jana.hud jana.hud komentáře u knih

Vegan recepty – hravě a zdravě Vegan recepty – hravě a zdravě Monika Brýdová

Moniku znám díky tvoření roky, sledují její web,teď i YouTube kanál. Kniha mne nemohla minout. Většina receptů je jednoduchá, z dostupných surovin. Doporučuji.
Zrovna dnes jsem si udělala k obědu výborné řepné placičky, inspirované receptem z této kuchařky.
Jediné malé minus pro mne je to,že chybí množství použitých ingrediencí.

13.06.2021 5 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Nick je velice pozitivní a pozorohudný človek a to nejen svým postižením. To bez pochyby.

Teď ke knize - nezaujala mně, hlavně prvních 90 stran jsem měla problém a některé pasáže i přeskakovala. Už jsme knihu chtěla vzdát dcera mi říkala, ž knihy nevzdávám ať dám Nickovi ještě šanci. Díky tomu se hodnocení postupně zvedlo na skoro 3 hvězdičky.

Není to klasický životopis, ve vyprávění autor přeskakuje z minulosti do přítomnosti a naopak, to se mi na tom nelíbilo.
Samozřejmě kromě střípků jeho života tam najdeme i některé zajímavé myšlenky. Ale jak napsala karolina0346 stačilo by,kdyby knihy měla daleko méně stránek.

" Odpustit sobě samým je stejně důležité jako ospuštění druhým. Dělám chyby. Tak jako vy. Chováme se špatně k lidem. Nespravedlivě je soudíme. Všichni děláme hloupost. Klíčem je udělat krok zpět, přiznat, že se to nepovedlo, omluvit se poškozeným stranám, slíbit,že budeme lepší, odpustit si a jít dál. To je postoj, se kterým se dá žít! "

23.12.2019 3 z 5

Zkuste to doma sami - kuchyně Zkuste to doma sami - kuchyně kolektiv autorů

Knihu jsem dostala a mile mně překvapila, byť nekteré věci již znám.
Postupně ji studiji a plánuji co vyzkouším např. veganskou alternativu k sýru.

19.11.2019 5 z 5

Antarktická míle Antarktická míle Lynne Coxová

Lynne je úžasná a inspirativní žena, kterou lze jen obdivovat.
Kniha vynikající, rozhodně doporučuji k přečtení.
Jediné, co mi v ní chybí jsou fotografie...ale to je jen drobný detail, protože v dnešní době si je člověk může vyhledat na internetu.

21.03.2019 5 z 5

Jíst slušně Jíst slušně Karen Duve

Zajímavý experiemnt a obdiv, že autorka postupně dokázala vyzkoušet různé typy stravování včetně frutariánství.

Pro mně kniha už nepřinesla už moc nového, ale určitě doporučuji.

Myslím si, že tuto formu knihy by mohli zvládnout přečíst a vzdělat se jí i lidé, kteří se stravují "tradiční" kuchyní.

26.02.2018 4 z 5

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Jedna na plno prožitá hodina je cennější, než léta nudy.
Steve Irwing

Jeho dokumenty jsem znala. Ale díky knize zjišťuji, jaký byl Steve úžasný člověk, jak si vážil a miloval zvířata. Krásná kniha.

20.02.2017 5 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Nádherná kniha!

Krásně zpracovaná a doplněna spoustou fotografiií které ještě více přiblíží příběhy židovských dětí, které museli nebo spíš měli to štěstí a mohli za války utéct do Dánska a tím si zachránili životy.

Autorka pátrání a knize musela věnovat nespočet hodin a já také doufám, jako jiní, co tuto knihu četli, že kniha bude mít pokračování a že se o osudech alespoň některých "dětí" dozvíme ještě více.

22.11.2016 5 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Knížka se mi moc líbila, lehce se četla a Fleur byla sympaťajda.
Já se nebála, zda to dobře skončí...předpokládala jsem to, jen jsem byla zvědavá,jak to autorka podá. Jen ten trošičku tajemný závěr mi do reálně psané knihy úplně nesedl. Ale i tak dávám plný počet hvězdiček.
A opět jsem se vzdělala v zeměpise a prohlédla si virtuálně kousek Austrálie.

12.08.2016 5 z 5

Kapesní atlas rostlin Kapesní atlas rostlin Albert Pilát

Babička a tato výborná kniha mě v dětství učily poznávat rostliny.
Chtělo by to reedici.

20.05.2016 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Knížku jsem si vybrala pro čtení díky čtenářské výzvě a jsem ráda - byla zajímavá a poučná.

Nejvíce mě zaujal příběh číslo dvě, který byl psaný formou e-mailů mezi otcem Ambrožem a ženou - matkou 4 dětí z jejíhož manžela se stal náboženský fanatik a tím celé rodině ničil život.

Další dva příbehy byly pro mně dost předvídatalné....
Ten první mě zaujal, přopomínal knihy Simony Monyové. Třetí mě moc neuchvátil a ani hrdinka mi do oka nepadla..ale je pravda,že poučení - vzhled není vše - z něj plyne.

16.05.2016 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Od knížky jsem nic moc nečekala...nalákala mě jen tím, že se odehrává na Korfu, které mám spojené s překrásnými knížkami Geralda Durrella. O to víc jsme byla překvapená, jak je vtipně a mile napsaná. Jako oddechové čtení lze jen doporučit. Už se těším na další knihu této autorky.

15.09.2014 4 z 5

Vegan recepty – chutně a snadno Vegan recepty – chutně a snadno Monika Brýdová

Opět výborná kuchařka vegan receptů z dostupných surovin.
I u této platí stejný komentář jako jsem psala u Vegan recepty – hravě a zdravě

12.01.2023 5 z 5

Kam bych tak běžela?: extrémní běhy od -40 °C do +40 °C Kam bych tak běžela?: extrémní běhy od -40 °C do +40 °C Ivana Pilařová

Vynikající kniha a neskutečných zážitcích autorky.
Paní Ivana působí velice mile a skromně, běhy popisuje tak jako by bežela 5 km a ne utra závody nebo náročné maratony. Doporučuji.
Kniha je doplněna spousty nádherných fotek. Škoda jen,že nemá pevné desky.

13.04.2022 5 z 5

Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Karolína Rathousová

Vynikající kniha. Byť si myslím,že jsem v tomto tématu docela sečtělá,tak tato kniha mi nabídla spousty nových informací, které jiné knihy nenabídly.
Knihu mám z knihovny, na co nejdelší půjčení a stále ji studuji..... kéž by tato kniha pronikla k co nejvíce lidem. A do škol jako učebnice, neboť mladí jsou v tomto ohledu naší nadějí a rady přijímají. To vidím naštěstí na své dceři.

Dewii moc děkuji za krásně grafický i ekologicky zpracovanou knihu a budu ji dále doporučovat.

13.06.2021 5 z 5

Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) František Šesták

Na knihu jsme narazila náhodou v knihovně - zaujaly mně její fotografie a pak i to, že se na ROUTE66 vydávají dva cyklisté ve věku 66 let.
Cestopis nezklamal, ba naopak. Jedná se o moc milé a čtivé povídání.

09.06.2020 5 z 5

Běhání pro (ne)chápavé Běhání pro (ne)chápavé John Hanc

Pro začínají běžce velice zajímavá příručka. A i ty zkušenější si tam najdou něco nového.

05.12.2019 5 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Mohu jen souhlasit s předchozími komentáři, že kniha je výborná a krásně graficky zpracovaná. K výrobě se nepoužívají žádné speciální věci, které by se u nás nedali sehnat.
Z dcerou už jsme pár výrobků zkusily a určitě budeme pokračovat...
Výrobky z knihy ušetří nejen vaší peněžence, ale i přírodě. A nejlepší je ten pocit, že to, co jste si udělali sami opravdu funguje.

19.01.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Po přečtení Černobílého světa a pochvalných komentářů zde na Databázi jsem od knihy čekala daleko více. Ale prvních 20% jsem měla, co dělat, abych ji neodložila.
Pak se příběh začal rozjíždět....projednávání procesu bylo zajímavé, po něm však kniha opět upadla do nudy, ze které ji na chvíli vytáhl jen překvapivý závěr.
Kniha mi přišla jako povinná školní četba, jsem ráda,že ji mám přečtenou.

14.09.2015 3 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

O spoustě věcí o kterých se kniha zmiňuje jsem již věděla, ale i tak jsem tam nelezla nové zajímavé informace. Pokud jste kynolog - začátečník nebo jen chcete svému pejskovi ještě lépe porozumět, tak doporučuji k přečtení.

22.06.2015 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Claire s dcerou vypátrají Jamieho v historických spisech a ona se rozhodne za ním přes kameny vrátit....v knize se pak prolíná jejich aktuální příběh a vyprávění obou o jejich životech v minulých 20ti letech.
Opět příběh, který chytne a nepustí dokud ho nedočtete...líbil se mi moc, až na ten trochu překombinovaný závěr.

08.06.2015 5 z 5