jan0504 jan0504 komentáře u knih

Atentát na Ježiša - Koniec jedného príbehu Atentát na Ježiša - Koniec jedného príbehu Bill O'Reilly

Pre tých, ktorý majú prečítaný Nový zákon, bude veľa veci známych. Je to historicky detailne popísaný Ježišov život na pozadí historických a politických udalostí tej doby. Ale autori si dali ozaj záležať na presných detailoch, dátumoch, okolnostiach...klobúk dole.

09.10.2018 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Presný, systematický, psychologický...ako vždy Hercule Poirot :-) Paráda.

23.09.2018 5 z 5

Temná tajemství Vatikánu Temná tajemství Vatikánu Paul Jeffers

Viacmenej len môžem súhlasiť s komentármi k tejto knihe: chaotické, povrchné a ešte aj s chybami, ktoré ale môžu byť aj prekladom (vo Fatime sa panna Mária zjavila dvom dievčatkám a jednému chlapcovi, nie trom dievčatám!) Dá sa to čítať, ale viacmenej som sa nič nové nedozvedel :-) Ku každej kapitole by sa dala napísať osobitná kniha, preto je len jasné, že autor nemôže ísť až tak do hĺbky a detailov, lebo by z toho bol serál :-)

03.09.2018 3 z 5

Partner Partner John Grisham

Mne na tom Grishamovi stále niečo chýba...každopádne, je tu poučenie z knihy: Keď si niečo naplánujete do úplného detailu, stále nezabudnite na faktor nevyspytateľnosti ženskej povahy :-)

26.08.2018 4 z 5

Diabolské kosti Diabolské kosti Kathy Reichs

Je to moja druhá kniha od Reichs a musím povedať, že ma príjemne prekvapila oproti prvej knihe o Tempe "Prijdu te zabít". Tu podľa mňa vidno spisovateľsky vyzretejší štýl, ktorý viac strhne a osloví čitateľa. Aj keď si stále neodpustí pre mňa niekedy zbytočné opisy štvrtí a miesť aj s ich históriou, ktorá čitateľa nie vždy musí zaujímať a nie je veľmi podstatná pre dej. Ale ináč super na dovolenkové čítanie :-) Temperence u mňa ešte stále žije. Dobre že som jej dal ešte šancu :-)

05.08.2018 5 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Brown vie vyťažiť z minima maximum...trošku slabší dej, ale klasický Dan Brown. Minimálne kvitujem dobrú tému knihy :-)

05.08.2018 5 z 5

Advokát chudobných Advokát chudobných John Grisham

Klasický Grisham, ale stále neviem čo mám od jeho kníh očakávať (samozrejme okrem právnej zápletky) - či akciu, či romantiku, či napätie, stále mi tam niečo chýba...

06.07.2018 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Ja mám poviedky rád, a zvlášť keď sú od Kinga :-)
...len mi vadí že Stephen sa z Ameriky nevie pohnúť inde. Stále sa točí len okolo Maine :-) a ja tie americké tradície a životný štýl jednoducho nemusím.

16.06.2018 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Mne sa to páčilo, dobrá myšlienka aj dej. Wells je priekopník v sci-fi.

10.06.2018 4 z 5

Zoznam Zoznam John Grisham

Grisham ma stale take knihy, ze super pribeh, dej, myslienka, ale...nieco mi tam stale chýba...nejaká iskra, ktorá by vás hnala stále do toho čítania :-)

30.05.2018 4 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Nedá sa uprieť originalita knihy: príbeh rozprávajú 3 ženy formou denníka. Ale...je to obyčajný krimi thriller...a až niekde v polovičke knihy ma to začalo konečne ťahať, aby som ju čítal ďalej. Kniha mala neskutočný marketing pri jej vydaní a ešte bol aj podľa nej natočený film. Nechápem dôvod...asi tu má niekto "tlačenku" :-)

30.04.2018 4 z 5

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Sklamanie...ťažko sa to čítalo, písané nejakým "starodávnym" štýlom. Musíte poznať Budapešť, aby ste sa vedeli orientovať...nemalo to spád, až na ten koniec, ktorý ma neovplyvní, aby som dal viac hviezdičiek :-)

31.03.2018 3 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Rollins je záruka akčnej zábavy, kde sa človek čo to dozvie aj z histórie aj z vedy. U mňa stále 5 hviezdičiek. Spokojnosť... a tie jeho časy na kapitolách, napr. 6:22 ... ako keby na takom presnom čase záležalo :-)

08.03.2018 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

U mňa trochu sklamanie. Na to aké to má celkové hodnotenie som čakal o dosť viac, než mi kniha ponúkla. Nechcem to porovnávať s inými severskými krimi, ale minimálne to nemalo taký spád a atmosféru, kedy to čitateľa dokáže vtiahnuť do deja. Ja som sa celú polovicu ba až 2/3 knihy vyslovene nútil do čítania. Až ku koncu to začalo mať grády... takže v tejto sérii asi pokračovať nebudem. Aj keď ten koniec bol dosť prekvapujúci :-)

18.02.2018 4 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Je to "čitateľne" jasne kniha staršieho dáta vydania a napísania - už štýlom a prejavom. Wells sa nezaprie fylozofickými úvahami, ktoré sú ale pre mňa super pridaná hodnota diela...a Válka svetú je výborná...až na dosť náročné opisy krajiny a miest...

31.01.2018 4 z 5

Temný úsvit Temný úsvit Rolf Börjlind

Neskutočne perfektné. Všetko do seba zapadlo a kruh sa uzavrel. Nemám čo dodať. Keby sa dalo, dám 6 hviezdičiek. Nenechajte si to ujsť.

16.01.2018 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Nemám čo vytknúť. Veľmi čitateľná detektívka, ktorá zaváňa štýlom Agathy Christie. Každou kapitolou sa odkrýva ďalší fakt, alebo charakterové vlastnosti jednotlivých "podozrivých". Páčil sa mi spôsob prelínania minulosti s prítomnosťou. Vrele odporúčam...

13.01.2018 5 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Po úspešnom seriali som si povedal, že si prečítam knihu... pravdu povediac som bol trochu sklamaný. Je to na mňa príliš rozťahané, príliš veľa odborných vecí. Napätia je tam dosť málo (asi tak 2 scény pri ktorých som ozaj cítil napätie) a samozrejme záver podľa ktorého asi všetci dávali 5 hviezdičiek :-) Nezahadzujem túto autorku, určite si od nej prečítam ešte nejakú knihu s aktívnou doktorkou, ale ani si ju nedám do TOP desať.

24.12.2017 4 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Po Labyrinte trochu sklamanie. Pomalý rozťahaný dej, viacmenej história prekliatia jednej rodiny...rozbehlo sa to až poslednej tretine knihy. Ale ináč pekne vzletne napísané. Určite si autorka dala kopec námahy aby bola atmosféra tej doby a miesta dokonale zachytená.

13.12.2017 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Veľmi čtivá, rýchly spád, viac dejových línni, ktoré sa nakoniec perfektne prepletú. Výborné pokračovanie Skočného prílivu. Teším sa na tretí diel.

26.11.2017 5 z 5