyprávění tak líbí! Shrnuto... milostný příběh mě na začátku moc nebral, ale to ostatní, co se v knížce nakonec dělo, moje hodnocení nakonec zvýšilo! V určitých momentech mi to připomnělo Twiglight ságu.

27.05.2019 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

"Hon na mrtvého" je detektivní thriller, který můžu zařadit k lepšímu průměru. Nebyl to žádný trhák, z kterého bych byla naprosto nadšená, ale četlo se to dobře a David Raker je naštěstí velmi sympatický hrdina. V tomto, prvním díle série, se dozvídáme hodně ze soukromí Davida, které ho ovlivnilo v tom, co začal dělat a že začal hledat pohřešované lidi. V první knížce má za úkol najít "mrtvého" Alexe, který byl několik let nezvěstný, ale teď už má být nějakou dobu po smrti. Jenže ho jednoho dne spatří jeho maminka na ulici a Davida si najme, aby zjistil, zda to byl skutečně její syn. David se dostává do spletitých uliček zločinu... projektu jménem Golgota, otevírá tak Pandořinu skříňku, když se na povrch začnou dostávat šílené praktiky odporné sekty, která zaručuje klientům "nový život". Musím přiznat, že cca uprostřed příběhu jsem byla dost zmatená... hodně postav a tak nějak jsem se ztrácela v tom kdo je kdo a co se vlastně děje... prostě jsem se v ději špatně orientovala. Naštěstí se tak od půlky začalo vše vysvětlovat, rozkrývat, odhalovat a já pochopila, že to, aby byl čtenář zmatený, byla asi autorův záměr. Ke konci je vše jasné a posledních pár kapitol hodně napínavých, zvratových a šokujících!

17.05.2019 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

"Někdo blízký" je detektivní thriller, od kterého jsem neměla žádná očekávání a nakonec jsem byla nadšená! Z rodinné oslavy zmizí osmiletá Daisy, slehne se po ní zem, nikdo si ničeho nevšiml a nikdo nic podezřelého neviděl. Rozjíždí se kolotoč vyšetřování a podezřelý je úplně každý. Knížka se tváří jako klasický detektivní thriller, který řeší únos dítěte. Nic výjimečného, ale... V rámci výslechů odkrýváme děsivá tajemství všech členů Daisyny rodiny, včetně rodičů a bratra a dozvídáme se spoustu důležitých informací. Autorka nenechá čtenáře absolutně vydechnout. Na každé třetí stránce se odehraje nějaký šokující zvrat, který vyšetřování otočí na úplně jinou stranu. Tím, jak se v knize pořád něco děje, vás to nutí číst, číst a číst. Konec je šokující hned ze dvou stran... Kdo za tím stojí, mě i napadlo, ale co Daisy??? Tak to pro mě šokující závěr!

13.05.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

"Noční pták" je za mě takový dietní thriller, ale nemyslím to pejorativně. Naopak! Je to napínavé čtení, které se ale obejde bez morbidních, brutálních a krvavých scén. První kapitola je skvělá a čtenáře okamžitě vtáhne do děje. Hlavní postavou je detektiv Frost Eastman, který v tomto případě vyšetřuje podivná úmrtí žen, které sice spáchaly sebevraždu, ale vždy za velmi podivných okolností... vždy v úplném pomatení mysli. To, co mrtvé ženy spojuje je jméno jejich psycholožky Frankie Steinové a to, že u ní podstoupily léčbu nějaké fobie. Detektiv se pouští do vyšetřování a s ním i doktorka Steinová, protože i ona chce zjistit, kdo a nebo co stojí za podivnými úmrtími jejich pacientek. Příběh je čtivý, napínavý a svým námětem hodně zajímavý. Ačkoliv mi první polovina přišla lepší, na kvalitě celého thrilleru to asi moc neubírá, protože to je samozřejmě jen můj pohled. Detektiv Frost byl sympatický a jeho vztah s kocourem dodával knížce na vtipu a lidskosti.

06.05.2019 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

"Krásné tajemství" je dalším případem vrchního inspektora Armanda Gamache, který je tentokrát povolán vyšetřovat vraždu mnicha. Děj se tedy logicky odehrává v klášteře, což byla docela příjemná změna. Příběh má opět skvělou atmosféru, prostředí kláštera je nádherně vykreslené a klášterní chorály jakoby čtenář úplně slyšel! V knížce jsou ale další dějové linky, většinou vztahové a nejvýraznější z nich je asi ta mezi Gamachem a Jeanem Guyem, kde to začíná dost jiskřit. Možná by neuškodilo o pár stran méně, ale to je jenom můj pohled. Tentokrát L. Penny používá, pro ni neobvyklá, slovní spojení, sprostá slova a, pak již klasicky, vtip.

02.05.2019 4 z 5

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Kouzelný dětský a strašidelně morbidní svět mrtvé holčičky Mortiny mě opět okouzlil!

28.04.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

"Šelma" je naprosto originální thriller, na který jen tak nezapomenete! Souhlasím s komentářem od uživatele "majáček", že Vám děj nesplyne s ostatními thrillery a dlouho si budete pamatovat, o čem kniha byla. Hlavní hrdina Theo Cray je svérázný muž, který mi připomínal postavy jako Adriana Monka nebo Shaldona Coopera, z kterého se ale ke konci stane James Bond. Theo je biolog - profesor bioinformatiky, který se na základě svých schopností, znalostí a dovedností pouští do vyšetřování vražd mladých dívek. To, co začne objevovat, je děsivé! Bohužel mu nikdo nevěří a nebere ho vážně. 1. kapitola je dokonalá. Každého thrillerového nadšence musí uchvátit a navnadit na další čtení. Bohužel pak je cca 60 stran docela nezáživných a řekněme průměrných. Od 13. kapitoly se ale vše mění, příběh dostává spád, rychlost, čtivost... Čtenář nepřestane, dokud není u konce! Děj reálný asi není, pro vrahovi pátrá vlastně amatér - génius! Konec je napínavý, vzrušující a strhující! Ačkoliv byl začátek zvláštní, odpouštím, protože zbytek vyprávění je jedinečný a nezapomenutelný!

18.04.2019 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

"Poslední číslo" maximálně doporučuji všem! Příběh se řadí do žánru young adult fantasy, ale podle mého názoru je to hlavně napínavé, dobrodružné a romantické čtení, které může zaujmout kohokoliv, různého věku i pohlaví. Kdo nejste úplným příznivcem právě fantasy, nebojte se toho! Autorka vytvořila děsivý obraz, ne tak vzdálené, lidské budoucnosti, kde je společnost rozdělená na "Čisté" a podřadnou rasu tzv. "Dreky". Toto rozdělení je zvrácené, kruté a nelítostné. Čistí jsou totiž nadřazeni nečistým a potulný cirkus, kde se celý děj odehrává, ukazuje jenom část šíleností, které jsou na nečistých páchány. Někteří čtenáři považují příběh za přehnaný, nereálný, neuvěřitelný nebo i k smíchu... Já bohužel myslím, že lidé jsou podobných zvěrstev schopni a bohužel už to i dokázali! Naštěstí je to také vyprávění poučné o silném přátelství, lásce, obětavosti, vůli žít, odvaze a odhodlání. Všechny dějové linky se výborně doplňují a i ta romantická je dobře nepsaná... nepůsobí kýčovitě. Kniha je hodně čtivá a patří k těm, u kterých nechcete, aby byl konec!

09.04.2019 5 z 5