jan0504 jan0504 komentáře u knih

Pôvod Pôvod Dan Brown

Brown vie vyťažiť z minima maximum...trošku slabší dej, ale klasický Dan Brown. Minimálne kvitujem dobrú tému knihy :-)

05.08.2018 5 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Je to "čitateľne" jasne kniha staršieho dáta vydania a napísania - už štýlom a prejavom. Wells sa nezaprie fylozofickými úvahami, ktoré sú ale pre mňa super pridaná hodnota diela...a Válka svetú je výborná...až na dosť náročné opisy krajiny a miest...

31.01.2018 4 z 5

Temný úsvit Temný úsvit Rolf Börjlind

Neskutočne perfektné. Všetko do seba zapadlo a kruh sa uzavrel. Nemám čo dodať. Keby sa dalo, dám 6 hviezdičiek. Nenechajte si to ujsť.

16.01.2018 5 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Po Labyrinte trochu sklamanie. Pomalý rozťahaný dej, viacmenej história prekliatia jednej rodiny...rozbehlo sa to až poslednej tretine knihy. Ale ináč pekne vzletne napísané. Určite si autorka dala kopec námahy aby bola atmosféra tej doby a miesta dokonale zachytená.

13.12.2017 4 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Výborné...mal som trocha obavy, lebo film som videl a trochu som sa v tom strácal, ale kniha je super. Zase sa mi potvrdilo, že treba najprv prečítať knihu a potom pozrieť film. Crichton nesklamal...

06.08.2017 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Také kde nič-tu nič, ale nakoniec to bolo riadne psycho :-)

25.03.2017 4 z 5

Prísne tajné Prísne tajné Daniel Silva

Cez začiatok sa trebalo prekusať, ale potom som sa od toho už neodtrhol :-)
Stálo to za to. Silvova prvotina a hneď pecka!

14.01.2017 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Istota klasickej, "dobovej" detektívky.
Agatha nikdy nesklame.

23.12.2016 5 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Grandiózne!!!
Aj keď neviem, či by Harry rozchodil v reálnom živote, toto, čo mu naložil Jo Nesbø na konci knihy, ale aj tak je to vrchol severskej krimi.

05.12.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Veľmi dobré čitanie - King nikdy nesklame. Ale ten začiatok mohol byť svižnejší...

10.09.2016 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Rollinsovi sa musí nechať, že má neskutočnú fantáziu a je majster v gradácii deja - proste istota akčnej dobrodružnej zábavy :-)
P.S: Mohol nechať viac priestoru na vysvetlenie vzťahu medzi Painterom a Cassandrou...

09.08.2016 5 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

King zase "uletel" na svojich poviedkach, ale niektoré sú celkom fajn. Dobre sa to číta...

07.05.2016 4 z 5

Krv na snehu Krv na snehu Jo Nesbø

Celkove nizsie hodnotenie knihy pripisujem citatelom ktorí si zvykli na detektiva Holeo.
Je to trosku iny styl: ale perfektný - ta kniha ma grady a slape to od zaciatku do konca.
Tesim sa na Polnocne slnko... :-)

15.01.2016 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Stary dobry King, niet co dodat. Nenudil som sa :-)

21.11.2015 5 z 5

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

Klobúk dole!!!
Jo Nesbo je v sučasnosti špička severskej krimi.
Bolo to perfektné!!!
...ale mohol dotiahnuť príbeh Eli Kvaleovej..... :-)

28.09.2015 5 z 5

Hostinec v Ivy Hille Hostinec v Ivy Hille Julie Klassen

Nie som nejaký fanúšik takýchto románov, ale toto ma dostalo :-)
V dobrom, je to veľmi dobre napísaný historický román z anglického vidieka o životných osudoch obyvateľov mestečka na pozadí znovuzrodenia tamojšieho hostinca. Je v tom cítiť človečina, ľudskosť, ktorá tak chýba v dnešnej dobe. Klobúk dole, že to dokázala napísať americká spisovateľka, ktorá je zjavne obdivovateľkou anglickej literatúry typu Jane Austenová ;-)

20.02.2024 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Autorka sama vystúpila Manáslu, takže čo sa týka opisu výstupu a s tým spojených vecí nemám čo vytknúť, máme to z prvej ruky.
Ale čo sa týka príbehu, bohužiaľ, ma to nejak nedokázalo vtiahnuť do deja, až v poslednej tretine knihy to začalo mať ten správny drajv :-) čiže ten celkový dojem bol fajn, ale celkovo to chcelo viac napätia a atmosféry strachu... LuckaDea to vystihla na jedničku ;-)

04.02.2024 4 z 5

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Detektívne príbehy na čítanie na dovolenku pri mori.
Pár krát som sa zasmial, ako si cez iné postavy dokáže robiť srandu z Hercula :-)

28.08.2023 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Pre mňa to bolo trochu naivné a zo začiatku trochu pomalý rozbeh. Ale táto kniha je vyslovene pre teenage cieľovú skupinu. Tí si tam nájdu to svoje a bude ich to baviť.

08.08.2023 4 z 5

Pomsta posvätného chrobáka Pomsta posvätného chrobáka Richard Marsh (p)

Najprv musím oceniť a pochváliť slovenský preklad. Určite to nebolo ľahké prekladať z tej "archaickej" angličtiny.
Samotné dielo: nič také som doteraz nečítal, ale bol som veľmi spokojný so štýlom, formou a dejom, aj keď koniec som si predstavoval trochu dramatickejšie (osobný kontakt, resp. boj s monštrom). Skončilo sa to veľmi náhle, ako keby už spisovateľovi došla fantázia :-)
Páčili sa mi autorove vtipné poznámky hlavných postáv počas deja, perfektné na odľahčenie.
Podoba so Stockerovým Draculom vo forme a štýle čisto náhodná, tieto dve diela vyšli skoro v rovnakom čase.
Aspoň som si rozšíril obzory čo sa týka gotického hororu viktoriánskeho štýlu.
Doslov p. Horvátha bol doslova do špiku kostí :-) Na pochopenie diela určite vítané.

22.07.2023 4 z 5