Jana-Marie Jana-Marie komentáře u knih

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Krásná a pohodová kniha. Oceňuji, že jsem se dozvěděla něco z poválečné doby, přitom bylo příjemné čtení. Určitě se pustí i do dalšího dílu.

03.03.2022 5 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Zajímavá kniha, oceňovala jsem popisy života v močálech a krásné popisy přírody. Na druhou stranu mi kniha přišla celkem brutální, nebyla to žádná oddechovka.

02.02.2022 3 z 5

Výcvik štěněte den po dni Výcvik štěněte den po dni Mel Koring

Velmi užitečná kniha pro někoho, kdo si pořizuje svoje první štěně - dozvěděla jsem se tam spoustu užitečných informací.

19.09.2021 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Nádherná kniha, která se četla sama - krásný příběh, který určitě stojí za přečtení.

19.09.2021 5 z 5

Pomněnčino dítě Pomněnčino dítě Amanda Prowse

Krásná kniha, která se velmi dobře četla.

02.06.2021 5 z 5

Promarněná šance Promarněná šance Erich Segal

Krásná kniha, opravdu příjemné a kvalitní čtení.

18.04.2021 5 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

První díl se mi líbil víc, tento byl trošku depresivní, asi se neztotožňuji s autorčiným pohledem na život, což ovlivňuje moje hodnocení knihy.

21.09.2020 2 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Kniha opravdu velmi čtivá - nemohla jsem se odtrhnout a přelouskala ji za jeden den. Autorčin příběh je dost neuvěřitelný - je to velmi silná žena, která toho hodně prožila a dokázala. Příběh určitě stojí za přečtení. Oceňuji také, že jsem se dozvěděla hodně o Nepálu a o mentalitě lidí tam, určitě si přečtu i druhý díl.

30.08.2020 4 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Hezká a pohodová kniha, je zajímavé si občas přečíst něco z té doby - člověk si uvědomí, jak je ta dnešní doba jiná. Dávám o jednu hvězdu míň, protože se mi nelíbilo tak jako Pýcha a předsudek.

27.08.2020 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Kniha byla velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, jen konec mě dost zklamal - nevěrohodné a překombinované - pokazilo to celkový dojem z knihy, za mě nejslabší kniha celé série (předchozí díly se mi velmi líbily).

16.08.2020 3 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Knihu jsem přečetla za jeden den - nemohla jsem se odtrhnout. Sice byl příběh nereálný, ale bylo opravdu velmi čtivé a to mám ráda.

09.05.2020 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Krásná a poutavá kniha, přečteno jedním dechem. Líbí se mi, že autorčiny knihy jsou napínavé, ale nijak brutální - opravdu velmi příjemné čtení.

18.04.2020 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Nádherná kniha, jedna z nejlepších, které jsem od autorky četla.

07.03.2020 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Super napínavá kniha. Tuto autorku mám opravdu velmi ráda a ani tento příběh nezklamal.

08.01.2020 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Kniha mě moc neoslovila; nebyla vyloženě špatná, ale ani žádný velký zázrak.

08.01.2020 2 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Pěkná knížka, četla se velmi dobře. Oceňuji, že jsem se při četbě dozvěděla i něco z historie.

08.01.2020 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Kniha pro mě byla zklamáním - pro mě asi nejslabší kniha od Kate Mortonové (kterou mám jinak moc ráda). Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů - nebylo to úplně jednoduché čtení.

05.01.2020 2 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Není první knihou z prostředí soudů, kterou jsem četla, ale tady mi přišel jiný pohled - více popsáno, co může prožívat soudkyně a jak jí práce zasahuje do života. Kniha zajímavá, ale asi jsem čekala víc.

11.05.2024 3 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Super kniha - četla se skvěle, zajímavý příběh; těším se na další díly!

09.01.2024 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Kniha se četla velmi dobře - bylo to fajn odreagování. Nereálná červená knihovna, ale i takové knihy jsou potřeba.

04.10.2023 4 z 5