jan0504 jan0504 komentáře u knih

Profesionáli Profesionáli Owen Laukkanen

Dobrééé, na prvotinu super!
Akčné, rýchle tempo, ľahko čitateľné...

26.10.2017 4 z 5

Koniec hliadky Koniec hliadky Stephen King

Celkom slušný koniec trilógie :-)

26.10.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zo severskych "psychokrimi" asi z tých "slabších". V úvodzovkách, lebo je to veľmi dobrý thriler, ale nie výborný (myslím tým aj Cestujem sama). Niečo mi tam chýbalo ...viac "nervov" na konci, alebo tie zvláštne jednoduché vety na opísanie drásajúcej situácie, ktoré ma znervozňovali, lebo v nich nebola jasne opísaná situácia. Neviem, no proste 4 hviezdy stačia :-)

05.10.2017 4 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Pokračovanie super... a nakopnutie na záverečné defilé :-) Koniec hliadky

11.09.2017 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Moja prvá kniha od Červeňáka po doporučení tohto autora od kamoša...Výsledok - výborné :-) Teším sa na ďalšie jeho knihy. Vie to pekne namiešať: napätie skvelé hlášky, akcia, historické udalosti, miesta...

06.08.2017 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Výborné...mal som trocha obavy, lebo film som videl a trochu som sa v tom strácal, ale kniha je super. Zase sa mi potvrdilo, že treba najprv prečítať knihu a potom pozrieť film. Crichton nesklamal...

06.08.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Posledných 100 strán absolútna "psychiatria". To len severania vedia napísať taký "psycháč" :-)

15.07.2017 5 z 5

Prípad čínskeho jazera Prípad čínskeho jazera Robert van Gulik

Zaujímavý exotický detektívny román zo starovekej Číny, len sa mi tie ich čínske mená dosť plietli, ešte že na začiatku je zoznam postáv :-)

17.06.2017 4 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Agatha Christie

Klasika, ktorá nikdy nesklame. Agatha je istota perfektného zážitku klasickej detektívky , kde si dokáže doberať ešte aj svoju hlavnú postavu - Hercule Poirota :-)))

10.06.2017 5 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Dosť som sa v tom strácal a mal som chvíle že sa mi ani nechcelo pokračovať - dosť nuda a u mňa asi najslabší Grisham čo som čítal :-(

07.04.2017 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Také kde nič-tu nič, ale nakoniec to bolo riadne psycho :-)

25.03.2017 4 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Jason Dark (p)

Johna Sinclaira som čítal keď som chodil na strednú školu. Vtedy som to "žral". Teraz, s odstupom času sa na to pozerám trochu ináč :-) Je to jednoduché, niekedy až naivné hororové čítanie s predvídateľným koncom. Asi skôr také paperbackové čítanie pre tínedžerov. Teraz si skôr prečítam Stephena Kinga, keď dostanem hororové chúťky :-)

08.02.2017 3 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Príbeh krutý, smutný ako niekedy sám život. Ešteže to autor dokáže okoreniť vtipnými doberačkami a okamihmi zo života kriminalistov.

03.02.2017 5 z 5

Odvaha Odvaha Dick Francis (p)

Jedna z Dickových prvých kníh + životopis. Viedol veľmi zaujímavý život :-)

27.01.2017 4 z 5

Prísne tajné Prísne tajné Daniel Silva

Cez začiatok sa trebalo prekusať, ale potom som sa od toho už neodtrhol :-)
Stálo to za to. Silvova prvotina a hneď pecka!

14.01.2017 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Istota klasickej, "dobovej" detektívky.
Agatha nikdy nesklame.

23.12.2016 5 z 5

Zmizel mnich od kartuziánů Zmizel mnich od kartuziánů Jean D´Aillon

Po prvej kapitole som myslel, že tú knihu vyhodím :-)
Strašne veľa postáv a historických udalostí - strácal som sa v tom.
Ale dal som tomu šancu a výsledkom bolo celkom milé dobové rozprávanie o jednom sprisahaní v historickom Francúzsku - v meste Aix-en-Provence s až detailne presným opisom miest, kde sa udalosti odohrávajú.
Takže nakoniec ma to tlačilo, aby som tú celkom krátku knihu dočítal čo najskôr :-)

11.12.2016 4 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Grandiózne!!!
Aj keď neviem, či by Harry rozchodil v reálnom živote, toto, čo mu naložil Jo Nesbø na konci knihy, ale aj tak je to vrchol severskej krimi.

05.12.2016 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

...už viem od koho Dan Brown opisoval :-)
História, dobrodružstvo, spád - Super!

20.10.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Veľmi dobré čitanie - King nikdy nesklame. Ale ten začiatok mohol byť svižnejší...

10.09.2016 4 z 5