JanaProchazka JanaProchazka komentáře u knih

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Po knize jsem sáhla, abych se aspoň částečně zorientovala v problematice na BV, konkrétně v Izraeli. Dozvěděla jsem se nějaké nové informace, kniha tedy účel splnila. Četla se dobře.

10.11.2023 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Překrásná kniha, dojemná a drsná zároveň, na konci jsem plakala.

04.09.2023 5 z 5

Raci v hlavě Raci v hlavě Rudolf Král

Dobre napsane, ale necetlo se to snadno, trvalo mi to asi ctrnact dni. Pribeh me misty prekvapil, takze davam plny pocet.

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Kniha na me vyskocila tady, na databazi knih, jinak bych se o ni nejspis nedozvedela. Zaujala me, sehnala jsem si ji a za tri dny ji precetla. Cte se dobre, postavy jsou uveritelne a vetsinu jsem si jich oblibila. Je to osvezujici, protoze je ted moderni psat o postavach, ktere jsou nesympaticke - to me na soucasne ceske literature rozciluje. Tato kniha byla proste fajn!

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět skvěle napsaný a vystavěný román.

V severní Indii V severní Indii Pavla Jazairiová

Číst cestopisy této spisovatelky je balzám na duši. Její postřehy jsou věcné, moudré, ale ne přemoudřelé. Je vidět, že píše o něčem, o čem toho hodně ví, má skvělý pozorovací talent, připadá mi, že i dobrý odhad na lidi. Indie je pro mě velká neznámá. Než jsem si přečetla tuhle knihu, považovala jsem Indii za obří smotek neurčitého počtu lidí, kteří znečišťují planetu, víc jsem se jimi nezabývala. Až tahle kniha mým představám dala další rozměr a jsem za to moc vděčná. Rozhodně budu číst od této autorky i další knihy. Její styl i přemýšlení je v dnešní době prostě důležité! Čtěte ji taky!

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Proč má tahle kniha tak vysoké hodnocení a tolik doporučení na sítích? Věděla jsem, že to nemám dělat, ale nevydržela jsem to, chtěla jsem oddychovku. Výsledek? Raději budu číst o sériových vrazích! Děs!

24.04.2022 odpad!

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Mám problém takové knihy číst sama, protože se bojím. Nejsou to horory, ale ta temnota je v nich vylíčená tak hmatatelně, že mi ani svícení po celém domě nepomůže, abych se ubránila strachu. Skvěle napsaná věc nejen o tom, jak přemýšlejí sérioví vrazi. Doporučuju všem, kdo mají rádi detektivky a ponuost. Já se jdu vrátit k pozitivnějším věcem. Ale rozhodně tuto knihu nezatracuju.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Výběr tématu knihy kvituji, nikde žádný komunismus, nacisti ani cynické řeči a pokusy o bonmoty. Je to současné a svěží, čtivě napsané a zároveň se to zabývá docela závažnými tématy, jako je ochrana přírody. Postavy tomu dodávají na čtivosti, nemáte pocit, že už jste se s nimi setkali v jiných knihách. A to je dobře.

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Tohle mě nikdy nechytlo :(

20.12.2021 2 z 5

Krize kultury Krize kultury Hannah Arendt

Vynikající!

20.12.2021 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Jako detektivka me to zklamalo. Vrah byl zrejmy skoro od zacatku, navic to bylo dost zdlouhavy...

20.12.2021 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nejdřív mi to připadalo jako jedno velký klišé, ale na konci jsem si nepřála nic jiného než aby byli spolu. Skvělá a napínavá kniha.

22.10.2021

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tohle je moc povedená a poetická kniha, kterou jsem si užila od začátku do konce.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Opravdu je to ten typ knihy, ke které se budete vracet v momentech, kdy budete potřebovat pozvednout na duchu. Doporučuji všem. Silný příběh.

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Surové vyprávění, smutné, ale velmi čtivý text, který byl prvním autorovým textem, s nímž jsem se setkala a oblíbila si ho.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Napínavá.

21.10.2021 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Je to snové, místy nesmyslné a mistrně napsané!

20.10.2021 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Méně známá kniha tohoto autora, ale podle mě jedna z nejlepších. Ne-li nejlepší.

20.10.2021 5 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Celé mě to bavilo a ten konec byl naprosto fantastický!

20.10.2021