jan0504 jan0504 komentáře u knih

Na toto originálne a kultové dielo sa nedá dať nič iné ako 5 hviezd. Moja prvá kniha od Toolkiena, takže som do toho išiel s otáznikom, ale bol som veľmi spokojný. Nadčasové dielo pre všetky vekové kategórie, ktoré majú radi dobrodružstvo. Dávam dole klobúk pred neuveriteľnou fantáziou tohoto spisovateľa.

04.05.2020 5 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Nevedel som, že to budú vlastne len samostatné prípady, na mňa trochu slabé kafe od Agathy, aj keď je to iná šálka - paródia :-)

05.02.2020 4 z 5

Jeden z nás klame Jeden z nás klame Karen M. McManus

Dcére sa to veľmi páčilo - je to vyslovene kniha pre teenage - 4 hviezdy jedine z tohto dôvodu, ináč super napísané a veľmi zaujímavá dejová myšlienka aj príbeh písaný z pohľadu 4 študentov.

31.01.2020 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Stále veľmi dobre napísané a čtivé, ale už sa stráca ten drive predchádzajúcich dielov...

31.01.2020 4 z 5

Ranč na Červenom vrchu Ranč na Červenom vrchu Jamie McGuire

Kniha sa číta jedným dychom. Pre mňa super apokalyptický román a ani tá romantika mi tam vôbec nevadila. Páčil sa mi štýl akým bol román napísaný - z pohľadu troch postáv. Dávalo tomu zaujímavý nádych a aj rôzny uhol pohľadu na dej.

28.12.2019 5 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Agatha so špionážnou témou, nemôžem dať len zase plný počet. Mám na ňu proste slabosť, aj keď to zaváňalo kvapkou naivity a samozrejme istotou, že nikomu dobrému sa nič zlé nestane :-)

18.12.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Akože to chce byť štýl Agathy Christie v modernej dobe od stvoriteľky Harryho Pottera? :-) nemalo to nejaký spádny dej, ale ináč celkom fajn.

10.12.2019 4 z 5

Strach z lietania Strach z lietania Sebastian Fitzek

Klasický psychothriller...čítanie jedným dychom. Bavilo ma to.

21.11.2019 4 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

Grandiózny román na tému vesmírny terorizmus, ALE... spisovateľ si dal natoľko záležať na detailnom a puntičkárskom opisovaní mesačnej krajiny, technologických vesmírnych a futuristických zariadení a dopravných prostriedkov, nehovoriac o obrovskom počte postáv (polovica Číňanov :-) ), že niekedy zabúda na akčnosť a plynulosť deja. Nedá sa mu ubrať vynikajúca príprava a prehľad o Mesiaci a budúcich technológiách, ale niekedy to bolo až otravné a niektorými časťami som sa musel vyslovene "prekusávať" :-) Klasický akčný sci-fi thriller začal až niekedy od 600-tej strany. Dovtedy človek ani nevie o čo vlastne pôjde :-) Od Schätzinga som už čítal "Pomsta oceána", tak som sa na tento román tešil, ale trošku som bol sklamaný. Do jeho ďalšieho románu "Bleskové správy" sa radšej ani nepúšťam, keď som videl hrúbku knihy, ktorá je porovnateľná s Bibliou :-)

09.11.2019 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Táto séria má stúpajúcu kvalitatívnu tendenciu...nemám čo dodať - perfektné, pán Červenák.

13.08.2019 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Grandiózne, prvá časť ma oslovila, tak som si dal ďalšiu a... zhltol som ju. Perfektne napísaný príbeh, podkutý historickými faktami, šibeničný humor a hlavne gradujúca atmosféra. Keby sa dalo, dám 6 hviezdičiek :-) Teším sa na ďalší diel...najlepšia kapitola: večera Cherubínskeho meča u grófky: napätie by sa dalo krájať :-)

11.07.2019 5 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

Crichton má aj lepšie knihy, aj keď ani táto nebola zlá :-)

25.06.2019 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Päť hviezdičiek kvôli roku vzniku knihy, neskutočná fantázia autora, ktorá presahuje svoju dobu.

04.06.2019 5 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Lepšie než prvý diel, ale ... neviem to vyjadriť, ale prišlo mi to nejaké rozsypané :-(
...a z Atifa sa stal Robocop :-)

25.05.2019 4 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Trošku sklamanie oproti sérii Bublina, ale dalo sa. Skúsim aj pokračovanie...

26.04.2019 4 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Vynikajúce filozofické myšlienky pri zaujímavom sci-fi príbehu, ktorý niekedy až núti zamyslieť sa...

02.03.2019 5 z 5

To To Stephen King

Ja viem, poviete si: Kto má čítať toľko strán / cez 1000 / !!!
Ale ja vám poviem: Oplatí sa a stojí TO za ten čitateľský maratón. U tohto majstra hororu bez debaty!
Chystal som sa na tento famózny hororový román celé roky s obrovským rešpektom (pánečku, taká hrubá kniha!). Ale King je jednoducho Kráľ, ako to má aj v mene a on si to môže dovoliť :-)
Tak som sa konečne odhodlal túto knihu prečítať, lebo Kingove knihy milujem.
Pred rokmi som si pozrel aj filmovu adaptáciu (tú starú) na ktorú sa už poriadne nepamätám. Tu novú už má rozpozeranú, ale vo filme jednoducho nedokážete vystihnúť tie pocity, tie obrazy a hlavne tú hutnú atmosféru hrôzy, ktorú dokáže vykúzliť len ON.
Tento horror má proste všetko, čo má mať a ešte viac: plnosť života, krásy a bolesti detstva, priateľstvo....a hlavne TO, ktoré kruto zasiahlo do života partie decák v mestečku Derry :-)
Pán King: jednotka s hviezdičkou !!! :-)

23.02.2019 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Je to psychologická dráma, zaujala ma kvôli Tatrám, lebo ich mám rád. Karika sa celkom dobre pohrúžil do rozpoltenej mysle hlavného hrdinu, ale Stephen King má lepšie psycháče :-)

05.01.2019 4 z 5

V pasti V pasti David Morrell

Príliš naivný koniec, ale ináč pekný vianočný príbeh :-)

28.11.2018 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Už som chcel dať štyri hviezdičky, ale ten koniec ma dorazil :-) Jediná severská krimi séria, ktorú mám prečítanú celú - zatiaľ, lebo sa teším na ďalšie pokračovanie :-)

20.10.2018 5 z 5