Jana77 Jana77 komentáře u knih

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Smutný příběh s nádechem tajemna. Atraktivní prostředí Falklandských ostrovů, kdy příroda má hlavní slovo a kde se snad každý zná s každým. V této knize se zdá, že zmizení dětí je jakýmsi vedlejším dějem a tím hlavním jsou zde osudy Calluma a Catrin. Ale vše souvisí se vším.

26.02.2019 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Čtivé, plné napětí a kruté. Asi tak bych shrnula prvotinu této autorky. Netušila jsem až do konce, který byl šokující. Takže za mě plný počet hvězd.

28.10.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Skvěle napsaná, od prvního řádku chytne a rozhodně nepustí! Hltala jsem stránku za stránkou, nutně jsem potřebovala vědět konec a ten mě tedy rozhodně překvapil. Doporučuji!!

12.10.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherný příběh hrdé a statečné Sophie z první světové války, který zasahuje do přítomnosti. Opět krásná knížka, která mi v myšlenkách ještě chvíli zůstane.

31.03.2016 5 z 5

Jednou snad Jednou snad Debbie Johnson

Gradující emocionální smršť. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, přišla ke mě v pravou chvíli, a doslova mě rozmetala! Krásný, pro někoho naivní, příběh ztracené lásky a hledání.

30.10.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Jsem naprosto uchvácena! Za mě skvělá knížka se skvělým příběhem! Nadpřirozeno, sto let starý příběh, pronikající do současnosti, který mě bavil od první stránky.

06.01.2021 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Stejně jako Ztichlý dům, i toto je kvalitní hra na nervy. Moc dobře napsané!

19.02.2019 5 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Skvělá knížka! Styl psaní, který se mi líbí!

15.12.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Rozhodně jedna z jeho nejlepších knih!

03.08.2018 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Konečně skvělý psychologický thriller! Konečně jsem v knížce našla to, co slibuje anotace. Celý příběh je tak chytlavý, že musíte číst a číst a konec, ten je bravurní!

11.04.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Opět jsme dostali to, na co jsme u autorky zvyklí. Drama a akce od první stránky do poslední, žádné zbytečné okolky, jdeme rovnou na věc. Ačkoliv ještě nepřekonala její Lež, Útěk rozhodně stojí za přečtení.

13.03.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Výborná knížka a skvěle napsaný příběh. Pohled do duše ženy, která ztratila dítě, je tak opravdový, až z toho mrazí.

16.11.2017 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Silné téma a hlavně čtivé. Můj obdiv Jodi Picoult, že se toho nebála.

05.11.2017 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Neskutečně čtivé od první stránky! Vůbec nejde o to, že od samého začátku víme, co se rodině stalo. Ale netušíme, kdo opravdu je vinen. A pozorovat, jak se osobnost člověka pod vlivem mění je úžasné. Opravdu jsem byla mile překvapena.

22.10.2017 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Stejně jako Lež, i tahle nová kniha této spisovatelky si mě podmanila. Její styl mě jednoznačně baví! Bez kudrlinek, bez zbytečné omáčky. Za mě plných pět hvězd! Víc v recenzi :)

16.11.2016 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Tuto knihu jsem četla už před lety a nesouhlasím s hodnocením níže. Případ Kláry je autentický, zakládá se na pravdě a o to působí syrovějším dojmem. Pokud má někdo pocit, že je na něm cosi umělohmotného, doporučuji si přečíst pár článků o týrání partnerem, ať už jde o týrání psychické či fyzické. Autora si nesmírně vážím, že dokázal toto téma zpracovat s citem pro danou situaci a dokázal čtenářům ukázat, že i takové věci se dějí. Věřím, že to lehké nebylo, neboť vstupoval na tenký led a ustál to. Přeji autorovi mnoho spokojených čtenářů a kritikům, kteří jistě mají plné šuplíky svých vlastních příběhů hodně zdaru.

21.03.2023

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Spousta postav, několik časových rovin a dohromady to dalo skvělou knížku. Čtivé, tajemné a velmi reálné.

03.04.2021 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Skvělá knížka! Gradující příběh, úžasně popsané myšlenky všech aktérů a závěr, který budete číst jedním dechem.

06.12.2020 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Naprosto skvělé čtení! Téma Magdaléniných prádelen je pro mě vždy zárukou, že nudit se nebudu a opravdu. Vražda matky představené, minulost Irska, které se za tyto prádelny do dnes stydí a jeptišky, které nad vším přivíraly oči. Jen mi trochu vadil překlad, kdy jsem musela číst Magdalénské prádelny, místo Magdaléniných.

08.07.2020 5 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Tak tohle byla naprostá pecka! Pro mě něco úplně nového, nic podobného jsem asi ještě nečetla. Zvrácené, tajemné, čtivé do poslední stránky!

28.05.2020 5 z 5