Děs na hoře

Děs na hoře https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121706/des-na-hore-121706.jpg 4 26 6

Vysokohorská pastvina, kde se patrně ukrývá i jakési blíže nespecifikované zlo, musí být z důvodu ohrožení dobytka epidemií dobytčího moru izolována. Na pozadí tohoto dění se odehrává několik individuálních lidských dramat. Střet venkovského člověka se zlem velehorské přírody. Švýcarský francouzsky píšící prozaik Charles Ferdinand Ramuz (24. 9. 1878, Cully-sur-Lausanne – 23. 5. 1947, Lausanne) žil po studiích filozofie v Paříži (1902–1914), kde se věnoval literární tvorbě a vydal své první romány, v nichž se přikláněl k naturalismu i k románům vývojové psychologie. Po roce 1914 se vrátil do Švýcarska, od r. 1930 až do své smrti v r. 1947 žil v ústraní v Cully ve vaudském kantonu. Vaudský kanton spolu se sousedním kantonem valaiským se stal hlavním dějištěm a dominantou jeho románů.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Rudolf Škeřík

La grande peur dans la montagne , 1926

Bedrich84
24.02.2024 3 z 5

Temný příběh se silnou atmosférou, odehrává se v horách, ve velmi izolované vesnici. Velmi podrobné popisy přírody, světla, stínu, hluku a celkově prostředí budují ponurou až hororovou atmosféru. A příběh samotný plyne pomalu, ale jistě k očekávané tragédii. Nepřekvapí, ale rozhodně nenudí.

janamaluveckova
18.09.2023 5 z 5

Strhující, obsahem a stylem geniální.

krakonos.kraken
14.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Bylo to moc hezky napsané, stylem dost Lovecraftovské. Něco mezi Barvou z kosmu a tou povídkou o neviditelné příšeře říznuté Klostermannem.

Bohužel tady z toho jsem nakonec neochopil, o co vlastně šlo. Lovecraft nakonec tu příšeru aspoň ukáže. Ale co to bylo tady? Hora? Šílenství? Po pravdě to nedokážu říct. A je to podle mě škoda, mělo to velmi hutnou atmosféru a děj asi do půlky skvěle gradoval.

janina66
31.08.2023 3 z 5

Audiokniha.
Velmi zajímavé pojetí o nebezpečí hor a životě lidí v údolí.
Nejprve to vypadalo na takový malý horor. Ale kniha se mi docela líbila a dobře se poslouchala.

olga8832
29.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi nemohu doporučit za sebe, i když věřím, že si kniha čtenáře najde. Ač mám ráda příběhy z venkovského prostředí, zde je až příliš detailní popis každé cesty lesem, ale příběh je o nevlídném horském prostředí, závažné chorobě zvířat a několika vesničanech, jejichž pohnutky a smysl chování mi leckdy unikl.... Náš Klostermann nebo Henri Pourrat májí daleko zajímavější příběhy i vyprávění.

palka452
08.09.2022 5 z 5

Styl vyprávění se mi líbil