Janča089 Janča089 komentáře u knih

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

První polovina knihy moc dobrá, bavila mě, oceňuji originální námět. Od závěru jsem ale čekala něco víc.

19.09.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Výborné! Kniha byla lepší než jsem očekávala. A pro mě rozhodně lepší než kniha Do vody od P. Hawkins, ke které byla Přítelkyně přirovnána.
SPOILER:
Námět trochu podobný jako u Poslední paní Parishové (ambiciózní dívka z chudých poměrů se klidně i intrikami chce dostat výš), ale přesto originální příběh. Stojí tu proti sobě dvě ženy, které lžou. Když už jsem v půlce knihy myslela, že budu fandit jedné z nich, protože jsem ji začla více věřit, ona naopak přitvrdila.. Zajímavá kniha včetně konce.

27.08.2018 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Žádné velké napětí nebo šokující drama, ale zajímavý děj i s milostným příběhem. Jen některé věci by v reálném životě byly asi složitější, než jak proběhly v této knize.

25.08.2018 4 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Já jsem v tomto případě sáhla zcela vedle.. Vypůjčila jsem si knížku proto, že zde byla uvedena podobnost s knihou Dům v Cornwallu. To ale podle mě neplatí. Dům v Cornwallu byla pozitivní kniha z prosluněného prostředí s pěkným příběhem a romantickou zápletkou, která byla uvěřitelná, přirozeně vyplývající. Dům u ústí řeky je plný historie (kterou já právě nemusím), chvíli jsem měla pocit, že bych měla znát i nějakou válečnou politiku. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a celá kniha byla pro mě hnědá a pochmurná. Těšila jsem se až ji budu mít konečně přečtenou. V tomto případě cítím, že příběh je takový, jak vypovídá obálka. Rovněž u Domu v Cornwallu mi pozitivní obálka sedí a obě knihy jsou přesně takto rozdílné.
Navíc se mi nelíbil ani jazyk v knize (patřil k historii, nebo to mohl způsobit překlad) a pak už mi vadily i několikrát chybějící uvozovky přímé řeči..

24.08.2018 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kdo čekal nějaké napětí a drama, mohl být zřejmě zklamaný, ale jako psychologický román (hlavně v druhé polovině knihy, která mnohé vysvětluje) dobrý. Možná by bylo zajímavé, kdyby se vyprávění obou žen prolínalo již nějak dříve, takto byla kniha jako by skutečně rozdělena na dvě části. Trochu se dalo i tušit, že vyprávění ze strany Daphne bude něco takového obsahovat... Každopádně knihu doporučuji a hodnotím na výbornou.

22.08.2018 5 z 5

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Oproti knize Dům v Cornwallu je tato slabší, má chudší děj/zápletku. Přibližně asi 100 prvních stran vypráví o tom, co víme z obálky. Na přebalu se také píše, že se jedná o volné pokračování právě knihy Dům v Cornwallu. To je ale opravdu hodně volné, knihy můžete číst v klidu i obráceně. Ale jako odpočinkovou romantickou knihu pro chvíle pohody ji doporučuji.

20.08.2018 4 z 5

Vraždy v hotelu Vraždy v hotelu Zora Beráková

Kniha je vydaná v roce 2017, ale mám pocit, že povídky byly napsané asi tak před 25 lety. Jedná se však o "detektivní povídky", kniha neslibovala nic velkého, takže asi splnila co měla.

15.08.2018 3 z 5

Dívka na sněhu Dívka na sněhu Danya Kukafka

V knize bylo asi tak 20% příběhu a děje, zbytek byly fantazijní představy, které z velké části vůbec nesouvisely se zápletkou (nebo alespoň nedokážu chápat tak hluboce jak autorka smýšlí). V těch fantazijních představách je mimo jiné spousta zvláštních přirovnání a popisů, které mají asi vzbudit ve čtenáři emoce (negativní). Napětí jsem v knize nepocítila, těšila jsem se až ji dočtu, abych ji mohla odložit.

13.08.2018 1 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Romantika, krásné prostředí, trocha tajemství, reálné problémy, se kterými se lidé potýkají a láska. Pěkný příběh, oddechové čtení, doporučuji!

10.08.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Pravda, že by mohla být kniha kratší. Napínavá místa tam byla, zápletka není nudná, čtenář při tom může přemýšlet, protože se informace dozvídá pěkně postupně, což se mi líbí. Jen nevím, jestli závěr nebyl už trošku překombinovaný. SPOILER: Po zamyšlení se v závěru: jak moc je pravděpodobné, že by Franks opravdu takto zmizel ze světa a opustil vše co měl? Beze stopy, bez vysvětlení rodině, na které mu přece záleželo? Pomohl si tím?? Navíc neměl žádnou jistotu, že informace dotyčný nezveřejní i přesto..

06.08.2018 4 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Obsahuje SPOILERY:
V knize je hodně postav, asi hlavně proto, aby měl čtenář víc adeptů na vraha. Ale vyznat se v nich dá. Musím říct, že ani mně nebyla soukromá vyšetřovatelka sympatická, a kdyby jí nakonec náhodou jedna z postav vše neodvyprávěla, byla by tam taky ještě teď. Neměla jsem pocit, že by v průběhu nějak vyšetřovala.. Závěr mi nepřijde moc pravděpodobný, na začátku bylo nastíněno, jak má vrah vše naplánované, nadepsané spousty obálek (a tedy konkrétních osob) a pak nedostal ani prostor, aby se k tomu vyjádřil - proč zrovna tyto osoby atd. Navíc nemám moc ráda, když se autor obrací ke čtenáři, což tady také párkrát bylo.

02.08.2018 3 z 5

Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Petra Poncarová

Na knížku jsem narazila v knihovně úplnou náhodou a půjčila si ji hlavně kvůli názvu (přítel užívá stejný termín) a kvůli tomu, že jsem právě v očekávání. Četla se snadno, rychle, ale mám z ní pocit, že je napsaná hodně povrchně, spíš jako z pochytaných informací kolem než z nějaké vlastní zkušenosti a pocitů.

27.07.2018 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Výborné! Kriminálka z českého prostředí (je prostě nějak přátelštější a bližší než překlady z cizích jazyků) , ve které se toho hodně stalo, děj není nudný ani táhlý, události jsou překvapivé. Baví mě i vyprávění několik osob a jejich vzájemné prolínání.

25.07.2018 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Mně se kniha líbila. Bylo pěkně ukázáno, jakým způsobem se dají shánět informace v advokátní praxi. Taky dobře (až děsivě) poukázáno na to, jak dokážou někteří lidé důvěřivě lhát a druhé obelstít a jak těžkým rozhodnutím musí někdy člověk v životě čelit. Pěkný příběh i tím, že byl rozložen do dlouhého období několika let a líbilo se mi střídání vypravěče (Carla vs Lily). Doporučuji.

20.07.2018 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Tahle kniha od Joy mě nenadchla, pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a to už bylo skoro 200 stran a rozuzlení mě tentokrát také nešokovalo. Škoda, autorka umí promyslet děj i propracovat osoby lépe..

16.07.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Námět této knihy pro mě nebyl originální, hodně mi připomínal knihu od Joy Fielding: Jane utíká. Už proto nedokážu dát plný počet hvězdiček. Také proto, že mi nepřijde zcela uvěřitelné, že by po sobě pachatel (nechci prozrazovat konkrétně) takto nechával důkazy. Čtení jsem si ale užila a konec pro mě byl vyřešený překvapivě! Doporučuji.

09.07.2018 4 z 5

Pod nebem Cornwallu Pod nebem Cornwallu Liz Fenwick

Na knihu jsem narazila náhodou a nic velkého jsem nečekala, jen poklidné romantické čtení na léto. Byla jsem ale příjemně překvapena příběhem a knihu si užila!

03.07.2018 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Čekala jsem od knihy víc.. To nejzajímavější už bylo vlastně popsáno v úvodu knihy a na to, kolik měla stran jsem čekala asi něco dramatičtějšího. Mám podobné pocity jako po přečtení knihy Tři přání, která ve mě taky nic nezanechala, jen takové povídání o životě. Stále asi srovnávám s knihou Manželovo tajemství, která pro mě byla top.

01.07.2018 3 z 5

Smrt ve zlaté kleci Smrt ve zlaté kleci Martina Frühaufová

Po přečtení první kapitoly jsem původně knihu odložila. Pak jsem ji dala ještě šanci a nakonec šlo a dobrý příběh. Nelíbilo se mi ale, jak šlo všechno hladce a jednoduše (ženy se mnoho let neviděly a bez problémů domluví po letech ihned takový plán? z Popelky se stala princezna a Vráťa se okamžitě chytil?). Konec trochu jako z amerického filmu (nechci prozrazovat nic konkrétního). Ale přesto byla kniha fajn oddychové čtení na letní odpoledne.

17.06.2018 3 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Knihy od této autorky mám ráda. Uznávám, že podle mého názoru také napsala i nějaké lepší, ale přesto hodnotím na výbornou. Krom jiných důležitých věcí, které byly smyslem příběhu se zamýšlím i nad tím, jestli se opravdu mezi námi pohybují takoví psychopati, jakými byli vrazi v této knize..

15.06.2018 5 z 5