V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15497/v-pasti-15497.jpg 4 106 12

Napínavý thriller z vánočním duchem prodchnutých ulic amerického městečka Santa Fé. Paul Kagan je špion, kterému se podařilo proniknout mezi ruskou mafii působící v Americe. Zabránil několika teroristickým útokům, zachránil množství lidských životů, přesto ho tíží výčitky svědomí pro množství brutálních činů, které musel provést, aby byl mezi mafiány přijat a nepadlo na něj podezření. Když je na Štědrý den společně s kumpány poslán unést nemluvně, dítě významného bojovníka za mír na Blízkém východě, rozhodne se bez ohledu na následky dítě zachránit. Při útěku s dítětem je však postřelen a úkryt nalezne v jednom ze svátečně vyzdobených domů. Ten však není prázdný a tak musí Kagan bojovat nejen o život svůj a dítěte, ale i mladé ženy a malého chlapce.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Alpress

The spy who came for Christmas , 2008

Jack Bauer
13.02.2021 3 z 5

Z celkově napínavého kratičkého příběhu, který mě připadal jak natahovaná povídka sráží dojem vysvětlující flashbacky psané kurzívou a kapitola o mudrcích a zdlouhavé vyprávění náboženství s podobenstvím špiónství. To veškerou napínavost rozmělňuje. Za mě docela na Morella zklamání, dal by se z toho vykřesat přímočarý delší román s následující pomstou a z pasti udělat pouze jedna kapitola.

janedeka
19.12.2019 5 z 5

Příběh o špionovi je napínavý a zajímavý. Možná mohl být napínavější, ale takto působí reálněji.

čef
30.05.2019 4 z 5

Převyprávěný vánoční příběh a to hned dvakrát. Jednou jako vysvětlení biblického příběhu z hlediska tří králů - špionů, podruhé jako v současnosti o záchraně novorozence o Štědrém dni. Tedy zaděláno na napětí je zde poměrně dost, ale není to bohužel až tak dobré, jak by to mohlo být. Určitě se dá u této knihy v pohodě vydržet, ale Morrellova ani žánrová špica to tedy určitě není.

anája
26.01.2019 1 z 5

Asi jsem sáhla vedle, špionážní knihy mě nebaví,nezacetla jsem se....

jan0504
28.11.2018 4 z 5

Príliš naivný koniec, ale ináč pekný vianočný príbeh :-)

DeKo1996
25.07.2018 5 z 5

Další Morrellova skvělá kniha. Začala jsem ji číst s tím, že vůbec nevím o čem kniha je.
Kniha byla neuvěřitelně napínavá, čtivá, rychlý spád děje.. Během pár hodin jsem měla knihu přečtenou.

hana4834
10.11.2016 5 z 5

Už jsem od Morrella četla lepší věci. Ale na druhou stranu některý věci byli poučný třeba to krmení miminka a co udělá mikrovlnka, alobal a lepidlo :)

Richie1
18.01.2015 3 z 5

Už jsem od Morrella četl lepší věci. V pasti by byla výborná povídka, ale Morrell krátký příběh natáhl až do 200 stran, a to je škoda. Střední pasáž, kdy hlavní hrdina vypráví špionážní verzi o třech králích (špionech), Herodovi a Ježíšku, byla docela nudná, do příběhu trochu násilně (a zbytečně) vecpaná. Také mi vadila ta americká hysterie z terorismu, která z knihy občas čiší.
Úvod a především závěr činí z knihy slušnou oddechovku, nicméně přesto poněkud zaostávající za většinou z děl Morrella.

HannyC
03.11.2014 5 z 5

Kniha, která mě opět trochu poučila (čím nakrmit miminko). Krásně se čte ... a ještě lépe v zimním čase.
Doporučuji i jako prima dárek pod stromeček nejen pro pány ... tuším, že se tam pár ženuší taky "najde" :(
Život není peříčko, a tenhle román má alespoň konec jako zvonec.

kilometr
30.03.2012 5 z 5

Výborná špionážní novela,která se odehrává o Vánocích.Je to napsáno s neuvěřitelným nadhledem,má to spád a ve finále skvělý tah na branku.Nejvíce mě pobavilo povídání o mudrcích.Bravo.100%.Díky,pane Morrell.

ttoper
22.06.2011 1 z 5

Jednoznačně nejslabší Morrel.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Spíš delší povídka, takové čtení "ke svačině". Pěkné a vánočně dojímavé, i když mrtvolky nechybí :o)

Kniha V pasti je v