jana1599 jana1599 komentáře u knih

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, byla ve slevě, protože měla poškozenou vazbu. Tak jsem po ní sáhla a byla jsem příjemně překvapená, protože jsem nečekala tak elaborovanou zápletku - oukej, souhlasím se spoustou recenzí tady, že to bylo trochu předvídatelné, postavy nebyly moc líbivé (obzvlášť "originální" Angela mi vůbec nebyla sympatická) a když Angela č. 2 šila vesmírnou kombinézu v podstatě na koleni pomocí ukradených materiálů, které nevím kde zvládnul splašit Dago a jeho supertým, tak jsem se musela pousmát. Ale bylo to napínavý, nemohla jsem se od toho odtrhnout a mám ráda tento styl knih, kde je objevena nějaká nová technologie, která může změnit, potenciálně zničit svět. Je to trochu klišé, ale je to vážně čtivý a baví mě to. Obdivovala jsem znalosti autora a detailní popis situace za letu, při boji atd. mě ohromil. Samozřejmě ale nejsem fyzik ani příslušník SEAL a tak nevím, jak moc v tom byly chyby a blbosti :) Ale celkově kniha super!

12.08.2016 4 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Téhle knížce jsem dala tři hvězdičky ne proto, že by měla špatný příběh - naopak, ten mi přišel velice hezký - ale z toho důvodu, že se mi hrozně špatně četla. Vůbec se mi nelíbil styl, jakým byla knížka napsaná, "jacklondonovský" hrubý a stručný popis děje, krátké věty, a naopak dost rozsáhlé popisy přírody, rybaření a světa letadel, které mě vůbec nebavily. I tak jsem ale knížku dočetla do konce (kdyby byla delší, tak bych to asi vzdala) a ke konci jsem si na styl konečně trochu zvykla. Určitě to není tradiční postapo, tak jak očekáváte, ale má to něco do sebe.

20.03.2016 3 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Další povedená zafónovka, odpočinkové čtení, připomínalo mi jinou Zafónovu knihu Marina, která je taky určena pro mládež, ale své si v ní najdou i dospělí.

13.12.2015 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Hodně jsem od toho očekávala, ale bylo to celkem zklamání.. Každopádně se to nečte špatně, jen v tom nehledejte "druhou Zmizelou", jak jsem někde četla.

07.12.2015 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Kniha mě uvedla do žánru městské fantasy a bylo to uvedení opravdu fenomenální. Po přečtení se Nikdykde stalo jednou z mých nejoblíbenějších knížek :)

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Super knížka, nádherná městská fantasy. Hodně mi to připomínalo knihu Američtí bohové od Neila Gaimana svou syrovostí, úžasnou představivostí autora a neotřelými nápady. Souhlasím s komentářem MorbidCuriosity, že mi vadilo to, jak lehce hlavní postava Beth všemu uvěřila a považovala za samozřejmé, že se má do kouzelného světa Londýna zapojit a že je to "i její válka". Dávalo to pak větší smysl, až když Beth zjistila, kdo je hostitelem Ostnaté Milenky, to je pak její zapojení do války samozřejmě pochopitelné. To ale bylo jediné, co bych knize vytkla, jinak super a těším se na další díly :)

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Taková dost naivní story spíš pro teenagery, ale nutno říci, že je to poutavé a nedá se od toho snadno odtrhnout :) Navíc hlavní mužská postava je fakt sympaťák, ať chcete nebo ne. Další díly si přečtu.

31.05.2017 3 z 5

Konec pana Y Konec pana Y Scarlett Thomas

Naprostá pecka. Je tam spousta skvělých myšlenek a příběh mě vtáhnul a nepustil!

01.05.2017 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Trvalo mi, než jsem se do toho začetla - počáteční popisy her a herního vybavení mě moc nebavily - ale pak naštěstí příběh dostane spád a je to super :) Konec je trochu úsměvný, ale každopádně je to dobrý čtení :)

20.02.2017 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Hodně velká paráda. Kombinace Harryho Pottera a Sirotčince slečny Peregrinové. Napínavý, zábavný, čtivý, těším se na další díly!

01.10.2016 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Na Zafóna je to slabší, např. se Stínem větru se to nedá srovnávat. I tak to přečtete jedním dechem, protože je to napínavé a poutavé, ale je tam spoooousta faktických chyb a blbostí, spíš je to taková pohádka... :) Ale neurazí!

12.08.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Moc hezký příběh, velice čtivý, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Občas mi připadalo, že hlavní postava má až moc štěstí a v reálném životě to tak nechodí, a taky mi občas vadilo trochu kýčovité, láskobolné líčení pocitů hlavních postav. Ale jinak to bylo fakt nádherné, určitě moc doporučuju :)

05.08.2016 4 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Hodně podobné Atlasu mraků, i když ne tak propracované a "hluboké", což se ale dá pochopit, je to přece jen autorova prvotina. Kniha se mi moc líbila, příběhy byly navzájem důmyslně propojené a rozhodně mi daly spoustu podnětů k přemýšlení.

29.02.2016 5 z 5

Skleněná republika Skleněná republika Tom Pollock

Skvělé pokračování první knihy. Svět za zrcadlem, jak jste si ho nedokázali představit ani v nejdivočejších snech... Nemůžu se dočkat 3. dílu, neví někdo, kdy bychom mohli očekávat překlad?

13.12.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Nejlepší kniha z celé trilogie!