jana.hud jana.hud komentáře u knih

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásné a milé pohlazení po duši. Doporučuji. Moc se mi líbila.

16.04.2022 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Hrozně smutná, ale nádherně napsaná kniha, která donutí člověka hodně přemýšlet.
Jak ja Alici držela palečky, aby nemoc nepostupovala tak rychle. Radila ji a pomáhala....
Díky autorce za seznámeni s touto nemocí, až tolik jsem toh o ní neznala.

01.11.2018 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Tak to byla jízda.
Těžké téma vyprávěné dětskou hrdinkou Klárkou se četlo neskutečně lehce, byť nejen z konce knihy mrazí. Doporučuji.
Toto by měla být doporučená kniha pro druhý stupeň!

11.12.2021 5 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Knihu jsem četla v dětství a hodně jsem mi líbila. Obdivovala jsem přírodu a hlavně to,jak je možné v té zimě žit.
Pak jsem na knihu zapomněla a ted mne zde na databázi cinkla do nosu....budu si ji muset připomenout. Možná proto je ve mně touha s na Sibiř podívat, miluji lesy a nejlépe bez lidí....

11.12.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající kniha. Líbila se mi víc než Hana.

18.04.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

wow, úžasná knížka....všemi deseti doporučuji k přečtení.

17.04.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Corrine a její poblouznení já tedy nechápu :-)

Narozdíl od mnohých tady se mi kniha četla dobře, příběh byl zajímavý, poučný a naučný....byť v dnešní době už Masajové žijí určitě jinak a moderněji.

Co jsem občas v knize postrádala, byl více rozpracovaný děj některé životní situace.

30.05.2017 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Po přečtení komentářů zde jsem měla od knihy velká očekávání a přišlo rozčarování a zklamání, které vylepšila až poslední třetina knihy a tou je cesta na Antarktidu.
Jinak to jsou pouhé myšlenky autorky, poznámky a črty z cest, které se hodí tak do zážitkového deníku autorky.
Grafická úprava se mně narozdíl od Dana líbila.A fotky byly velmi povedené. 2,5 hvězdičky....

20.01.2022 3 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Hrozně těžké čtení, člověk si od knihy musel psychicky odpočinout.
Roky vím,tuším,co se děje ve velkochovech,ale číst to takto černé na bílém bez příkras,to bylo fakt neskutečné a surové.

Myslím si, že o takovýchto věcech by se mělo učit ve školách, aby byla naděje.

Jsem tak ráda, že půl svého života maso nejím a že posledni roky jsem přešla na veganství,raději se sama omezím (krom sýrů,už nemám problém) než toto podporovat!

14.08.2021 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Úplně souhlasím s komentářem Janin. Jen jsem knihu nepřečetla za jeden den, ale hezky si ji dávkovala.

Vtipné fejetony, plné myšlenek, které napadají mnohdy i mně jako začínající běžkyni, doplněné o zajívavé recepty. Některý určitě vyzkouším.

05.03.2020 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Vynikající a napínavá kniha. Četla jsem ji v každém volném čase, jak mně pohltila.

Ano, souhlasím s komentáři, že tam není tolik informací o Magdaleniných prádelnách, ale to jí nebrání ve čtivosti.
Kdo chce o tomto tématu vědět víc, tak doporučuji film a nebo knihu Dívky od svaté Magdalény .

21.08.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zábavnější a čtivější než druhá kniha tohoto autora,kterou jsem četla jako první.

Tak trochu jiný cestopis, ve kterém se nedozvíte téměř nic o konkrétních místech a památkách, ale zase poznáte povahu a život místních lidí.

26.10.2017 4 z 5

Knížka je čtivá, má pěkné ilustrace. Ale tak zábavná mi nepřišla. Někdy autor až moc tlačí na pilu.
Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale nakonec jsou to 4. A to za epilog, kde autor krásně a pravdivě popisuje naší zemi.

05.02.2017 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji mnohokrát a i teď v dospělosti si jí znova ráda listuji. Jsem ráda, že i dcerce se líbí a že ji její paní učitelka vybrala jako knížku,kterou čtou v hodinách.

28.11.2014 5 z 5

Dokud voda neskončí Dokud voda neskončí Abhejali Bernardová

Nádherně graficky zpracovaná kniha s ještě lepším obsahem. Abhejali tleskám!!
Nejen k překonání Ocean seven (a dalším sportovním výkonům o kterých jsem četla na webu abhejali.cz), ale k tomu jak jsi je překonala, jak silný si člověk a jak své myšlenky šíříš dál.
Knihu jsem četla poměrně dlouho - musela jsem si ji dávkovat, vstřebávat myšlenky, afirmace. Studovala jsem na mapách, kde Abhejali plavala. Hledala písně a zkoušela i meditaci a vizualizaci,které popisuje v knize.

Knihu lze jen doporučit. Určitě se k ní budu vracet a pročítat ji i dále.

14.02.2023 5 z 5

Nádherná kniha, jak po grafické, tak obsahové stránce.
Medailonky českých úspěšných žen jsem si dávkovala, vždy pár denně. Ne všechny osobnosti jsem znala, některé byly pro mne překvapením.
Knihu určitě doporučuji! Mám ji z knihovny, ale ráda bych ji měla i v té své.

18.01.2022 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Výborná kniha pro lidi, co se ve zdravém zdravotním stylu moc neorientují. Pro mne tam toho tolik nového nebylo, autorku sledují delší čas ale i tak mne bavil styl psaní i vyprávění o jejím životě.
Co musím ocenit je nápaditá grafika, která baví.

19.11.2021 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Neuvěřitelně smutný příběh a přesto pravdivý.... škoda, že se Isabelle nepodařilo vyléčit a alespoň chvíli žít normální život.
Doporučuji k přečtení a děkuji Ize za tento její odkaz. Doufejme, že alepoň někomu pomůže.

30.11.2018 5 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Velice čtivě napsaný příběh na základě skutečné události. A to je na tom to nejhorší...šílené, co někteří dokážou převážně ženám dělat.

Doporučuji...jen ať se o tématu ví víc a víc!

Je to sice příběh z konce 20 století, ale nevěřím, že v dnešní době je na tom společnost o moc lépe.

Kniha vyšla roku 2007 a jedna informace z ní:
38% žen v ČR má zkušenost s domácím násilím.
Na policii se obrátí jenom desetina z nich a z toho pouze ve 3% je proti útočníkovi vzneseno obvinění.
Jak je toto možné?

16.10.2018 5 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Nádherná kniha o velice statečné ženě trpící nemocí motýlích křídel a jejím psím společníkovi Tedovi.

Je neuveřitelné, co ty dva spolu dokáží...v čem on jí umí pomoci, aby mohla žít běžný život a dělat věci, které jsou pro zdravého člověka bežné.

Nechci víc prozrazovat - knihu doporučuji si přečíst.

15.06.2018 5 z 5