janasim janasim komentáře u knih

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové je milé čtení určené přesně pro čas vánoční. Pohodová, klidná romance. Hlavní zápletka a následné patrání bylo vtipné. Já jsem spokojená. Odpočinkové čtení béhem vánočních příprav.

13.01.2021 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Vánoční koledu čtu každý rok samozřejmě o Vánocích, je to nadčasový, magický příběh, který má hodně co říct. Tentokrát jsem sáhla po vydání z nakladatelství Petrkov s překrásnými ilustracemi Roberta Innocenti. Neznám knihu, která by byla více vánočni a přesto by to nebyl kýč, než jen tuto. Filmově zpracování stojí též za shlédnutí a je skutečně věrné knižní předloze.

13.01.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Takže už tradičně po dočtení knihy z této série se usmívám jako blbeček. Vím, že i Hotýlek je sladký, předvídatelný, ale to snad potřebujeme občas všichni, že? Nemusíme číst jen o tom, kdo koho uškrtil, okradl, zastřelil, zdlouhavě dumat nad složitostmi světa, někdy se potřebujeme zahřát, zasnít, pohladit a já jsem si všechno s touto knihou mohla dopřát a proto věřím, že nejsem jediná, kdo čeká na další čtenářské cestování od Julie Caplin.

08.12.2020 5 z 5

Když přijde zima do Sněhové Lhoty Když přijde zima do Sněhové Lhoty Peter S. Milan

A máme tu zimní čas a Vánoce. Tyto pohádky čteme každý rok. Jsou vtipné, milé, navozují krásnou zimní atmosféu. Ilustrace jsou nádherné.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Toto bylo tak krásné! Prostředí i doba, ve které se děj odehrává, je pro mě naprosto lákávé. Styl připomíná Jane Austenovou, ale myslím, že kdo knihy této autorky nemá rád pro jejich zdlouhavost, popisnost a málo akce, nemusí se této knihy bát. Je psaná svižným, poutavým způsobem. Postavy jsou velmi sympatické, myslím, že i dobře charakterově vykreslené. Přesně takové, jak očekáváte, ale i tak vás v některých chvílích překvapí. Navíc se Kroniky krásně hodí na toto zimní období. Takže doporučuji z celého srdce.

08.12.2020 5 z 5

Příběhy rytířů a jejich hradů Příběhy rytířů a jejich hradů Thilo Petry - Lassak

Tato knížka obsahuje čtyři pohádky popsané několika větami. K předčítání tedy podle mého vhodná není, ale pro začínajícího čtenáře to jistě není špatná volba.

08.12.2020 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Bohumil Říha

Klasika, která nezklame. Kdo by neměl rád tuto malou holčičku. Zpracování Bohumila Říhy je určeno i pro malé začinající čtenáře. Doporučuji i animovaný seriál.

Bubákov Bubákov Michal Vaněček

Nakladatelství Bambook vydává opravdu moc hezky zpracované knížky a ani tato není vyjímkou.

Páteční cesta za Kočkoládou Páteční cesta za Kočkoládou Iva Gecková

Podle mého je tento příběh pro děti plný fantazie velmi čtivý a zábavný.

08.12.2020 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Tak podle mého skvělý námět, kniha se dobře čte. Při odhalování pravdy jsem měla husí kůži. Místy však vycpávkové, románek s doktorem absolutně zbytečný, dost mi vadil, nechápu... Poslední třetina zklamání, závěr překombinovaný.

11.11.2020 3 z 5

Telátko popleta Telátko popleta Petr Hudský

Telátko jsme četli po druhé, stále nás bavilo. Knížka je spíše pro malé děti, ale i dcera, které je už šest let chtěla poslouchat. Příběhy jsou krátké, tak akorát na čtení před spaním.
Tento komentář je určen především uživateli Luciánek69 :-D

02.11.2020 5 z 5

Lidičky z Kouzelného stromu Lidičky z Kouzelného stromu Enid Blyton

Opět výborný příběh, úžasná dobrodružství... Přestože už mám dětská léta za sebou, nedočkavě jsem otáčela stránku za stránkou a pomalu i dceru prosila, aby chtěla ještě další kapitolu předčítat. Ach jo, taky bych chtěla navštívit pár kouzelných zemí.

01.11.2020 5 z 5

Tajemství srdce Tajemství srdce Šárka Váchová

Začátek je skutečně napínavě napsaný, kniha se celkově dobře čte a kdyby šlo o samostatný příběh, myslím, že bych dala pět hvězd. Zakomponování dvou notoricky známých pohádek - Plaváček a Zlatovláska - neshledávám nijak zajímavým. Ke konci už jsem se nudila, ale dceři se kniha líbila. Škoda, že autorka nenapsala svou vlastní pohádku.

01.11.2020 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

S tématem nevěstince v koncentračním táboře jsem se ještě v literatuře nesetkala. Je to zase trochu jiný pohled a to mě lákalo. Kniha se určitě dobře čte. Měla jsem ale pocit, že Marjike je se vším tak nějak smířená. Tím nemyslím, že se měla dozorcům postavit. Spíš mám na mysli vnitŕí bouři, emoce... Lucianův příběh mě seznámil s juntou, o které jsem nic nevěděla a připomenul to, že byť již uplynulo mnoho let od 2.sv.války, ne všechny boje a zrůdnosti jsou skočeny.

13.10.2020 4 z 5

Princezny - S větrem o závod Princezny - S větrem o závod Walt Disney

Opět tři pokračovací příběhy o princeznách. Za nás ale ilustračně rozhodně lepší než textově.

12.10.2020 3 z 5

Nejkrásnější pohádky pro princezny 2 Nejkrásnější pohádky pro princezny 2 Walt Disney

Pro holčičky, které milují princezny to není špatné. Některá pokračování klasických pohádek jsou lepši, zajímavější, jiná nic moc.

10.10.2020 4 z 5

Amélie, to je dobrý nápad! Amélie, to je dobrý nápad! Enid Blyton

Je až neuvěřitelné, že knížka napsaná před tolika lety k sobě přitáhne dětskou dušičku. Doporučuji holčičkám i klukúm od 4 let, Enid Blyton je skutečně spisovatelka všech generací.

10.10.2020

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Pokračování příběhu Serge a Elly nebylo špatné, ale už mě tolik nenadchlo jako první díl. Nerada bych ale mým hodnocením knížce uškodila, protože za přečtení urcitě stojí.

10.10.2020 3 z 5

Princezna a žabák Princezna a žabák Walt Disney

Tak to nebylo nic moc, americká překombinovanost se spoustou ne úplně vzhledných obrázků.

05.10.2020 2 z 5

František a jeho pohádky do postýlky František a jeho pohádky do postýlky Lenka Rožnovská

Pominu-li obálku, která se mně osobně až tak moc nelíbí a na čtení by mě nenalákala, textově a graficky je knížka výborně zpracovaná. Doporučuji spíše mladším školkovým dětem, ale i těm o něco starším. Určitě jí budeme ještě někdy číst, stojí za to.

05.10.2020 5 z 5