Jajibloguje Jajibloguje komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Presne toto je kniha, ktorú som potrebovala dočítať. Kedykoľvek a kdekoľvek. Príbeh začal zľahka, no čoraz viac gradoval. A ten koniec... ten ma dostal! Sage utiekla pred svojou minulosťou, aby mohla žiť aspoň trochu normálny život. Osud jek však hádzal polená pod nohy, no s novými kamarátmi sa všetko zvládlo lepšie. Strach ju však prenasledoval na každom rohu, často žila vo svojich myšlienkách a negatívnych pocitoch. To všetko zmenil Luca. Brat najlepšej kamarátky, kamarát, ochranca, milovník kníh a mladý muž, ktorý si postupne získaval dôveru. Poviem vám, obľúbila som si ho. Nebol dokonalý a ani sa na žiadneho bezchybného nehral. Nedotýkej se me od Laura Kneidl je milá romantická kniha zo života. Obľúbila som si univerzitu, handmadr podnikanie, tipy na seriály, každý riadok, vďaka ktorej bol tento príbeh tak prudko čitateľný. Každá strana sa čítala ľahko. Hoci je kniha trochu hrubšia, ani nebudete vedieť ako a ste na konci. Niekedy som Sage ľutovala. Niekedy nenávidela. Ale verím, že sa všetko vyrieši.

19.09.2020 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Láska a tetovaní je jedna z ďalších výborných kníh od J. D. Hawkins, ktorú a slovenský a český trh prinieslo Nakladatelství Baronet. Komu mám, prosím, ďakovať? Eroticko romantický príbeh má plynulú gradáciu deja. Nemusíme na nič dlho čakať, taktiež sa tie dôležité veci nedejú príliš rýchlo. Za mňa ide o veľmi vydarený kúsok.

Hlavné postavy sú vykreslené v reálnom svetle okorenené dávkou čitateľskej idealizácie. Ich pohľady sa striedajú a tak jednu kapitolu čítame z pohľadu Tea a druhú s pohľadu Ash. Úprimne, ja som mala viac bližšie k Teovi, pretože sa mi zdalo, že Ash niekedy priveľa rieši. Veľa myšlienok,veľa emócií. Pociťuje veľkú túžbu vysvetliť si minulosť a keď k tomu príde, uteká predtým. Čo vám poviem, typická žena. Teo si so sebou nesie ťarchu minulosti, ktorá sa odráža v umení, v jeho tetovaniach. Vybudoval si to, čo má a patrične si to uvedomuje. Je silný, ale len vďaka múru, ktorý Ash, jeho prvá láska, ako jediná vedela hneď preraziť a zničiť. Bravó.

Priatelia, ak máte radi naozajstnú erotiku v knihách, nielen “a oddali sa noci plnej vášne”, tak táto kniha je proste pre vás. Milovníčky červenej knižnice si prídu na svoje v detailných opisoch posteľových a intímnych častí, ktoré sú nielen dobre napísané, ale aj preložené.

Keďže sa príbeh odohráva v LA, stretneme sa tu s klišé. Santa Monica, plot pri nápise Hollywood. Mám pocit, že autori tieto dve miesta musia spojiť s príbehom vždy, keď sa ocitáme v Los Angeles. Osobne mám toho prečítané už veľa, takže mne toto celkom začína prekážať a šediviem z toho, ale kto číta príbehy z tohto prostredia menej, nepríde mu to veľmi rušivé. Samozrejme, dočkáme sa aj typického amerického konca. Predposledný riadok strana 255, za čo by som už hodila zápisník o stenu, pretože tak sa končí každá druhá kniha a nechápem, prečo majú autori silnú potrebu takto ukončovať svoje príbehy. Ale tak, demografickú krivku treba zvyšovať. Keď nie v realite, tak aspoň vo svete fantázie.

Za mňa je to ale super kniha, milá, vtipná, erotická, romantická, s dobrou zápletkou, dynamická, ktorú určite odporúčam. Pekné čítanie prajem.

26.05.2020 5 z 5

Eco-friendly domov Eco-friendly domov Christine Liu

Dnes sa na nás valia eko postupy snáď z každej strany. Je pravda, že som šetrila prírodu skôr intuitívne, ale nikdy som tomu nevenovala hlbšiu pozornosť. Kupovala som úsporné žiarovky a spotrebiče, nenechávala som dlho zažnuté, separovala som odpad a pri umývaní zubov som vypínala vodu.?
Nedávno sa mi vďaka známej dostala do rúk kniha Eco-friendly domov. Netajím sa tým, že o pár týždňov sa sťahujem do vlastného a rozhodla som sa preto žiť ešte zodpovednejšie. Táto kniha je návodom skôr pre úplných ekozačiatočníkov (čiže pre mňa ????) a poviem vám, poriadne mi otvorila oči.?
Kniha je členená do niekoľkých dôležitých kapitol (konkrétne je radená podľa izieb v byte alebo dome), pričom nás sprevádza veľmi poučný a zrozumiteľný text, kvalitné fotografie a kopec receptov či nápadov, čo sa môže robiť lepšie a ekologickejšie. Nie všetky návody a rady vám môžu sadnúť, ale doma už máme v zásobníku na vodu závažie a s maminkou sme si nakúpili vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré môžete vidieť na fotke.
Kniha ma oslovila najmä preto, že nemusím byť nutne eko práve ja (ako to mnohí nazývajú), ale môj domov a pevne verím, že taký bude.

16.07.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Táto kniha je DOKONALÁ. Niekedy sa stáva, že jednotka sľubnej série v nás vyvolá očakávania, ktoré dvojka nevie naplniť. Nimbus ich nielenže naplnil, ale aj predbehol. Hoci tu je romantiky pomenej (takmer vôbec, je úplne v úzadí), tak sa do popredia dostáva akcia, napätie a jedno veľké dobrodružstvo. Už sa nezamýšľame nad rozdielom medzi smrteľnosťou a nesmrteľnosťou. Nesmrteľnosť je fakt. Autor tu cez Nimba nastoluje otázku preľudnenia a potrebného definitívneho riešenia tohto problému. Namiesto zápiskov kosca viac prenikáme do mysle dokonalého systému s názvom Nimbus, vďaka čomu skôr pozorujeme to, že tento stoj nielenže koná, ale aj myslí a cíti. Do deja vstupujú nové postavy, ktoré sa stanú veľmi dôležité a našu Citru a Rowana čaká veľká výzva. Nimbus je plný neočakávaných zvratov, prekvapení a akcie. Jeho koniec sľubuje v poslednej knihe veľké rozuzlenie. Všimli ste si obálku? Ja už hádam, čo sa nám snaží napovedať.

Pre mňa je Nimbus jedna z najlepších kníh tohto roka a je jedno čo do decembra vyjde na trh.

05.06.2019 5 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Vi Keeland nikdy nesklame. Čím viac kníh od nej čítam, tým mám pocit, že sa mi viac a viac páčia. Opäť sa stretávame s pikantným príbehom, v ktorom nejde len o sex. Nechýba ani štipka romantiky, ale aj iné komplikácie, ktoré trápia našich hlavných hrdinov. Nat a Hunter boli dokonalí a hoci som sa dosť knihy bála (názov je podľa mňa minimálne kreatívny a skôr odradzujúci), tým viac si knihu neviem vynachváliť. Číta sa ľahko, strany sa otáčajú samé, nechýba humor, Hunter je drzý a príťažlivý... no čo viac si môžeme priať. Možno iba viac prekladov od tejto autorky.

01.05.2019 5 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Akonáhle som knižku, alebo vlastne komiks uvidela, vedela som, že celý príbeh zhltnem jedna radosť. A vážne – akoby prešiel okamih a bol tu koniec. Jednoduché, no úžasne spracované ilustrácie vás dokážu rozosmiať, ale aj zarmútiť. Spojenie stredovekého štýlu (hrady, poddaní, draci) s modernou dobou (technika, videohovory, banky) mi občas pripadalo až komicky, ale bez týchto drobností by som si príbeh ani nevedela predstaviť. Nimonu som si hneď zamilovala, spolu aj s jej šialenými účesmi, ktoré počas deja niekoľko krát zmení.

Veľké plus u mňa má komiks aj za stvárnenie hlavnej postavy s reálnymi črtami – Nimona nie je žiadna modelka, či typická akoby marvelovská hrdinka. Široké boky a na polovicu oholená hlava jej dodávajú istý charakter a robia ju zaujímavejšou.

07.04.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Allie a Kaden sú teda dvojka, to dám poviem. Túto knihu som si zaobstarala na základe odporúčania, že ide o veľkú a hlavne vtipnú "romanťárnu". Ani som nečakala, že tieto slová budú tak pravdivé. 412 stranovú knihu som dočítala behom jedného večera a doobedia a úplne so mnou splynula. Takto príjemne romantický príbeh som už dávno nečítala a mám pocit, že ani čítať nebudem.

Kniha je o prekonávaní samého seba, o vysporiadaní sa so svojou minulosťou, o živote, o priateľstve a aj o vysokej škole či plnení si vlastných snov. Číta sa dobre a jednoducho. Veľmi sa mi páči autorkin štýl písania a veľmi sa teším na pokračovanie. Ak poznáte série Dublin street alebo Šéfom môjmu šéfovi, iste viete, čo nás bude v pokračovaní čakať. Prezrádza to aj nenápadný úryvok, ktorý vydavateľstvo vložilo na koniec knihy. Pekná obálka je už len bonus k tomu všetkému.

07.03.2019 5 z 5

Placebo On Placebo On Baja Dolce

Placebo On sa číta dobre a ľahko. 300 stranovú knihu som zdolala za jeden večer, pričom som nutne potrebovala vedieť, ako sa to všetko skončí. Teraz musím byť trpezlivá než vyjde pokračovanie, ktoré bude ževraj ešte napínavejšie. Knihu určite odporúčam večným romantičkám, ktoré vyhľadávajú rozprávky pre dospelých doplnené o časti plné vášne. Príbeh sa môže niekomu na prvý pohľad zdať ako tuctovka, ale príjemne zahreje na duši. Skrýva sa v ňom ľahkosť, emócie a život.

16.01.2019 5 z 5

Temné hlbiny Temné hlbiny Robert Bryndza

Dej plynul plynule a pokojne, vďaka čomu bol viac reálnejší. Myslím si, že k detektívkam od Roberta Bryndzu môžu mať bližšie skôr žienky, no páčiť by sa mohla aj opačnému pohlaviu. Autor presne vie, o čom píše a aké pocity chce u čitateľa vyvolať. Píše zrozumiteľne a pútavo. Aj napriek slabšiemu začiatku som vyše 400 stranovú knihu prečítala na jeden dych. Nikdy som sa nenudila a pomerne jednoduchá (aj keď zo začiatku sa to tak vôbec nejavilo) zápletka bola pre Temné hlbiny ako stvorená.

21.01.2019 4 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Kosec je super dystopická novinka, ktorú na slovenský trh uviedol do sveta Slovart Booklab. Veľmi pekne za to ďakujem, pretože toto je ozdoba knižných pultov a našich poličiek. Aj keď knihu nájdeme vyloženú v oddelení pre mládež, určite môže zaujať aj starších. Príbeh obsahuje hlboké myšlienky, ktoré ma často prinútili zamyslieť sa. Smrť patrí do našich životov presne tak, ako narodenie a bez nej by to nemalo zmysel. Najprv som chcela žiť v Nealovom utopickom svete. Teraz ale viem, že by som nebola šťastná a príjemný život by nebol pre mňa. Kosec v mnohom čitateľom otvori oči. Nebojte sa, vôbec nejde o náročné čítanie, práve naopak. Verím, že Kosec vás bude baviť tak ako mňa a mnoho čitateľov predo mnou.

14.12.2018 5 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

(SPOILER) Vi Keeland je overená klasika dobrého romantického čítania pre ženy. Čím viac jej kníh čítam, tým viac mám pocit, že sú to príbehy ako cez kopirák. Veríte, že mi to vôbec neprekáža? Autorkin štýl mi neskutočne sedí a teším sa na každú jej novú knihu či už na slovenskom alebo českom trhu.

Teraz sa stretávame s Grayom a Laylou. Zoznámili sa za nezvyčajných podmienok, no vďaka nim sa lepšie poznali ich duše. Chémia a iskrenie bol len bonus. Ich životné cesty sa rozdelili, ale nie nadlho. Osud sa proste nedá obísť, nech sa akokoľvek môžete snažiť. Naši hlavní hrdinovia sa opäť stretávajú a teraz sa Gray svojej druhej šance tak ľahko nevzdá.

Napätie medzi nimi by sa dalo krájať. Neskutočne som si ich spoločné chvíle užívala, či už zo strany rozprávača alebo ich dialógy. Samozrejme - Gray je totálny alfa samec, na ňom si oči nechá asi každá. Myslíte si, že Layla bude žiarliť?

O tom, že naši dvaja zamilovaní k sebe patria, nemusíme pochybovať. Skôr môžeme pozorovať, ako spolu zvládnu prekážky, pretože hoci sa zdá byť všetko v poriadku, nie je tomu tak. Oliver, zoznam puntičkárskej právničky a minulosť, ktorá na seba nenechá dlho čakať. Bolo to napínavé sledovať, ako sa so všetkým vysporiadajú. Pre lásku sa niekedy trpí. Niekedy plače. Ale ak stojí za to, vždy sa musí bojovať.

Nahá pravda je super vianočný darček pre milovníčky jemnej erotiky a romantiky. Pre tie, ktoré veria v dobré konce a radi si pri knihe oddýchnu.

25.10.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Erotický príbeh s príchuťou tajomna? A prečo nie. Rudá galerie je iná kniha. Tvrdá, úprimná, iná. Tiffany Reisz si servítku pred ústa vôbec nedala a pre čitateľky napísala nezabudnuteľný príbeh, ktorý sa vyhol všetkým stereotypom a klišé častiam. Knihu som prečítala na jedno posedenie a s nadšením budem hovoriť o nej ďalej do sveta. Nemusí sa páčiť každej, nachádzajú sa v nej vulgarizmy a detailné sexuálne scény ako z filmu pre dospelých. Príbeh je určený pre náročné čitateľky, pre ktoré romantika nie je priorita a nejakú tú erotickú literatúru majú už za sebou. Páči sa mi aj prostredie galérie, prepracované dialógy o rôznych dielach a zakomponované detailné informácie z dejín umenia. Vkusná červená obálka je len bonus.

11.09.2020 5 z 5

Holubí letka bojuje se zločinem Holubí letka bojuje se zločinem Andrew McDonald

Je super vrátiť sa niekedy do detských čias a siahnuť po knihe nekonečných možností. Odkedy mám synovca, po knihách tohto typu sa obzerám čoraz viac. Už ste pozorovali tajnú misiu holubov?

Holubí letka bojuje se zločinem je úžasný spôsob, ako prežiť s deťmi veľké dobrodružstvo. Kto aspoň raz na námestí nenaháňal holubov. Alebo ich nekŕmil s chlebom, ktorý mal jesť v škole. Môžu nás títo známi obyvatelia ulíc niečím prekvapiť? Skupinka odvážnych holubov sa púšťa do boja so zločinom. Každý má unikátnu vlastnosť, vďaka ktorej sa ich skupinka stáva neprekonateľná. Miznú netopiere? Omrvinky v parku? Pre holubiu letku to je maličkosť.

Príbeh je plný čiernobielych kresieb, ktoré detailne popisujú textovú časť. Kreatívne spracovanie nenudí. S trochou fantázie viete s deťmi dej sami doplniť alebo vytvoriť nové dobrodružstvá. So rada, že Andrew McDonald stavil na istotu. Preto sa zasmejeme, budeme v napätí, dozvieme sa nové informácie, ale hlavne - oddýchneme si.

Čo práve teraz robia holuby na vašej ulici? Ste si istí, že nebojujú proti zlu?

24.08.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Maggie a Ben. Ako veľmi môžu byť odlišné ich svety? Najviac, ako je to len možné, no osud ich cesty aj tak pretne. Moje milé knihomoľky, táto kniha ma veľmi bavila.
Je tenká, dej sa odohráva iba behom pár dní, dej nie je nijako extra rozvinutý. Presne toto potrebuje to pravé erotické čítanie. Nepotrebujeme vedieť veľa, my chceme vedieť len detaily ich intímneho života.
Maggie to nemala v živote jednoduché. Práve preto zostala vzťahovo chladná a začala pracovať na sebe a na svojom budúcom živote, pričom si zabudla užívať prítomnosť. Jeden večer stretne Bena. Najväčšieho pôžitkára a filmovú hviezdu, na ktorého sa lepí jeden škandál za druhým. Obaja hľadajú útek zo svojho života. Možno by som povedala, že niekedy aj útek pred sebou samým. Pár dní plných vášne sa premení na niečo viac - pre oboch. Že príbeh o Popoluške sa nedá použiť inak ako doteraz? Myslím, že Elle Kennedy sa rozprávkou neinšpirovala, ale Maggie sa určite cítila ako v rozprávke. Či sa všetko skončí aj šťastie až do smrti si už musíte prečítať sami.
Túto knihu som si obľúbila. Čítala sa skvelo, príjemne som si pri nej oddýchla. Myslím, že by som si ju nevedela predstaviť ani hrubšiu, to by som z nej nemala už TEN pocit. Jedna noc s ním je vhodná do kabelky alebo batohu na cesty. Len pozor, keď sa do nej začítate, budete ju chcieť dočítať až do konca

24.08.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Spolubydlící je milá a príjemná kniha, ktorá sa číta jednoducho. Neohúrila ma (aj keď sa mi páčila), ale ani veľmi nesklamala. Je to taký príjemný priemer, ktorý som si veľmi rada prečítala. Avšak eso, ktoré mala Christina Lauren v rukáve nebolo využité naplno. Vzťah medzi Holland a Calvinom bol pre mňa povrchný vo všetkých smeroch a nedotiahnutý dokonca. Vzhľadom na to, že práve o nich bola táto kniha, je to veľká škoda. Aj tak ju ale odporúčam prečítať tým, ktorí majú radi romantiku, hudbu a jemnú erotiku, alebo si chcú pri čítaní len tak oddýchnuť a na nič nemyslieť. Ak uvažujete, že si knihu prečítate, nebudem vám hovoriť ani áno ani nie. Skúste a uvidíte, či váš názor bude podobný alebo si o knihe budete myslieť niečo iné.

20.02.2019 2 z 5

Počúvaj nôž Počúvaj nôž Patrick Ness

Nessova novinka je o priateľstve, o živote ľudí na novej planéte, o objavovaní sveta a seba samého, o vytrhnutí sa zo škatuľky, o odvahe niečo, o úprimnosti. Kniha je o niečom alebo o všetkom, ale najviac podľa mňa je o nádeji a nových začiatkoch. Neprestávajme dúfať a snívať, pretože ono sa nám to raz môže splniť. Pozor na myšlienky.

Príbeh mal rýchly spád, nechýbala v ňom akcia a napätie. Čitateľ sa proste nenudil. Bavili ma prepracované charaktery postáv. Možno by som trochu prijala viac opisov novej planéty, ale to už je len taký detail.

Ness ukázal, že jeho knihy nie sú obyčajné youngadultky. Sú plné múdrosti a emócií a aj vďaka tomu bavia nejedného dospeláka.

03.12.2018 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Had z Essexu je výnimočná kniha s krásnou obálkou. Už len pohľad na ňu sľubuje, že čítanie bude zážitok. Na to však opatrne, ak budete mať priveľké očakávania, môžete sa sklamať. Kniha je určená skôr náročnému čitateľovi. Na ňu musíte mať jednoducho náladu.

Komplikovaný dej graduje pomaly a postupne, no nechýba v ňom napätie, tajomstvo, riešenie situácií, s ktorými sme sa vo viktoriánskom období mohli stretnúť a hlavne úplne iný pohľad na svet. Aj napriek tomu, že mi postavy neboli priveľmi sympatické, ich konanie bolo niekedy obdivuhodné. Najmä odhodlanosť, ktorú nám Corin neraz dokázala.

Mne osobne sa kniha veľmi páčila. Je ale iná, než bežne čítam. Kto chce tiež experimentovať, nebojte sa. Pozitívne ohlasy neklamú.

26.11.2018 5 z 5

V znamení ametystu V znamení ametystu Majka Danihelová

Meggie, nezabudnuteľná tínedžerka so silnou osobnosťou, sa ocitne v Ametystovom lese. Počas úniku do svojho sveta zažíva veľké dobrodružstvo, pričom nejde len o jej život, ale aj životy iných. Pri tom všetkom sa neformuje len čitateľova fantázia, ale aj jej povaha a hrdinka nám dospieva priamo pred očami. Priamy rozprávač len umocňuje úplné ponorenie do zaujímavého deja a silných emócií. Kniha sa číta pomerne jednoducho, autorka vsadila na svieži štýl, ktorý baví nejedného čitateľa. Fantasy príbeh by sa určite mohol páčiť mladším vekovým kategóriám, ktoré by sa vedeli s postavami knihy stotožniť a niečomu priučiť. Majka v knihe rieši aj vážnejšie situácie, s ktorými sa stretávame v bežnom živote, preto posolstvo, ktoré V znamení ametystu v sebe nesie, môže byť veľmi obohacujúce pre náš všeobecný prehľad.

Je zložité utvoriť si pohľad na jednu knihu, pokiaľ je súčasťou série, preto sa teším na pokračovanie, ktoré nám má určite čo ponúknuť (myslím, že pre ten koniec si ho pýta viacero dychtivých čitateľov).

12.11.2018 4 z 5

Na dvore z tŕňov a ruží Na dvore z tŕňov a ruží Sarah J. Maas

Príbeh mi pripomínal rozprávku Kráska a zviera. Jej obsah dúfam nemusím referovať. Vyrastali sme na nej. Tak, ako kráska postupne spoznávala zviera a zamilovala do jeho duše, tak isto vznikal dôverný vzťah medzi Feyre a Tamlinom. Bol pre ňu zviera. Netvor. Nebol človek, dokonca nepoznala jeho tvár, ale masku, ktorú ukazoval svetu. Úprimné oči však odkrývali aj tie najskrytejšie emócie a naša hrdinka prepadala jeho čaru viac a viac, až sa do neho zamilovala. Vyrieši láska aj v tomto príbehu ten najväčší problém? Láska je liek na všetko.

Kniha je atraktívna aj pre erotické scény odohrávajúce sa medzi Tamlinom a Feyre, ktoré nám Sarah odkrýva. Intímne riadky oživujú fantasy príbeh plný napätia. Vďaka tomu si ho obľúbia hlavne ženy a slečny. Povedala by som, že Na dvore tŕňov a ruží nie je kniha pre opačné pohlavie.

Nepáči sa mi, ako je v knihe vykreslovaná lož. Mňa osobne by nahnevalo, keby so mnou niekto nejednal na rovinu. Naši hrdinovia lož používajú snáď každý deň a ospravedlňujú ňou rôzne situácie. Myslím, že to nie je správne, hoci autorka ju použila ako nevyhnutnosť.

Opatrne, ako s knihou narábate. Jej obal je veľmi jemný. Osobne som pre ochranu obálky volila obal z textílie, aby sa mi nepoškodil. Pokiaľ však s knihou necestujete kade-tade ako ja, nemáte sa čoho báť.

Celé hodnotenie knihy nájdete na: http://www.jajibloguje.sk/na-dvore-trnov-a-ruzi/

30.05.2017 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

3,5/5 Jak hacknout zlomené srdce. Neskutočne som sa na tejto knihe zasmiala. Myslím si, že je skôr pre staršie čitateľky, aj určite môže osloviť aj násť ročné slečny. Príbeh mi okrajovo pripomínal formáty ako Sex v meste alebo Denník Bridget Jonesovej. Životné situácie, nepríjemnosti, trápnosti, trampoty ale aj zaláskovania žien vo veľkomeste. Už mi chýbal len vankúš, pohár vína, čokoláda a kopec kapesníkov, pretože veľakrát som sa do našej hlavnej hrdinky vedela vcítiť.

Kristin Rockaway rozoberala (aj) genderovú nerovnosť v IT sfére. Myslíte si, že muži programátori to majú jednoduchšie, než ženy programátorky? Spoločnosť aj dnes v mnohých oblastiach robí rozdiely medzi mužmi a ženami. Neviem, či to prebieha zrovna tak, ako to autorka opisovala, ale chválim, ako detailne riešila dopad týchto rozdielností na ženy z hľadiska ich pracovného ale aj osobného života. Mel vierohodne ukázala, ako utrpelo jej ego, sebavedomie a v neposlednom rade aj nálada, lojalita k podniku a motivácia pracovať naplno.

Mel sa snaží nájsť lásku (minimálne) svojho mesiaca cez internetovú zoznamku, no vždy to končí sklamaním. Nakoniec toho pravého stretne v práci, ale onlinové pozadie v nej stále vyvoláva pocity nedôvery a obáv. To všetko rozoberá so svojimi vernými kamarátkami. Presne tieto časti som milovala. No namiesto toho, aby ju vedeli upokojiť, naša hlavná hrdinka sa do jej klamstiev, podozrievaní a drám vtipnými líniami zamotávala ešte viac. Až som niekedy Alexa ľutovala. To, či to tento na prvý pohľad dokonalý pár prekoná, si už musíte prečítať sami.

Čo vám však prezradím je to, že pri tejto knihe sa zabavíte a aj oddýchnete. Nejde o typickú plytkú romantiku okorenenú sexom. Jak hackovat zlomené srdce je priateľkou na chladné večery, kedy nechcete byť sami. Číta sa dobre a aj sama. V mnohom ma prinútila premýšľať, zvoľniť a mimo iného ma neustále nabádala - ale potom si choď naozaj zacvičiť a to víno odlož na nabudúce.

Som veľmi rada, že som si ju mohla prečítať a hoci v IT sfére nepôsobím, vedela som Mel pochopiť, že v práci to môže mať často ťažké. Preto sa naozaj neoplatí hovoriť o svojich krokoch vpred, pretože potom zaslúžená odmena nemusí byť taká sladká.

04.11.2020 3 z 5