Jane2016 Jane2016 komentáře u knih

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Franck Thilliez byl pro mě úplně neznámý autor. Často jsem vídala recenze, kde si ho lidé chválili, a měla jsem v plánu něco si od něj přečíst, ale nikdy jsem se k tomu pořádně nedostala.

Autor umí dávkovat napětí a na tento příběh určitě jen tak nezapomenu. Pokud stejně jako já nad autorovými knihami uvažujete a stále nevíte, zda ho zkusit, tak do toho jděte! Sama se chystám na jeho další tvorbu a těším se na to, co mě čeká! A pokud uvažujete rovnou nad koupí, tak si pro Vás @albatrosmedia připravilo kód "FRANCK", za který lze po celý červen tj. 1.-30.6. pořídit všechny knihy a audioknihy autora s 25% slevou a k tomu ještě dopravou zdarma!

Sečteno, podtrženo, Smrtihlav byl dokonale vymyšlený a mně kolikrát zůstávala hlava stát, jak dobře autor píše. Nenudila jsem se ani chviličku a dočteno jsem měla v rekordním čase!

Další kniha, která mě od autora čeká je novinka s názvem Pokoj mrtvých!

17.06.2023 4 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Také v knihách tak milujete prolínání minulosti a současnosti? Máte rádi tajemno a nadpřirozeno? Tak to pro Vás bude kniha Ta z katovny tím pravým ořechovým.

Nebudu lhát, sama jsem měla zpočátku trochu problém se do knihy začíst, ale po pár kapitolách jsem příběhu propadla a nedokázala jsem jej odložit. A opravdu uvažuji nad tím, že knihu zařadím mezi jedny z nejlepších, co jsem tento rok četla.

Kniha nám vypráví dva příběhy, ten první je o životě hraběnky Celestýny, která kdysi na sídle žila. A ten druhý je příběh Lucie, která cítí s Celestýnou nečekané a velmi silné spojení. Společně s Lucií se dozvídáme opravdu znepokojivé okamžiky z hraběnčina života. Příběh je plný akčnosti a rozhodně se během něj nebudete nudit.

Sečteno podtrženo, pokud máte rádi tajemno a chcete si přečíst něco opravdu dobrého, tak Vám tuto knihu doporučuji všema deseti. Protože já jsem skutečně nadšená!

13.06.2023 5 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Odvoz pro Sáru, kniha, která mě na první dobrou dokázala nalákat svou anotací. Obecně mám thrillery velmi ráda a tento vypadal opravdu od první chvíle lákavě.

Příběh má velmi originální zápletku. Po veselém večeru nasedá dívka do auta a stane se obětí vraha. Postupně se ale této vraždě dostáváme na kloub, vracíme se do minulosti a zjišťujeme, že všechno není tak, jak se zpočátku zdálo.

Osobně se mi velmi líbilo, jak mě příběh do sebe dokázal vtáhnout. Kapitoly jsou skvěle rozdělené a než se nadějete, máte dočteno. Autorka nám napětí, adrenalin a strach dávkuje po malých částech čili přesně tak, jak by to mělo v dobrém thrilleru být.

Jelikož jsem za svůj život přečetla thrillerů opravdu mnoho, tak si troufnu tvrdit, že tenhle patří mezi lepší půlku. Čili pokud hledáte fajn thriller, tak mohu Odvoz pro Sáru jedině doporučit.

12.06.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Na tuhle knihu jsem se těšila jako malá holka! Julie Caplin je pro mě záruka kvality čili když jsem viděla obálku jejího nového románu, nemohla jsem se dočkat až se do knihy pustím!

A Caplin (opět a zase) nezklamala. Do příběhu vplujete raz dva. Ty popisy krajiny, pokrmů a lidí v knize, ta příjemná a klidná atmosféra, to za mě umí autorka opravdu dokonale. Sama jsem měla pocit jako bych se vracela ke staré známé a během celého čtení jsem byla příjemně uvolněná.

Kniha je tentokrát plná nejen romantiky, ale i psí lásky, která dojme spoustu majitelů těchto mazlíčků. Hlavní hrdinka Ella mi přirostla k srdci hned na prvních stránkách a společně s ní jsem si užívala každou část příběhu, který prožívala.

Knihu jednoznačně doporučuji na léto. Útěk na venkov podle mě navodí do léta kapku bezstarostnosti a klidu. K vodě, či moři ideální četba!

Sečteno podtrženo, Caplin opět nezklamala a Útěk na venkov se pro mě stal jednou z nejlepších knih, které jsem od ní četla. Věřím, že knihu nečtu naposledy, protože jsem z celého příběhu unešená.

10.06.2023 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Kdyby se mě někdo zeptal na nejzajímavější knihu tohoto roku, tak tato by se mi vyrojila v paměti mezi prvními. Tato kniha vypráví příběh o manipulaci v rodině, nátlaku, úzkostech a také o gaslightingu zvláštní forma manipulace, která v oběti vyvolává pochybnosti o vlastní racionalitě, paměti i celkovém vnímání reality. Čili téma nové a neokoukané. Sama jsem si užívala každou stranu a ke konci příběhu se mi objevil smutný výraz na tváři, protože kniha nebyla delší.

Knihu bych doporučila všem, kteří na léto shání něco mezi oddechovkou a těžkou četbou. Sprny Vás totiž donutí k příjemnému zamyšlení o věcech kolem Vás.

Autora Jakuba Stanjuru ode dneška řadím mezi své oblíbené autory a jsem opravdu velmi zvědavá na jeho další tvorbu!

Pokud Vás kniha zaujala a přemýšlíte nad přečtením, tak ode mě máte jednoznačně palec nahoru a doporučuji Vám ji všemi deseti!

09.06.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Stmívání už tu bylo, teď přichází Touha upírský megahit, který zbořil TikTok. Zakousněte se!. No přiznejte se, kdo z Vás by se tímto nenechal zlákat! Já měla Stmívání vždy velmi ráda, a protože jsem tým Edward a upíry jsem milovala, toto fantasy mě nemohlo minout! Přes to nejel vlak!

A kniha byla úžasná, přesně, jak slibovala. Neměla jsem absolutně problém se začíst i přesto, že kniha má téměř 500 stran. Autorka píše svižně a chytlavě, takže doporučuju knihu rozečíst během víkendu, protože Vám garantuji, že se od čtení budete odtrhávat těžko!

Kniha je plná překvapení, zvratů, lásky a samozřejmě upírů. Hlavní hrdinka mě bavila, zamilovala jsem se do jejího smyslu pro humor a celkově do její povahy.
Jak jsem již psala výše, kniha má sice 500 stran, ale čte se sama, kapitoly jsou perfektně rozdělené, takže pokud si budete chtít večer přečíst jednu dvě kapitoly, tak je to na 5-10 stránek.

Sečteno podtrženo, z knihy jsem nadšená a opravdu moc jsem si ji užila! Není to úplně Stmívání, ale věřím, že fanouškům fantasy se bude líbit a oblíbí si jí stejně jako já!

08.06.2023 4 z 5

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Na tuto knihu jsem se chystala už opravdu dlouhou dobu. Často jsem jí vídala na sociálních sítích a četla jsem jen samou chválu na to, jak je kniha zajímavá a dobrá. Čili, když jsem si projížděla @bookport_cz a tuto knihu tam uviděla, moje čtenářské já uvnitř mě zapískalo blahem. Do čtení jsem se pustila prakticky okamžitě.

A musím Vám říct, že kniha je skvělá, téma promlčení je nesmírně zajímavé a vlastně i velmi smutné. Neměla jsem vůbec tušení za jak dlouho jsou u nás zločiny promlčené. O to smutnější je, když se v knize dočtete, jak to mají ostatní státy kolem nás.

Spoustu případů, které jsou v knize uvedené jsem neznala a slyšela jsem o nich poprvé. Některé jsem si i na internetu dohledávala zpětně.

Pokud Vás fascinuje téma zločinu, tak Vám tuto knihu musím doporučit skoro jako povinnou literaturu. Za mě neskutečně zajímavá kniha, která mě donutila zamyslet se nad spoustou otázek, které by mě normálně vůbec nenapadly.

Knihu jsem si mohla přečíst díky @bookport_cz Byla mi poskytnuta v rámci spolupráce.

05.06.2023 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Jak já miluji tohle objevování nových zemí, míst, pokrmů a zvyků!

V knize se společně s autorkou vydáváme (opakovaně) do Kalábrie. Zde, jako čtenář, poznáváme místní kulturu, zvyklosti, recepty a mnoho dalšího! Co se o knize dá říct jistě je to, že je opravdu čtivá a autorka píše s určitou jiskrou, která je nakažlivá! Další věc, kterou nemůžu nezmínit je smysl pro humor autorky, který mi sedl do noty a několikrát během čtení jsem se opravdu od srdce zasmála!

Blanka Malá v knize uvádí spoustu receptů, které potěší milovníky zahraniční kuchyně! Sama jsem se zařekla, že vyzkouším Risotto agli asparagi či například Kaiserschmarrn (lehká karamelizovaná palačinka). V knize je ale mnohem více dalších receptů, v krátkosti zmíním například Amatriciana (omáčka, která se připravuje po celé Itálii), Plumcake all´arancia (vynikající snídaňový dezert). Na své si tedy přijdou jak čtenáři, tak milovníci dobrého jídla!

Sečteno podtrženo, já si knihu opravdu moc užila, jde o příjemnou oddechovku, kterou opravdu doporučuji jako letní čtení! Sama mám díky autorce chuť zajet si do Kalábrie toto léto!

05.06.2023 4 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Ah, pamatujete si, jaké knihy jste četli, když Vám bylo kolem 12-13? Odpočinkové, kde nemusíte nad ničím přemýšlet a vlastně se prakticky během celého příběhu jen uculujete? Tak přesně taková je Písnička pro Klaudii. Kniha se odehrává v prostředí letního tábora, je plná rodinných vztahů, lásek, zábavy a já měla pocit, jako bych na tom místě sama byla. Jako bych znovu měla sluníčko ve tváři a byla bezstarostná a plná energie! Hned bych jela na nějaký letní tábor znovu!

Knížka Vás dokonale naladí na prostředí léta a je jedno kolik Vám je. Sama nejsem cílovka, ale to nic nemění na tom, že jsem si knihu nesmírně užila. Petra Langová má dar, kterým Vás do čtení zatáhne a nepustí, dokud nebude mít dočteno! Rozhodně se chystám na přečtení jejích dalších knih, jako jsou například S duší lvice nebo na Prázdniny za trest.

Knížku Vám i vřele doporučuju jako dárek pro puberťáka, či pro dospívajícího, protože jsem si naprosto jistá, že si ji užije!

02.06.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Kde končí nebe, knížka s tak krásnou a zajímavou anotací, že si jí nemůžete nepřečíst. Knížka, která řeší neotřelá, nová a nečekaná témata smrt, život, náš čas na zemi a spoustu dalších otázek, které nemáte šanci řešit během chaotických dnů.

Já sama jsem si k příběhu sedla kolem desáté hodiny večer s tím, že si přečtu jednu, dvě kapitoly a půjdu v klidu spát. Jenomže víte, co se stalo? Knihu jsem dočítala kolem půlnoci, uřvaná jak želva a dojatá tak, jak jsem opravdu dlouhou dobu nebyla. Dojemný příběh mě strhl do sebe a nepustil.

Hlavní hrdinka celého příběhu je statečná sympaťačka, přesně taková, jakou si každý čtenář přeje. Společně s ní jsem zažila snad všechny emoce, takže jsem jí na konci příběhu nemohla nemilovat. Jsem nadšená a neskutečně moc se těším na další autorčiny příběhy!

Sečteno podtrženo, Kde končí nebe je pro mě bezelstnou, dojemnou a nádhernou knihou, kterou rozhodně zařadím do nejlepších knih za tento rok! Pokud hledáte originální příběh, který Vás donutí se nad spoustou věcí zamyslet, víte, co máte dělat!

31.05.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Knihy Jany Bernáškové nikdy nezklamou. Četla jsem její dvě předchozí knihy Jak přežít svého muže a Couru, a není náhodou, že obě, ode mě, mají na databázi knih pět hvězdiček z pěti.

Proto, když jsem se dozvěděla, že autorce vyjde další knížka, věděla jsem, že to bude opět jízda! A nespletla jsem se! Jana Bernášková píše takovým způsobem, že máte pocit, jako by Vám něco vyprávěla Vaše nejlepší kamarádka. Zapomenete na věci kolem, uvolníte se, a ještě se pobavíte! Sama jsem knížku měla přečtenou během jednoho dne! Spád tato oddechovka opravdu má!

Pokud stále uvažujete nad tím, zda zkusit autorčiny knihy, tak do toho rozhodně jděte! O to víc knížky doporučuji v případě, že sháníte fajn čtení na léto, či k moři

Já jsem z Kolouška absolutně nadšená, sympatické postavy, prostředí, ale i zajímavé životní příběhy, a samozřejmě troška té ženské bláznivosti.

30.05.2023 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Je to tady! JE TO TADY! Dočkali jsme se čtvrtého dílu ze série Z krve a popela!!

Ačkoliv jsem tuto sérii začala číst teprve nedávno, absolutně jsem jí propadla a prakticky hned jsem se do Poppy a Casteela zamilovala. Všechny tři předchozí díly jsem zhltla okamžitě a tento samozřejmě nebyl výjimkou. Autorka píše skvostně a nutí Vás jako čtenáře číst pořád dál a dál.

Chtěla bych i upozornit na to, že se vůbec nemusíte lekat tloušťky jednotlivých dílů. Sama jsem byla nejprve taky zaskočená, ale věřte mi, že nakonec si budete přát, aby byly knihy ještě delší! Za to Vám ručím!

Válka dvou královen měla trošku pomalejší rozjezd, ale to mi vlastně vůbec nevadilo, byla jsem neskutečně ráda za to, že jsem se mohla v tom kouzelném prostředí ocitnout znovu. A střetnutí této dvojce zhruba v půlce knihy na mě o to více zapůsobilo. Celkově jsem měla z knihy hřejivý pocit a vážně jsem si celé lovestory užívala jako u prvního dílu.

Pokud hledáte zamilovanou, fantasy sérii na léto, od které se nebudete moci odtrhnout, tak zkuste dát šanci této. Sama nejsem zrovna tým fantasy, ale u Jennifer L. Armentrout vždy udělám výjimku!

A závěrem bych snad ráda řekla.. Čekání na další díl bude opravdu dlouhé!!!

29.05.2023 5 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Atentát, příběh sebevražedného útoku v centru Tel Avivu. Příběh, u kterého jsem nesčetněkrát četla s pusou dokořán a nevěřila vlastním očím. A otázka v anotaci: Nakolik známe své nejbližší, je více než přesná.

Tento grafický román je specifický, řeší se zde netradiční témata a jako čtenář budete svědky spousty předsudků. Sama jsem s tímto měla několikrát během čtení problém a chtěla jsem do celého příběhu vstoupit a zastavit tu nespravedlnost.

Příběh je opravdu silný a nezapomenutelný, ilustrace jen podtrhují celý děj. Pokud o tomto tématu nic moc nevíte, stejně jako já, tak komiks doporučuji. Nejenže se dozvíte spoustu zajímavostí ohledně jiné kultury, ale možná se i zamyslíte nad otázkami, které by Vás v normální knize jen tak nenapadly.

26.05.2023 4 z 5

Hřbitov Hřbitov Ed Warren

Duchové, nadpřirozeno, paranormální jevy, témata, která mě vždy přitahovala a vyhledávám je i přes to, že se pak bojím usínat sama. Věcmi mezi nebem a zemí, které nedokážeme racionálně vysvětlit, se zabývala velmi známa dvojce Ed a Lorraine Warrenovi. Spousta z Vás určitě zná filmy, které jsou inspirovány skutečnými událostmi právě této dvojce. Jde například o V zajetí démonů či Annabelle.

Každopádně pro Vás možná bude překvapením, že tato známá dvojce nejenže inspirovala mnohé filmy, ale také i pár knih. Jmenovitě jde o knihy: Démonologové, Démonologové: Ďábel v Connecticutu. Druhý díl vypráví příběh posedlosti, podle nějž vznikl film V zajetí démonů.

Hřbitov je další děsivou knihou, která vypráví příběhy spojené s nadpřirozenem. A musím Vám říct, že jsem se bála jako malá holka. Každopádně má fascinace celým tématem mě nutila číst dál. Knížka se čte sama, můžete se těšit na případy ze Hřbitova Union Cemetery Strašidelný klášter, Muž v plamenech, Bílá paní či na návštěvu mrtvého. Opravdu velká dávka děsivých příběhů, která Vám nedá spát.

Pokud se rádi bojíme či milujete záhady a nadpřirozené jevy, tuto knihu Vám doporučuji všemi deseti!

PS: Doporučuji číst přes den!

25.05.2023 4 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Kdysi jsem mívala období, kdy jsem četla knihy s tématem koncentračních táborů opravdu často. Bohužel, nejedná se o lehké příběhy a čím více toho přečtete, tím více na Vás toto téma dolehne. Proto v poslední době po podobných příbězích tolik nesahám. Ne, proto, že bych se tomuto období v historii vyhýbala, ale proto, že ve mně toto téma rezonuje skutečně extrémně dlouho. Každopádně, po přečtení anotace tohoto komiksu jsem si řekla, že udělám výjimku a dobře jsem udělala!

Příběh fotografa Francisca Boixe je dechberoucí a troufám si říct, že na něj do smrti nezapomenu. Ilustrace jsou neuvěřitelně krásné a děsivé zároveň. Podtrhují celou naléhavost příběhu a nutí Vás otáčet stránku za stránkou. Nejvíce na mě zapůsobil konec celého děje, lhostejnost některých lidí opravdu nemá mezí.

Závěrem musím říct, že se jedná o jedno z nejlepších komiksových zpracování, které jsem kdy měla v ruce. Tento příběh by měl patřit do povinné literatury. Opravdu neskutečně povede.

Pokud jste stejný typ jako já, a knihy s tématem koncentračních táborů čtete jen zřídka, tak mi věřte, že tento komiks rozhodně stojí za přečtení.

25.05.2023 5 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Myslím, že se mezi Vámi najde spoustu čtenářů, kteří znají autorku Rutu Sepetys. Mezi její nejznámější romány patří tituly jako jsou například Sůl moře, Mlčící fontány, Musím tě zradit nebo V šedých tónech. A právě na příběh Šedých tónů se dnes společně podíváme!

Pamatuji si to, jako by to bylo včera, co jsem dočetla tento román v roce 2016. A nejenže jsem byla zdrcená celým příběhem, ale současně jsem byla i překvapená, jaký přehled a znalosti autorka má. V roce 2016 se Ruta Sepetys stala mou oblíbenou autorkou.

A zpracování je úžasné, ilustrace na mě opravdu zapůsobily a já se několikrát nachytala, jak na ně jen nehnutě několik minut zírám. Pokud nejste zrovna příznivci stránek plných textu, a raději sáhnete po dobrém komiksu, tak Vám V šedých tónech doporučuji všema deseti. Věřte mi, že na tento grafický román jen tak nezapomenete.

Za mě si toto zpracování zaslouží 10 hvězdiček, stejně jako původní příběh.

23.05.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Robert Bryndza je můj oblíbenec mezi autory, co píší krimi. Živě si pamatuji na to, jak jsem dočetla jeho první knihu a téměř okamžitě jsem si objednala zbytek celé série domů. (Byl covid, a já brala každého dobrého autora jako svatý grál!). Čili Bryndza si mě získal a jeho knihy zbožňuji dodnes. Nepamatuji si, že by se mi nějaký příběh od něj nelíbil.

Ze série s Kate Marshallovou mám zatím přečtené všechny předchozí díly a tento se mi líbil z celé série nejvíce. Citlivé téma a spád zaručily, že jsem knihu přečetla během dvou dní. Příběh se čte prakticky sám a než se nadějete, otáčíte poslední stránku.

Pokud uvažujete nad přečtením, za sebe musím doporučit číst knihy postupně. Kdybych předchozí knihy nečetla, přišla bych o pár zajímavých momentů, a to by byla určitě škoda. Bryndza si u mě touto knihou trochu navýšil laťku a já budu očekávat jeho další knihy. Musím se taky přiznat, že jsem od něj ještě nestihla přečíst Osudné svědectví! Na to se chystám už delší dobu!

Sečteno podtrženo, pokud milujete detektivky, tuto si rozhodně nenechte ujít!

18.05.2023 5 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Ach, Řecko jsem navštívila s kamarádkou dva roky zpátky a musím říct, že díky této krásné knížce jsem se do něj mohla zase na chviličku vrátit. Cítit sluníčko ve tváři a mořský vítr ve vlasech.

Čtení jsem si zamilovala prakticky hned, co jsem začala číst. Autorka píše poutavě, vysvětluje, jak se v Řecku jako češka ocitla, jaké jsou tamější zvyklosti, jak probíhá v Řecku svatba či jaký je tam vlastně život. Dále se můžete těšit na poznání řeckých receptů či legend, které jsou s Řeckem spojené.

Co se cestopisů a místopisů týče, letos jsem nečetla lepší knihu z tohoto žánru, než je tato. Čili, pokud milujete moře, slunce a cestopisy, Řecké štěstí Vám doporučuji přečíst všema deseti. Já se během čtení nesčetněkrát smála nahlas, občas jsem byla překvapená, ale nikdy jsem nebyla znuděná. Těch 260 stran Vám uteče jako voda.

Ps: Pokud hledáte krásnou a odpočinkovou knihu na léto k moři, nedovedu si představit vhodnější knihu, než je tato! Na pláž je to rozhodně #musthave!

18.05.2023 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Papírové domky, má první přečtená kniha od autora Jiřího Klečky.

Musím se přiznat, že miluji příběhy, kde figuruje tajemno, a troufám si říct, že na české scéně mnoho příběhů s tímto obsahem nemáme. Proto, když jsem si přečetla anotaci Papírových domků, prakticky hned jak se na čtení těšila!

Děj byl nejen tajemný, ale i velice originální. S ničím podobným jsem se v minulosti nesetkala. Přitažlivost a tajemnost domu, mrtvá zvířata, rozepře mezi sousedy, Faust a vlastně celkové napětí v příběhu na Vás zapůsobí i kdybyste nechtěli. Společně s hlavními hrdiny příběhu zažíváme situace, kdy dům zahojí staré popáleniny, dokáže plnit skrytá přání, ale i spoustu dalšího..

V knize mi sedlo, dá se říct, všechno. Styl psaní autora, délky kapitol, délka celé knihy, nemůžu nezmínit nádherné ilustrace a samozřejmě postupně dávkované napětí, které mě nutilo číst stále dál a dál! Tohle všechno mě nadchlo, autora si přidávám k oblíbeným autorům a jeho další knihu Pět ročních období, si v blízké budoucnosti rozhodně přečtu. (Hned, jak vyrazím na výlet do knihovny!).

15.05.2023 5 z 5

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Jestli něco opravdu zbožňuji, tak jsou to deníkové zápisky lidí, kteří se živí nějakou zajímavou profesí. Deník farářky, Deník holky z lékárny, skvělé knihy, na které mám velmi hezké vzpomínky a rozhodně se k nim v budoucnu vrátím. Čili, když jsem uviděla Deník tramvajačky, věděla jsem, že tohle bude něco pro mě!

A první, co zde musím po dočtení zmínit je obrovský respekt vůči autorce! Jak jsem z deníkových zápisků zjistila, ježdění s tramvají dokáže být i pořádná zabíračka! Z knihy na mě, ale i přesto přímo sršel optimismus a dobrá nálada autorky. Bylo opravdu znát, že tuto práci zbožňuje a žije pro ni.

Knížku jsem měla přečtenou opravdu rychle, autorka píše mile, lidsky a s opravdovou vášní. V zápiscích šla několikrát s kůží na trh, což musím kladně ohodnotit. Psala o svém životu jako celku, a nejen o hezkých chvílích.

Z knihy jsem nadšená a musím jí doporučit nejen milovníkům dopravy, ale i všem ostatním! Čte se prakticky sama, dokážu si představit, jak si tuto oddechovku čtu někde v klidu na zahradě.

14.05.2023 4 z 5