Jane007 Jane007 komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Knížka přečtena díky sázce se sestrou, která na oplátku musela přečíst Naslouchače. Až na první a poslední povídku se mi četla velmi dobře, místy jsem se dokonce i musela smát. Hvězdu srážím za poslední povídku, která se mi tam nehodila.

29.08.2018 4 z 5

Mnoho povyku pro nic Mnoho povyku pro nic William Shakespeare

Přečteno s nadšením, teď jen doufám, že hru uvidím na živo.

14.08.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Knížku jsem četla v rámci Výzvy. Nebýt letmých zmínek, ani bych nevěděla, že se odehrává v Brně. Každopádně přečteno, chvilkama to bylo i vtipné, ale spíš děsivé.

12.08.2018 3 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Přečteno v rámci výzvy. Znovu bych to nečetla, nějak nevím, co si o knize myslet. Každopádně mě během čtení honila mlsná, takže aspoň 3 * zaslouží.

02.08.2018 3 z 5

Jeremy Poldark - Nový začátek Jeremy Poldark - Nový začátek Winston Graham

Vcelku milé pokračování. A dokonce mi to vyšlo i do Výzvy, díky Jane Gimlettové.

29.07.2018 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Super knížka od skvělého autora. Nevím, co je lepší, jestli propracovaný svět Podlondýna, hra se slovy, nebo jen nápad. Jsem nadšená a doporučuji všem milovníkům fantasy.

29.07.2018 5 z 5

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Jackie Clune

Jelikož jsem v současné době na mateřské s naším malým tornádem, úžasně jsem se u knížky pobavila a odreagovala. Doporučuji všem maminkám

17.07.2018 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Pratchetta jsem jednou zkoušela číst a nějak mě to nezaujalo. Tuto knížku jsem si zvolila hlavně kvůli Gaimenovi (abych ho měla ve Výzvě) a nevěděla jsem, co od toho čekat. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale pak stránky nějak ubíhaly a já zjistila, že už jsem na konci. Super oddechovka.

11.07.2018 5 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Knížku jsem začala číst kvůli Výzvě a dlouhou dobu jsem se do ní nemohla začíst. Moc válečnou literaturu nevyhledávám, ale válečné knížky, které jsem doposud četla, měly více děje. Každopádně "Černý jestřáb sestřelen" je dobře popsaná vojenská mise (někdy až moc detailně). Líbilo se mi, že autor neustále měnil úhel pohledu, takže si člověk mohl udělat i nějakou představu. Každopádně jsem ráda, že jsem se zase trošku poučila.

02.07.2018 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Na jednu stranu super čtení, napětí nechybělo. Ale nemuselo by být tolik postav. Každopádně další díly si chci přečíst taky.

26.06.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Tuto báječnou knihu jsem ve výloze obdivovala už od chvíle, kdy vyšla. No, spíš jsem u výlohy slintala... Každopádně jsem ji pak dostala od sestry k narozeninám a mohla jsem si ji patřičně vychutnat. V první řadě knížka úžasně voní, je až neuvěřitelně čtivá a místy vtipná tak, že jsem si málem vzbudila dítě

14.05.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Opět výborná kniha z pera Dana Browna, a že jsem na ni čekala!!! (Od jejího vydání jsem svého mužíčka trošku šikanovala, abych ji dostala k narozeninám:-D) Nemůžu jinak, ale dávám plný počet hvězd, přece jen je to PAN SPISOVATEL (pokud by byla škála širší, bylo by to jinak). Knížka je jako obvykle "napínavá jak malé gaťe", nechybí profesor Langdon, krásná žena, záhada, hromada technologií, architektura,... Každou chvilku jsem knížku odkládala, abych si něco ověřila na internetu (vlastnit cestovku, nejspíš bych se Browna zeptala, kde bude další knížka:-D). Co mě trochu zklamalo, bylo vysvětlení. Celou knížku člověk přemítá co a jak a zjistí, že to je trochu nevěrohodné sci-fi. Ale to je asi jediné, co bych knize vytkla. Souhlasím s ostatními čtenáři, že to asi není vrcholné dílo Browna, ale je to přece Dan Brown a já ho prostě mám ráda:-) Doporučuji s nadšením

07.05.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět skvělá knížka. Královsky jsem se při čtení bavila a jen lituji, že zatím není pokračování. Všem doporučuji, člověk se u knížky příjemně odreaguje.

25.04.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět báječné čtení. Bylo by fajn, kdyby natočili seriál:-)

25.04.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jedním slovem: PARÁDA! Jsem ráda, že jsem se nenechala ovlivnit Kastelánem. Doporučuji

16.04.2018 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Knihu jsem si už hodně dlouho chtěla přečíst, ale vždy se našlo něco, co mělo přednost. Až letos díky Výzvě jsem se na ni dostala a díky bohu za to!!! Je to naprosto dokonalý čtenářský zážitek. Napínavé od začátku až do konce. Nevím, co bylo lepší, jestli úžasná propracovanost postav, popisy okolí, nádherný jazyk či snad děj samotný. Taky se mi líbilo, že jsem si oblíbila snad všechny postavy, včetně těch záporných. Což se mi asi ještě nestalo. Pět hvězdiček je zoufale málo. (Jestli tohle není dokonalá knížka, sním svou vlastní hlavu.) DOPORUČUJI

07.04.2018 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knížku jsem přečetla na doporučení, ale nějak mě nezaujala. Chvilkama to bylo docela dobře rozjeté a připomínalo mi to Kingovo "Osvícení", ale nakonec v nejlepším konec. Čekala jsem od toho trochu víc.

23.03.2018 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Milá oddechovka, s příchutí čokolády a Paříže. Potěšily mě recepty na konci knihy. Ideální číst s šálkem horké čokolády.

21.03.2018 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Nádherná pohádka. Dobře se četla, příběh byl něžný a syn u toho spokojeně usnul. Doporučuji

19.03.2018 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Knížka "gaimanovsky" výborná, jen trvalo, než se to rozjelo a zdálo se to chaotické. Ale je to opravdu jen zdání, protože pak se vše vyjasnilo a knížku nebylo možné odložit.

19.03.2018 5 z 5