Jana.Kuc Jana.Kuc komentáře u knih

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Dočtena celá série. Budou mi chybět...

06.09.2021 5 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Rozečteno ráno v 9, dočteno ten samý den v půl šesté (a to jsem mezitím normálně fungovala pro rodinu). Hodně čtivé, chcete se dozvědět, kdo je vrah a to vás popohání ve čtení!

28.05.2021 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Dva večery čtení a bylo po knížce. Krásně napsané. Všechny příběhy se tak prolínají a poslední dvě stránky to všechno "obrátí" vzhůru nohama. Co by se stalo, kdyby... Za mě skvělá knížka.

18.05.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Začátek hodně pomalý, ale pak se to nedá odložit... :-)

07.08.2020 4 z 5

Sněhurčina rakev Sněhurčina rakev Kerstin Signe Danielsson

Čím novější kniha této dvojice, tím lepší a napínavější příběh. Mám přečtené všechny (od Motýlího domu ke Sněhurčině rakvi). A vzhledem k tomu, jak to všechno končí (otevřeně u příběhu Stiny), bude určitě další kniha. U spisovatelské dvojice bych se nebála přirovnání k Lars Keplerovi či Stieg Larssonovi.

19.04.2020 5 z 5

Takový jiný Forrest Gump. Velmi pěkné odpočinkové čtení. Těším se na další díl.

05.03.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná knížka. Pro mě z velmi zajímavého prostředí.

12.12.2023 5 z 5

V některé fázi jsem měla pocit, že příběh dvou hlavních postav je zbytečně zdržovaný vysvětlováním politických souvislostí. Nicméně ten konec mě úplně rozsekal... P.S.: kdo má zlozvyk číst si poslední stránku ještě před začátkem čtení, nedělejte to. Na poslední stránce se to celé "vyřeší".

22.03.2023 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Skvělé pokračování série. Těším se na další díl.

23.10.2022 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Stříbrná cesta se mi líbila asi o trošičku víc. Ale ani tato nebyla špatná. Není to ten klasický napínavý thriller, kde postupujete spolu s vyšetřovateli. Tentokrát je to pohledem dcery zavražděného muže. Za mě to vůbec není špatná knížka, jen má pozvolné tempo.

10.11.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Zajímavý pohled do duše ženy, která se rozvádí. Která prožívá to, co kdysi její matka. Začátek hodně zmatený a chápu, že to někoho může odradit. Jsem ale ráda, že mě to neodradilo.

08.10.2021 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

První knížka, u které jsem se dokázala bát. Nechtěla bych být v roli matky.

21.03.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Pokud sledujete detektivky (stačí i obyčejný Colombo), je Vám po první kapitole jasné, jak to je. Ale i přes to je kniha velmi čtivá, napínavá a můžu jen doporučit.

23.02.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi smutná knížka, u které jsem si pěkně pobrečela.

06.09.2019 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Zajímavý příběh z prostředí, které nám není až tak blízké. I co se dějepisu týče.

21.06.2023 4 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

Když já ty otevřené konce nemám ráda... Jinak velmi pěkná knížka. Vše se tak hezky proplétá.

01.08.2022 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi povedený začátek série. Těším se na další díly. I když počty stran v knihách jsou vcelku strašidelné.

06.06.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Veronikou. Tuto část jsem přečetla opravdu rychle. S Jáchymem už to bylo trošku horší. Nejspíš proto, že ten příběh čtete vlastně znovu, i když jiným pohledem. Ale je tam i spousta nového, takže to tak špatné nebylo.

19.11.2021 4 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Hezké čtení. Jen jsem celou dobu měla pocit, že se příběh odehrává v jiné době a ne v 60. letech.

11.10.2021 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Úplně mi nevyhovovalo, že je celá kniha pohledem 5ti letého kluka. Ale téma bylo hodně zajímavé.

08.11.2020 4 z 5