janamaluveckova janamaluveckova komentáře u knih

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

01.01.2024 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Ač prvotina, rozhodně jedna z nej- autorčiných knih. Pokud máte rádi pomalé tempo, hloubku, popisy vztahů, duševních pochodů atd., budete nadšení. Kdo chce rychlovku a la Nesbo, ať hledá radši jinde. Moc se mi líbilo, jak někdo někde o autorce napsal, že její detektivky jsou pro čtenáře, co nečtou detektivky. Bingo.

01.01.2024 5 z 5

Slídil Slídil Tana French

Zatím asi nej- autorčina kniha. Pokud máte rádi pomalé tempo, hloubku, popisy vztahů, duševních pochodů i přírody, budete nadšení. Kdo chce rychlovku a la Nesbo, ať hledá radši jinde. Moc se mi líbilo, jak někdo někde o autorce napsal, že její detektivky jsou pro čtenáře, co nečtou detektivky. Bingo.

01.01.2024 5 z 5

Nejvyšší karta Nejvyšší karta Petra Hůlová

Plácání stárnoucí tetky. Floskule, rádobymoudra, nesnesitelná zjednodušení (plastiky, střídavá péče, nákupy online atd.) Chtějí to být české variace na Roky Arnauxové, ale autorka to neumí.

21.09.2023 1 z 5

Děs na hoře Děs na hoře Charles-Ferdinand Ramuz

Strhující, obsahem a stylem geniální.

18.09.2023 5 z 5

Baron na stromě Baron na stromě Italo Calvino

Chytrá kniha bohaté fantazie. Existuje i Somrem namluvená verze; díky Somrovi kongeniální.

07.09.2023 5 z 5

Havran: Básně z let 1954 - 1984 Havran: Básně z let 1954 - 1984 Jan Zábrana

Marná sláva, překladatel a esejista jedinečný, básník - až na výjimky - průměrný.

02.04.2023 3 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Je až podezřelé, že takhle kniha nestárne. Co ze současné české literatury bude takhle živé za 90 let?

22.01.2023 5 z 5

Nejlepší díl série hned po dílu prvním. Když má autor příběh, má i humor. Utahaná a přežvejkaná dvojka a trojka tady nehrozí.

19.12.2022 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

01.12.2022 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

01.12.2022 4 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Takhle má moderní dětská kniha vypadat - dobře propracované postavy, děj, co má spád, humor... Jde to i bez čarodějů a brumbálů. :) — Doporučuju audioverzi - podání D. Novotného je geniální, katapultuje knihu mnohem výš. A ráčkování dr. Proktora nedostanete z hlavy.

01.12.2022 5 z 5

Zachrání doktor Proktor Vánoce? Zachrání doktor Proktor Vánoce? Jo Nesbø

Ve srovnání s předchozími (skvělými!) díly hodně slabá slátanina, jako by to místo autora psala nějaká umělá inteligence.

01.12.2022 2 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Strhující a prosté zároveň. Občas se dostane na hranici sentimentu až kýče, ale vybalancuje to vždy tak, že zůstanete na té lepší straně. Zážitek!

29.11.2022 5 z 5

Křížové výpravy Křížové výpravy Antony Bridge

A) čte se jako román, B) extrémně poučné, C) budete se za Západ stydět.

18.09.2022 5 z 5

Zloduch Petříček: Strašidelná historie ze 13. století Zloduch Petříček: Strašidelná historie ze 13. století Christian Heinrich Spiess

Čte se dobře a osloví i čtenáře 21. století.

03.09.2022 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Vypadá to, že je to o něčem, ale je to o ničem. Dá se číst z jakéhokoli místa, o nic čtenář nepřijde.

23.08.2022 3 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Nebýt ilustrací, není to kniha, jen pár odstavců, co vypadly při redakci minulé knihy. Bonus pro čtenáře Winterberga; nic víc.

23.08.2022 2 z 5

Obloha samej cvok Obloha samej cvok Milan Uhde

Písňové texty. Formálně jednoduché, ale na rozdíl od známějšího Suchého jdou hlouběji a taky častěji do smutna až temna. Inu, Brno vs. Praha. ;)

03.08.2022

Král - Vávra Král - Vávra Milan Uhde