Jana77 Jana77 komentáře u knih

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Kniha s velkým tématem, která se mi ovšem hodně špatně četla.

07.08.2019 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Docela zklamání. Dlouho jsem netušila, o co v knize jde. Styl psaní mi nevadí, ale nedokázala jsem se začíst. Ta přede mnou byla rozhodně mnohem lepší.

09.01.2019 3 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Moc hezká knížka, kterou jsem po delší době přečetla na jeden zátah. Staré tajemství, přesuny do minulosti, já jsem nadmíru spokojená.

03.09.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

No nevím, knížka dobrá, zápletka taky, ale že bych si nějak sedla na zadek. Číst se dala, ale znovu už nepotřebuji.

28.08.2018 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Už Ledové sestry byly skvělé a tahle knížka byla vynikající taky. Napětí, tajemno, dokonalé!

18.05.2018 5 z 5

Umírající detektiv Umírající detektiv Leif G. W. Persson

Jednoduchá, nenáročná a poklidná detektivka se sympatickým, stárnoucím detektivem. Docela oddechové počtení.

12.03.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět naprosto dokonalé! Nenechá vás vydechnout, dokud vás nedovede k úžasnému konci, který je opět plný překvapení. Vedle Tmy ji řadím mezi nejlepší.

01.03.2018 5 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Tak jsem se na ni těšila a jsem trochu zklamaná. Zbytečně moc stran, na kterých jsou pro mě zbytečné informace. Samotný příběh dobrý, ale ta omáčka kolem mě nudila.

01.01.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Naprosto dokonalá!

21.12.2017 5 z 5

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Hrůzná výpověď o zvěrstvech za vlády Stalina. Věděla jsem, že existovaly gulagy a dělo se bezpráví, ale až teď mi naplno došlo, že holokaust a Stalin-to jsou dvě totožné věci. Strašně silná knížka, alespoň pro mě.

13.03.2017 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Zodpovědně musím říct, že Případ Amélie byl lepší. Tam kde ji našli je místy hodně, hodně zmatená, tolik osob a vyprávění, různé časové roviny, až jsem se chvílemi ztrácela. Ale samotný příběh byl dobrý, napínavý, rychle plynoucí, jen na mě prostě trochu zmatený.

03.02.2017 4 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Tak jsem se na knížku těšila a tedy trochu zklamání. Chvílemi jsem netušila o co jde a chvílemi jsem nevěřícně kroutila hlavou. Asi jsem měla jako první číst Očistec, abych spisovatelce přišla na chuť.

29.12.2016 1 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Gunnar Staalesen

Přečetla jsem ji, ale jenom silou vůle. Zbytečné kudrlinky, které v knížkách nemám ráda. Za mě nuda.

18.12.2016 1 z 5

Nech mě jít, mami Nech mě jít, mami Helga Schneider

Velmi tenká knížka, přečtena za dvě hodiny. Ale silná, hodně silná, až je mi z ní smutno.

15.12.2016 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Stylem je trochu podobná Zmizelé a Dívce ve vlaku, ale i tak je jiná. Nic akčního, jenom docela klidně plynoucí příběh, z kterého ovšem mrazí! Za mě plný počet hvězd.

03.10.2016 5 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Tak psychothrillerem bych to asi nenazvala, spíš detektivka. Dala se číst, konec trochu překvapivý, ale už jsem četla mnohem lepší knížky.

23.03.2016 1 z 5

Co po ní zůstalo Co po ní zůstalo T. R. Richmond

Vzhledem k recenzím jsem se jí trochu bála, ale naprosto mě pohltila od první stránky. Trochu mi vadily ty dopisy, ale byly důležité a leccos jsem díky nim pochopila. Má zvláštní styl psaní, je úplně jiná než ostatní spisovatelé, ale právě proto mě knížka tak nadchla.

14.03.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Skvělá kniha.

05.01.2016 5 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Nějak nevím, co si o knize myslet. Zmatené, přeskakování v čase tam, zpět mě jen mátlo, nevyznala jsem se v tom, kdo je kdo. Za mě zklamání.

30.05.2020 2 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Naprosto dokonalé. Po zklamání ze Zimního moře, je Ohnivý pták jako závan čerstvého vzduchu. Autorčinu první knížku Mariana zbožňuju, stala se mou srdeční záležitostí. Ale Ohnivý pták se jí v mnohém vyrovná. Krásný příběh minulosti, který promlouvá hlavními aktéry v současnosti, vás prostě musí vtáhnout do děje, ať chcete nebo ne.

16.06.2018 5 z 5