jan-da jan-da komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha plná nečekaných zvratů. Ze začátku mě štvalo, že kapitoly byly rozděleny na rok 1943 a 2011, protože mě bavily víc kapitoly mezi Stellou a Danem, ale nakonec to bylo hezký celkově. Moc se mi líbilo, že člověk fakt netušil co nového se vyvine (nebo alespoň já netušila) a nebo když už si člověk říkal, že to bude tak a tak, tak dokázala autorka skvěle překvapit. I slza mi ukápla, kniha se četla sama. Rozhodně doporučuji.

12.05.2018 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Už je to rok, co jsem tuhle knížku četla a nemůžu se dočkat, až se k ní zas vrátím! Kdybych jí začala číst ráno, tak jí mám do večera přečtenou a po dočtení jsem se k ní chtěla zas vracet.. Sice je každému jasný, jak to dopadne, ale u mě jednoznačně a jedině 5 hvězdiček. Já si tuhle knihu prostě zamilovala!

03.08.2014 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásný příběh a naprosto nádherné ilustrace. Rozhodně doporučuji a bylo by skvělé, kdyby knížka přiměla děti (víc) číst, místo těch mobilních telefonů, tabletů, apod ..

04.06.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Poezie jde mimo mě, ale náhodou jsem prolistovala tuto knihu. Některé básně mě tak zaujaly, že jsem si řekla, že bych si knihu přečetla. V některých básních jsem se našla a byly opravdu krásné, že jsem je předčítala. Za co dávám rozhodně hvězdičku navíc jsou fotografie, které kniha obsahuje. Líbí se mi, když jsou použité fotografie vhodně zvolené k danému textu :-)

16.05.2018 4 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

DOPORUČUJI !! Od poloviny knížky jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, samé zvraty až do konce. Často jsem knihu během čtení nahlas komentovala slovy "cože" , "to ne", apod... Opravdu skvělá kniha..

08.10.2016 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Velmi výstižný komiks.. v tolika věcech jsem se viděla, tolikrát jsem se zasmála... Tolik skutečných problémů žen dokázala autorka nakreslit naprosto trefně a ze života :-) doporučuji přečíst , stojí za to :-)

17.08.2018 5 z 5

Duchové Duchové Raina Telgemeier

Krásný komiks .. připomínal mi animovanou pohádku Coco, která se mi obrovsky líbila a právě kvůli tomu se mi líbila i knížka - to jak uctívají své příbuzné, kteří nejsou mezi námi. Navíc byla krásně ilustrovaná a na komiks je obsáhlá, takže za mě i za toto rozhodně palec nahoru. Další plus je za to, že autorka do knihy dokázala zakomponovat nemoc "Cystickou fibrózu" a na konci i vysvětlení této nemoci. Nejvíc mě ale dostal konec, kde se dozvíte, komu je (nebo spíš kdo je ta ona Sabina) kniha věnována. Klobouk dolů a rozhodně doporučuji.

10.07.2018 5 z 5

Děti píší Bohu Děti píší Bohu Stuart Hample

Mám ráda dětské úvahy, otázky a jejich vysvětlení daného tématu. Při čtení této knížečky, kterou máte přečtenou hned, mě neopouštěl úsměv od ucha k uchu a často ho střídal hlasitý smích. Navíc velké plus dávám za zpracování knížečky, a tím myslím různé rukopisy, žádný v počítači psaný text.. Kdo se, stejně jako já, rád pobaví nad dětskými zamyšleními, rozhodně doporučuji.

01.06.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nazvala bych to jedním slovem: Wau... Nedávno jsem přečetla knihu, která mě příliš nenadchla a autor ji napsal, jak kdyby to byla jeho prvotina a ke všemu nepovedená. Tohle byl přesný opak - naprosto skvělá autorčina prvotina. Bylo to skvěle napsané a samotný příběh byl skvělý a něco jiného, než co jsem zvyklá číst - takže pecka. O knize jsem se dozvěděla z článku o knihách, které by měly být zfilmované. Ve většině případů si nestihnu přečíst knihu dřív, než vidím film, ale v tomto případě (i po shlédnutí traileru) se do filmu pouštět nebudu a nechám si v paměti svoje "vyfantazírované" postavy a už takto skvělý příběh z knihy. Obávám se, že z filmu bych byla zklamaná. Knihu ale vřele doporučuji.

27.05.2018 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím co bych ke knize napsala. Četla se sama :-) souhlasím s většinou komentářů zde napsaných - ať už se jedná o to, že ani mně nepřišlo, že by Charliemu bylo 15-16, ale spíše méně apod.. Líbí se mi, že kniha je napsaná jakože v dopisech neznámému příteli a že se v knize řeší několik témat od lásky, sexu až po drogy a homosexualitu.Knihu určitě doporučuji !

15.09.2016 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Možná pro mě trochu - některé pasáže - zdlouhavé, ale musím uznat, že se to četlo samo. Moc se mi líbilo, že autorka zapojila Bradena do každé kapitoly. Při vzpomínce na malou sestřičku mi i ukápla slza, ale jinak mě štvalo, jak se ke konci Joss chovala .. Každopádně převládala čtivost, děj, erotická stránka knihy a i romantická s několika zápletkami, sem tam i humor, takže bych to shrnula tak, že jsem četla mnohem horší knihy, ale i o kapánek lepší. Ovšem to neznamená, že si pět hvězd nezaslouží :-) Patří mezi ty lepší, které bych doporučila.

04.02.2016 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Na to, že tenhle titul byl z trilogie poslední, který mě zaujal, tak se mi líbil víc jak Bastard.. Líbilo se mi, že to, oč tu v této sérii běží - sex - začalo už během první kapitoly ! A ještě víc se mi líbí styl, jakým spisovatelky píší - jedna kapitola pohledem ženy, další pohledem muže .. To mě nutí neustále číst, až to mám hned přečtené.. Navíc se mi líbí ta spojitost jednotlivých postav v dalších dílech.. V Bastardovi se mi nelíbil konec, jakoby si s ním moc nepohrály, ale tady??!! Zamilovala jsem si tento díl od první stránky až po poslední. Já jí doporučuji ! :-)

04.02.2016 5 z 5

On On Carey Heywood

Slovíčko ,,JEJ,, už nechci v žádný knize dlouho číst! :D konec byl na mě až příliš protáhlý, ale jinak docela oddechové počtení :)

25.10.2014 3 z 5

Stará Praha štětcem a objektivem Stará Praha štětcem a objektivem Miloš Fritz

Tisíceré díky autorovi za nápad, vydat takhle nádhernou publikaci ! Mám dojem, že jsem celou dobu, co jsem knihou listovala, měla úsměv ve tváři.. nádhera !

Aneb anotace na zadní straně knihy to vystihla perfektně: "Kouzlo této knihy je v detailu: někde jako by se čas úplně zastavil, jinde Jansův akvarel uchoval to, co už nikdo nikdy neuvidí."

01.09.2018 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Komiksy nečtu, ale tento mi byl doporučen jako jeden z mála vtipných. A musím uznat, že opravdu stál za to. Rozhodně i já doporučuji.

22.07.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Já se v knize teda celkem ztrácela. Věčně jsem otáčela stránku o kom, že je to vlastně ' řeč ' tentokrát.. rozhodně bych chtěla vidět i film, aby se mi všechny ty postavy propojily a ty 2 dny, které jsem knize věnovala, aby mi daly smysl.. jinak rozhodně zajímavý 'napad' napsat a vydat své zápisky z protialkoholní léčebny.. rozhodně jsem si potvrdila názor, že alkohol je zhouba lidstva a lituji každého, kdo do této pasti spadl a ještě víc ty, kteří si neuvědomili, jaké zlo to je (z knihy například osud Tomáše M. a Milana P.).

22.07.2018 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný až dojemný příběh. Když přicházel první duch (Marley), dokonce jsem se chvilku i bála :D navíc prostředí Vánoc já miluji, takže to vše dělá z knihy skvělou knihu, kterou doporučuji.

13.11.2016 4 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Zase to samé - zlobivý Pax a hodná Mila, setkají se, začíná mezi nimi vzkvétat láska atd, atd... Ovšem tady bylo "hezké", že to nebylo jen o lásce, ale že tam autorka přidala téma alkoholu, drog, apod.. Takovou netypickou tematiku, ale knize to dodalo špetku něčeho, co neumím vyjádřit, ale díky tomu si zaslouží alespoň ty 3 hvězdy. Každopádně, napsala bych to tak, že znám horší knihy, ale i lepší. Pokud hledáte oddechové čtení s probíhající láskou je to právě kniha pro vás.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu mi všichni doporučovali. Dlouho jsem se na ní chystala, až jsem jí nakonec začala číst, ale nějak jsem se zasekla a příběh mě tolik neoslovil, abych jej hltala jedním dechem. Dočetla jsem ji, ale musím říct, že i když jsem věděla, že to nebude happy end, furt jsem doufala, že to dobře dopadne. Líbí se mi, že někdo dokáže napsat knihu bez happy endu (ani život není vždy šťastný). Určitě ale kniha patří mezi lepší a doporučila bych ji.

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Kniha je docela dobrá, jen byla chyba, přečíst 1.díl a pak až tenhle, 3.díl :-D trošku jsem se ztrácela na konci ve vztahu Drewa a Kate, ale zřejmě by bylo vše vysvětleno, když bych přečetla 2.díl, z pohledu Kate. Takže doporučuji číst vše popořadě :-D Každopádně musím říct, že knihy s touto tematikou jsou už otřelé a přijde mi všechno na jedno brdo. Když jsem to četla, říkala jsem si "Bože, tohle už jsem někdy četla-bohatý bankéř, sukničkář, který najednou potká ženu, a už nechce žádnou jinou", no ale co se nesmí upřít, tak je humor autorky. Smála jsem se hned při první kapitole a stále se mi líbí kniha psaná z pohledu muže. Takže díky tomu dávám 4 hvězdy, knihy od této autorky jsou jedny z mála, u kterých se opravdu začnu smát.