Jajibloguje Jajibloguje komentáře u knih

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

3,5/5 Jak hacknout zlomené srdce. Neskutočne som sa na tejto knihe zasmiala. Myslím si, že je skôr pre staršie čitateľky, aj určite môže osloviť aj násť ročné slečny. Príbeh mi okrajovo pripomínal formáty ako Sex v meste alebo Denník Bridget Jonesovej. Životné situácie, nepríjemnosti, trápnosti, trampoty ale aj zaláskovania žien vo veľkomeste. Už mi chýbal len vankúš, pohár vína, čokoláda a kopec kapesníkov, pretože veľakrát som sa do našej hlavnej hrdinky vedela vcítiť.

Kristin Rockaway rozoberala (aj) genderovú nerovnosť v IT sfére. Myslíte si, že muži programátori to majú jednoduchšie, než ženy programátorky? Spoločnosť aj dnes v mnohých oblastiach robí rozdiely medzi mužmi a ženami. Neviem, či to prebieha zrovna tak, ako to autorka opisovala, ale chválim, ako detailne riešila dopad týchto rozdielností na ženy z hľadiska ich pracovného ale aj osobného života. Mel vierohodne ukázala, ako utrpelo jej ego, sebavedomie a v neposlednom rade aj nálada, lojalita k podniku a motivácia pracovať naplno.

Mel sa snaží nájsť lásku (minimálne) svojho mesiaca cez internetovú zoznamku, no vždy to končí sklamaním. Nakoniec toho pravého stretne v práci, ale onlinové pozadie v nej stále vyvoláva pocity nedôvery a obáv. To všetko rozoberá so svojimi vernými kamarátkami. Presne tieto časti som milovala. No namiesto toho, aby ju vedeli upokojiť, naša hlavná hrdinka sa do jej klamstiev, podozrievaní a drám vtipnými líniami zamotávala ešte viac. Až som niekedy Alexa ľutovala. To, či to tento na prvý pohľad dokonalý pár prekoná, si už musíte prečítať sami.

Čo vám však prezradím je to, že pri tejto knihe sa zabavíte a aj oddýchnete. Nejde o typickú plytkú romantiku okorenenú sexom. Jak hackovat zlomené srdce je priateľkou na chladné večery, kedy nechcete byť sami. Číta sa dobre a aj sama. V mnohom ma prinútila premýšľať, zvoľniť a mimo iného ma neustále nabádala - ale potom si choď naozaj zacvičiť a to víno odlož na nabudúce.

Som veľmi rada, že som si ju mohla prečítať a hoci v IT sfére nepôsobím, vedela som Mel pochopiť, že v práci to môže mať často ťažké. Preto sa naozaj neoplatí hovoriť o svojich krokoch vpred, pretože potom zaslúžená odmena nemusí byť taká sladká.

04.11.2020 3 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

(SPOILER) Vi Keeland je overená klasika dobrého romantického čítania pre ženy. Čím viac jej kníh čítam, tým viac mám pocit, že sú to príbehy ako cez kopirák. Veríte, že mi to vôbec neprekáža? Autorkin štýl mi neskutočne sedí a teším sa na každú jej novú knihu či už na slovenskom alebo českom trhu.

Teraz sa stretávame s Grayom a Laylou. Zoznámili sa za nezvyčajných podmienok, no vďaka nim sa lepšie poznali ich duše. Chémia a iskrenie bol len bonus. Ich životné cesty sa rozdelili, ale nie nadlho. Osud sa proste nedá obísť, nech sa akokoľvek môžete snažiť. Naši hlavní hrdinovia sa opäť stretávajú a teraz sa Gray svojej druhej šance tak ľahko nevzdá.

Napätie medzi nimi by sa dalo krájať. Neskutočne som si ich spoločné chvíle užívala, či už zo strany rozprávača alebo ich dialógy. Samozrejme - Gray je totálny alfa samec, na ňom si oči nechá asi každá. Myslíte si, že Layla bude žiarliť?

O tom, že naši dvaja zamilovaní k sebe patria, nemusíme pochybovať. Skôr môžeme pozorovať, ako spolu zvládnu prekážky, pretože hoci sa zdá byť všetko v poriadku, nie je tomu tak. Oliver, zoznam puntičkárskej právničky a minulosť, ktorá na seba nenechá dlho čakať. Bolo to napínavé sledovať, ako sa so všetkým vysporiadajú. Pre lásku sa niekedy trpí. Niekedy plače. Ale ak stojí za to, vždy sa musí bojovať.

Nahá pravda je super vianočný darček pre milovníčky jemnej erotiky a romantiky. Pre tie, ktoré veria v dobré konce a radi si pri knihe oddýchnu.

25.10.2020 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Mona Kasten jej séria Znovu je zárukou dobrého romantického čítania. Autorka nás o svojej kvalite presvedčila už dávno, tu netreba pochybovať. Avšak ja ako čitateľka sa vždy teším, čo nové si pre nás pripraví. A že tu, v knihe Doufat znovu, toho bolo.

Everly mi ako hlavná hrdinka veľmi nesadla. Niekedy boli podľa mňa jej reakcie nemiestne, zbytočne prehnané, vygradované. A prečo vlastne. Niesla si so sebou problémy a minulosť, s ktorou sa nie tak úplne vedela vyrovnať. Je pravda, že aspoň urobila viditeľný progres od začiatku príbehu až po koniec… ale aj tak.

V tejto časti som veľmi fandila Nolanovi. Ukážkový typ knižnej postavy, ktorého si všetky hneď zamilujeme. Krásne telo, krásna duša. On učiteľ, ona študentka. Zápletka sa môže začať.

Trochu som očakávala, že ich vzťah bude kvôli ich úlohám na univerzite búrlivejší, ale Everly všetko pokazila. Bola čitateľná ako otvorená kniha, že každému muselo všetko hneď dôjsť. Nie, pardon, o nej a Nolanovi to všetci nevedeli, ale potom nerozumiem, kde mali oči.

Nič to nemení na tom, že som si pri knihe výborne oddýchla. Čítala sa sama. Častou témou bolo písanie a pripomienkovanie kníh a samozrejme - nachádza sa tu aj kopec romantiky a elegantnej erotiky.

Za mňa je toto jedna z najlepších sérií, aké na našom trhu sú.

27.09.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Presne toto je kniha, ktorú som potrebovala dočítať. Kedykoľvek a kdekoľvek. Príbeh začal zľahka, no čoraz viac gradoval. A ten koniec... ten ma dostal! Sage utiekla pred svojou minulosťou, aby mohla žiť aspoň trochu normálny život. Osud jek však hádzal polená pod nohy, no s novými kamarátmi sa všetko zvládlo lepšie. Strach ju však prenasledoval na každom rohu, často žila vo svojich myšlienkách a negatívnych pocitoch. To všetko zmenil Luca. Brat najlepšej kamarátky, kamarát, ochranca, milovník kníh a mladý muž, ktorý si postupne získaval dôveru. Poviem vám, obľúbila som si ho. Nebol dokonalý a ani sa na žiadneho bezchybného nehral. Nedotýkej se me od Laura Kneidl je milá romantická kniha zo života. Obľúbila som si univerzitu, handmadr podnikanie, tipy na seriály, každý riadok, vďaka ktorej bol tento príbeh tak prudko čitateľný. Každá strana sa čítala ľahko. Hoci je kniha trochu hrubšia, ani nebudete vedieť ako a ste na konci. Niekedy som Sage ľutovala. Niekedy nenávidela. Ale verím, že sa všetko vyrieši.

19.09.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Erotický príbeh s príchuťou tajomna? A prečo nie. Rudá galerie je iná kniha. Tvrdá, úprimná, iná. Tiffany Reisz si servítku pred ústa vôbec nedala a pre čitateľky napísala nezabudnuteľný príbeh, ktorý sa vyhol všetkým stereotypom a klišé častiam. Knihu som prečítala na jedno posedenie a s nadšením budem hovoriť o nej ďalej do sveta. Nemusí sa páčiť každej, nachádzajú sa v nej vulgarizmy a detailné sexuálne scény ako z filmu pre dospelých. Príbeh je určený pre náročné čitateľky, pre ktoré romantika nie je priorita a nejakú tú erotickú literatúru majú už za sebou. Páči sa mi aj prostredie galérie, prepracované dialógy o rôznych dielach a zakomponované detailné informácie z dejín umenia. Vkusná červená obálka je len bonus.

11.09.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

S láskou te nenávidím je milá a vtipná kniha. Jo Watson sa snažila dať hlavným hrdinom dávku nadhľadu, čo zapríčinilo dialógy a situácie plné humoru.

Sera a Ben sú najprv vášnivou jednorazovkou v aute pred barom. Neskôr sa opäť stretnú. Ben je jej nový šéf. Toto je asi najväčšia klasika, s ktorou sa môžeme stretnúť v romanticko-erotických príbehoch. Je to klišé, ktoré sa často už nedá ani čítať. Preto osobne vyhľadávam v knihách niečo iné, čo ma zaujme viac. Tu to jednoznačne vyhral Ben a jeho charakter. (a Johannesburg) ????????

Ben sa na prvý pohľad hral na totálneho lámača sŕdc, ale nijakým spôsobom to nezneužíval. Žiadne striedanie žien. Svoj záujem zameriaval iba na Seru. Bol normálny a vynaliezavý. Ako som za toto ďakovala, pretože bol skutočným osviežením. ????❤️

Nehovorím, že Sera je nejaká zlá. To nie... len mi nejako nebola sympatická. A čo vy a Sera? Aký máte na ňu názor vy?

Kniha je oddychovka. Číta sa neskutočne rýchlo. Sem tam sa objaví aj nejaká zápletka, ktorá by mala spôsobiť asi zmätenosť čitateľa a napätie. No...
neviem, ale ten taliansky fotograf bol fajn ????. V pohode si sadnite, vyložte si nohy a relaxujte. S Benom a Serou to ide jednoducho

Chválim nápad a originalitu v niektorých situáciách. Škoda, že jej tam nebolo trochu viac, pretože príbeh mohol byť ešte prekopanejší a lepší.

24.08.2020 3 z 5

Holubí letka bojuje se zločinem Holubí letka bojuje se zločinem Andrew McDonald

Je super vrátiť sa niekedy do detských čias a siahnuť po knihe nekonečných možností. Odkedy mám synovca, po knihách tohto typu sa obzerám čoraz viac. Už ste pozorovali tajnú misiu holubov?

Holubí letka bojuje se zločinem je úžasný spôsob, ako prežiť s deťmi veľké dobrodružstvo. Kto aspoň raz na námestí nenaháňal holubov. Alebo ich nekŕmil s chlebom, ktorý mal jesť v škole. Môžu nás títo známi obyvatelia ulíc niečím prekvapiť? Skupinka odvážnych holubov sa púšťa do boja so zločinom. Každý má unikátnu vlastnosť, vďaka ktorej sa ich skupinka stáva neprekonateľná. Miznú netopiere? Omrvinky v parku? Pre holubiu letku to je maličkosť.

Príbeh je plný čiernobielych kresieb, ktoré detailne popisujú textovú časť. Kreatívne spracovanie nenudí. S trochou fantázie viete s deťmi dej sami doplniť alebo vytvoriť nové dobrodružstvá. So rada, že Andrew McDonald stavil na istotu. Preto sa zasmejeme, budeme v napätí, dozvieme sa nové informácie, ale hlavne - oddýchneme si.

Čo práve teraz robia holuby na vašej ulici? Ste si istí, že nebojujú proti zlu?

24.08.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Maggie a Ben. Ako veľmi môžu byť odlišné ich svety? Najviac, ako je to len možné, no osud ich cesty aj tak pretne. Moje milé knihomoľky, táto kniha ma veľmi bavila.
Je tenká, dej sa odohráva iba behom pár dní, dej nie je nijako extra rozvinutý. Presne toto potrebuje to pravé erotické čítanie. Nepotrebujeme vedieť veľa, my chceme vedieť len detaily ich intímneho života.
Maggie to nemala v živote jednoduché. Práve preto zostala vzťahovo chladná a začala pracovať na sebe a na svojom budúcom živote, pričom si zabudla užívať prítomnosť. Jeden večer stretne Bena. Najväčšieho pôžitkára a filmovú hviezdu, na ktorého sa lepí jeden škandál za druhým. Obaja hľadajú útek zo svojho života. Možno by som povedala, že niekedy aj útek pred sebou samým. Pár dní plných vášne sa premení na niečo viac - pre oboch. Že príbeh o Popoluške sa nedá použiť inak ako doteraz? Myslím, že Elle Kennedy sa rozprávkou neinšpirovala, ale Maggie sa určite cítila ako v rozprávke. Či sa všetko skončí aj šťastie až do smrti si už musíte prečítať sami.
Túto knihu som si obľúbila. Čítala sa skvelo, príjemne som si pri nej oddýchla. Myslím, že by som si ju nevedela predstaviť ani hrubšiu, to by som z nej nemala už TEN pocit. Jedna noc s ním je vhodná do kabelky alebo batohu na cesty. Len pozor, keď sa do nej začítate, budete ju chcieť dočítať až do konca

24.08.2020 4 z 5

Noc, ktorá mi zmenila život Noc, ktorá mi zmenila život Lina Elys

Príbeh sa mi páčil. Idea, gradácia aj postavy boli spracované veľmi slušne. Pozitívne hodnotím najmä rozpracovanie tematiky násilie na ženách, ako aj dopady týchto činov nielen na ženy, ale aj ich okolie, vyrovnanie sa s tým a opätovné začlenenie sa do spoločenského, ako aj intímneho života. Slovná zásoba je super a štýl písania rovnako. Kvôli niektorým hovorovejším výrazom neviem určiť vyhranenú cieľovú skupinu príbehu, no práve aj vďaka nim bol text prirodzenejší, dôvernejší a rýchlejšie sa čítal. Kniha si takto môže nájsť fanúšikov v rôznych vekových kategóriách. Striedanie pohľadov tu malo svoj opodstatnený význam a bol dobrý nápad sa nielen na jednotlivé situácie pozerať inak, ale aj na to, čo tomu predchádzalo alebo čo nasledovalo potom.

Teraz sa dostávame k môjmu obľúbenému ale. Rozprávač. Je ťažké písať rozprávača v JA osobe. Často tu dochádza k zbytočným chybám. Tento nebol rušivý, ale 2x prezradil niečo dôležité pre dej - najmä pri znásilnení. Zbytočne odhalil čitateľovi, čo sa bude diať a narušil jeho pozornosť a vnímanie deja. Rozumiem, že ste autorka chcela zvýrazniť niečo, čo je dôležité pre dej, ale to treba vždy opísať. Opakovať v deji. Nie použiť niečo ako "toto bude ešte potrebovať".

Možno by som do budúcna popremýšľala nad inou obálkou a pútavejším názvom. Ilustrácia na obálke vystihuje to, čo sa v príbehu deje, ale graficky neladí k textu, ktorý sa stráca. V tomto prípade ak človek nenazrie dnu, môže knihu odložiť bez toho, aby ju čítal a to by bola veľká škoda.

Za mňa je Noc, ktorá mi zmenila život zaujímavá prvotina od Liny Elys, ktorá si ma získala od začiatku až do konca.

24.08.2020 4 z 5

Láska dvoch svetov Láska dvoch svetov Katarína Kuniková

Mali ste niekedy pocit, že vám večer ubehol a ani neviete ako? Presne toto som cítila, keď som sa začítala do knihy Láska dvoch svetov. Na prvý pohľad tenká kniha v sebe ukrýva neuveriteľný príbeh Sabíny a Richarda. Môj záujem sa zameral predovšetkým na Sabínu. Rozdiely a podobnosti medzi moslimskou krajinou a tou našou ma zaujali. Životný príbeh našej Suri, jej dospievanie, lásky, vzlety a pády si ma získali a stala sa mojou kamarátkou. Autorka zachádzala do najmenších detailov, vďaka čomu moja fantázia a predstavivosť pracovala na 120 %.
Kto čítal Zákon príťažlivosti, môže sa tešiť na opätovné stretnutie s obľúbenými knižnými postavami. Pamätáte si na Richarda? Práve v knihe Láska dvoch svetov môj hasič dostane väčší priestor. Nielenže ešte viac prenikneme do jeho života, ale budeme svedkami niečoho krásneho a silného.
Knihu hodnotím pozitívne. Veľmi rada sa k nej vrátim. Katarína Kuníková si nielenže obhájila miesto mojej obľúbenej slovenskej autorky, ale získala si moju dôveru natoľko, že jej uverím asi všetko. Príjemné čítanie vám prajem, milovníci kníh.

13.07.2020 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Láska a tetovaní je jedna z ďalších výborných kníh od J. D. Hawkins, ktorú a slovenský a český trh prinieslo Nakladatelství Baronet. Komu mám, prosím, ďakovať? Eroticko romantický príbeh má plynulú gradáciu deja. Nemusíme na nič dlho čakať, taktiež sa tie dôležité veci nedejú príliš rýchlo. Za mňa ide o veľmi vydarený kúsok.

Hlavné postavy sú vykreslené v reálnom svetle okorenené dávkou čitateľskej idealizácie. Ich pohľady sa striedajú a tak jednu kapitolu čítame z pohľadu Tea a druhú s pohľadu Ash. Úprimne, ja som mala viac bližšie k Teovi, pretože sa mi zdalo, že Ash niekedy priveľa rieši. Veľa myšlienok,veľa emócií. Pociťuje veľkú túžbu vysvetliť si minulosť a keď k tomu príde, uteká predtým. Čo vám poviem, typická žena. Teo si so sebou nesie ťarchu minulosti, ktorá sa odráža v umení, v jeho tetovaniach. Vybudoval si to, čo má a patrične si to uvedomuje. Je silný, ale len vďaka múru, ktorý Ash, jeho prvá láska, ako jediná vedela hneď preraziť a zničiť. Bravó.

Priatelia, ak máte radi naozajstnú erotiku v knihách, nielen “a oddali sa noci plnej vášne”, tak táto kniha je proste pre vás. Milovníčky červenej knižnice si prídu na svoje v detailných opisoch posteľových a intímnych častí, ktoré sú nielen dobre napísané, ale aj preložené.

Keďže sa príbeh odohráva v LA, stretneme sa tu s klišé. Santa Monica, plot pri nápise Hollywood. Mám pocit, že autori tieto dve miesta musia spojiť s príbehom vždy, keď sa ocitáme v Los Angeles. Osobne mám toho prečítané už veľa, takže mne toto celkom začína prekážať a šediviem z toho, ale kto číta príbehy z tohto prostredia menej, nepríde mu to veľmi rušivé. Samozrejme, dočkáme sa aj typického amerického konca. Predposledný riadok strana 255, za čo by som už hodila zápisník o stenu, pretože tak sa končí každá druhá kniha a nechápem, prečo majú autori silnú potrebu takto ukončovať svoje príbehy. Ale tak, demografickú krivku treba zvyšovať. Keď nie v realite, tak aspoň vo svete fantázie.

Za mňa je to ale super kniha, milá, vtipná, erotická, romantická, s dobrou zápletkou, dynamická, ktorú určite odporúčam. Pekné čítanie prajem.

26.05.2020 5 z 5

Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Michaela Zamari (p)

Nemusíte svoje (spisovateľské) sny vyhadzovať von oknom. Ak neviete ako ďalej a vydavateľstvá vás odmietli, pretože sa im vaša kniha "nehodila" do publikačného plánu.

Keď mi Miška písala, či neprispejem pár slovami do jej pripravovanej knihy, bola som zvedavá, čo z toho nakoniec vznikne. Som pyšná na to, aká úžasná kniha sa vďaka tejto autorke objavila na slovenskom trhu. Výsledok stojí za to.

Michaela Zamari sa s čitateľmi podelila o cenné skúsenosti pri vydaní kníh na vlastnú päsť a aj náklady. Objektivitu riadkov zaistila pridaním častí od iných slovenských spisovateľov a blogerov, za čo má u mňa veľké plus. Názorov aj informácií je mnoho, preto je vzácne ich vidieť mnohé pokope.⁣

Táto edukatívna kráska je písaná ľahkou, ba až úsmevnou formou. Zamari nepíše len o úspechoch jej knižnej práce, ale aj o negatívach a pádoch. Málo kto sa v onlinovom alebo slovenskom knižnom priestore zdôverí aj s negatívnymi skúsenosťami. Tu by sa mi hodila myšlienka ➡️ vďaka (chybám) negatívnym skúsenostiam iných, sa im my môžeme vyhnúť a posunúť sa ďalej.

Osobne som do Zákulisia samovydávania prispela postupom, ako si vyberať knižného inflencera (blogera, vlogera, bookstagramera) pre spoluprácu a ako sa s ním dohodnúť na odmene za vykonanú prácu. Áno, kniha je často pod cenu týchto mikromarkéterov a robia to len pre svoje presvedčenie. Niekedy je kniha však až veľká odmena.

Knihu o samovydávaní určite odporúčam spisovateľom a budúcim spisovateľom, ktorí sa nechcú spoliehať na vydavateľstvá. Knižným influencerom za ponorenie sa do problematiky aj z tej druhej strany a verejnosti, ktorú táto profesia zaujíma.⁣

21.03.2020 5 z 5

Kniha Ohňa Kniha Ohňa Anna Em

Kniha ohňa je prvou časťou sľubnej série. Anna Em nám odhalila len to nutné a pevne verím, že v budúcnosti sa máme ešte na čo tešiť. Príbeh ma oslovil najmä pre – silné medziľudské vzťahy, reálnu hlavnú hrdinku a drakov! Väčšinou sa v každej knižnej fantasy nachádzali čarodejníci, upíri, vlkodlaci… teraz som si užila konečne niečo iné. Kniha by mohla zaujať hlavné čitateľky, pretože nás sprevádzajú aj romantické situácie. Myslím si však, že zaujímavá by mohla byť aj pre čitateľov. Dej postupne graduje, nechýbajú ani detaily, vďaka ktorým môžeme čítať aj medzi riadkami. Pre mňa je najväčšou chybou väzba, ktorá sa mi pri čítaní poškodila a zlomila – aj napriek obalom na knihy.

03.12.2019 3 z 5

Eco-friendly domov Eco-friendly domov Christine Liu

Dnes sa na nás valia eko postupy snáď z každej strany. Je pravda, že som šetrila prírodu skôr intuitívne, ale nikdy som tomu nevenovala hlbšiu pozornosť. Kupovala som úsporné žiarovky a spotrebiče, nenechávala som dlho zažnuté, separovala som odpad a pri umývaní zubov som vypínala vodu.?
Nedávno sa mi vďaka známej dostala do rúk kniha Eco-friendly domov. Netajím sa tým, že o pár týždňov sa sťahujem do vlastného a rozhodla som sa preto žiť ešte zodpovednejšie. Táto kniha je návodom skôr pre úplných ekozačiatočníkov (čiže pre mňa ????) a poviem vám, poriadne mi otvorila oči.?
Kniha je členená do niekoľkých dôležitých kapitol (konkrétne je radená podľa izieb v byte alebo dome), pričom nás sprevádza veľmi poučný a zrozumiteľný text, kvalitné fotografie a kopec receptov či nápadov, čo sa môže robiť lepšie a ekologickejšie. Nie všetky návody a rady vám môžu sadnúť, ale doma už máme v zásobníku na vodu závažie a s maminkou sme si nakúpili vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré môžete vidieť na fotke.
Kniha ma oslovila najmä preto, že nemusím byť nutne eko práve ja (ako to mnohí nazývajú), ale môj domov a pevne verím, že taký bude.

16.07.2019 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Keď som túto knihu kupovala, bol to skôr taký výber na slepo. Hoci v Česku je na trhu už nejaký ten čas, u nás vychádza vo #VydavatelstvoAktuell o dva týždne. Myslím si, že to bol dobrý výber pre slovenský trh. Uvidíme, ako sa knihe bude dariť.
Hlavnou postavou je Caroline, úspešná a všetkými obľúbená bytová dizajnérka, ktorá sa nasťahuje do nového bytu. Nanešťastie zistí, že jej sused je poriadny Nabijak, ktorý strieda ženy ako na bežiacom páse. Neskôr zistí, že sa v jeho posteli striedajú 3 výnimočné a rýchlo rozlíšiteľné ženy. Ich sexuálne hrátky jej parádne znepríjemňujú noci. Jeden večer to nevydrží a susedovi poriadne vynadá.
Čo osud alebo autorka našej hrdinke nedoprajú? Caroline neskôr zistí, že ide o Simona - veľmi príťažlivého fotografa. Keď sa stretnú na jednej akcii, poriadne to medzi nimi zaiskrí a tu sa hlavná zápletka poriadne rozbieha.?
Príbeh by mal byť podľa opisu vtipný, ale asi má autorka trochu iný humor než ja. Niektoré pasáže mi prišli zlaté, ale niektoré skôr trápne. Nabíječ (keďže som knihu čítala v češtine) sa však dosť dobre čítal a chcela som vedieť, ako sa dajú dokopy - keďže to bolo od začiatku jasné.?
Páčilo sa mi, ako Simon prešiel poriadnou zmenou. Od totálneho sukničkára sa zmenil na prítulného domáceho muža, ktorý miluje pečené koláče.?
V konečnom dôsledku sa kniha dobre čítala. Dej bol jednoduchý a dosť predvídateľný, ale to absolútne nevadilo. U takýchto kníh sa to dosť očakáva. Čo sa mi ale páčilo bol charakter Simona a jeho radikálna zmena.
Kniha má pokračovania, tak som zvedavá, či Aktuell siahne aj po nich. Kto nevydrží, môže si ich zohnať v češtine, keďže táto séria bola u našich susedov obľúbená pred niekoľkými rokmi.?

P.S.: milovníčky erotických scén si tiež prídu na svoje.

16.07.2019 2 z 5

Pokušenie s vôňou Gucci Pokušenie s vôňou Gucci Nina Frisby

Pokušenie s vôňou Gucci je presne také, aké chcete aby bolo. Trochu romantické, realistické, vášnivé. Našla som v ňom skutočne všetko – priateľstvo, lásku, zakázané ovocie, túžbu, ambicióznosť, sklamanie, druhú nádej. Autorka svoje remeslo zvláda dokonale, pretože so slovami to naozaj vie. Pre mňa toto bola príjemná jednohubka. Veľmi rada by som si prečítala buď pokračovanie (ak by sa nejaké náhodou pripravovalo) alebo niečo iné z pera Niny Frisby.

Nina Frisby spracovala podľa mňa dosť aktuálnu tému. Zaspomínala som si na formáty ako Diabol nosí Pradu alebo Sex v meste a som rada, že mi tieto myšlienky spôsobila práve kniha od slovenskej autorky. Vierohodne vyobrazila situáciu v pozadí módneho priemyslu a žurnalistiky. Odstráňme pozlátko, dajme si dolu ružové okuliare a pozorujme, ako to môže byť naozaj. KONEČNE kniha, kde nie je všetko dokonalé a bezchybné.

Taktiež ma veľmi bavili dialógy. Neboli nudné, pridlhé, vždy mi niečo dali a absolútne sa mi nemýlili postavy. Dokonca, ak som ich čítala aj bez viet rozprávača, presne som sa vedela orientovať kto je kto. Práve rozhovory medzi postavami zdôraznili ich detailné a výnimočné charaktery. Každá postava, či už hlavná alebo vedľajšia, bola jedinečná a pre mňa ľahko rozpoznateľná. Ich rôznorodosť ma bavila. Absolútne sa mi nemýlili a myslím, že príbeh by bez nich nemal takú energiu.

01.07.2019 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Od knihy som veľa neočakávala, ale na konci som zostala príjemne prekvapená. Na príbeh sme nazerali nielen očami, ale aj mysľou hlavného hrdinu. Čo sa mi však páčilo, že sa nám prihováral. Pýtal sa nás na mnohé veci, mnohé taktiež ozrejmoval. Niekedy som mu mala chuť dokonca odpovedať (smiech). Práve táto konverzácia s čitateľmi je podľa mňa namieste a niekedy žiadaná. Takže milé žienky, ak chcete vedieť čo sa deje v mysli takéhoto chronického baliča, Drew vám o všetkom povie.

Taktiež sa mi páči, ako bol príbeh vtipný. Hrdina často narážal na dej mnohých filmov a tie prirovnania, čo na základe nich používal. Často som sa smiala nahlas vo vlaku. Zapletený je príjemná romantická oddychovka, v ktorej prežijeme veľa vášne a erotiky. Kate mi síce občas liezla riadne na nervy, ale dokážem jej to odpustiť. Niekedy som chápala jej divné správanie vzhľadom na to, že sa v nej bili rôzne emócie.

Niektoré pasáže mi prišli nedokončené alebo veľmi rýchle. Ale myslím, že kniha je hrubá presne tak akurát. Keby autorka pridala kapitoly navyše, nebola by tak super, akou poľa mňa je. Som veľmi zvedavá na pokračovanie. Drew a Kate nám toho ešte majú čo povedať.

Myslím, že táto kniha je pre romantičky, ktoré hľadajú spoločníka na príjemný večer. Ak vám nevadia (alebo vyhľadávate) kvetnaté vášnivé scény, viete, ktorá séria je pre vás tá pravá.

14.06.2019 4 z 5

Placebo Ja Placebo Ja Baja Dolce

Baja Dolce opäť predviedla svoj majstrovský kúsok - vie čitateľa poriadne pripútať ku knihe a prekvapiť. Príbeh o Eme a Chrisovi ma bavil od začiatku až po koniec. Nechýbala ani romantika, jemná erotika, humor, napätie, sklamanie a nádej, že všetko bude presne tak, ako to má byť. Nejaké veci nám boli objasnené, iné autorka ešte viac zamotala. Opisy neboli zdĺhavé, dej gradoval postupne a dokonca aj Ema u mňa zaznamenala veľký progres v jej očividnej zmätenosti. Placebo Ja nie je len bezuchá spleť klišé situácií, ale poriadna dávka zaujímavého čítania, vhodná skôr pre žienky. Úžasný prológ a ešte napínavejší epilóg. Potrebujem viac Chrisa a Emy. Potrebujem viac odpovedí na moje otázky. Čo to znamená Potrebujem 3 časť tejto fialovej série.

10.06.2019 5 z 5

Kniha s objektivem: Naše města včera a dnes Kniha s objektivem: Naše města včera a dnes Irena Trevisan

Ooooch, aaaa, oooo, vaaaau. To je prvé, čo počujem od každého, komu ukazujem knihu Naše města včera a dnes.

Predstavujem vám knihu s objektívom❗ Osobne som sa k tomuto formátu náučnej literatúry zatúlala náhodou a som v tom úplný laik, ale veľmi sa mi páči prevedeni, ktoré nám toho povie veľa o najznámejších miestach a pamiatkach.

Ak sa pozriete cez červený objektív, vidíte, ako vyzerali pamiatky a mestá v minulosti. Ak cez zelený, vidíte, ako vyzerajú dnes. No a modrý objektív odhaľuje schému mesta s tými najlepšími možnosťami na obdivovanie.

Prítomnosť modrého objektívu som pochopila zo všetkých najmenej a cez neho som sa pozrela možno 2x. Pre mňa veľká zbytočnosť.

Veľké plus ale je, že sa dozvieme niečo viac o tom, na čo sa pozeráme. Napríklad #Koloseum. Dozvieme sa viac o jeho minulosti, o tom, ako funguje táto pamiatka dnes. Trochu si taktiež priblížime mesto, v ktorom sa nachádza.

Hoci kniha vyšla v edícii #Drobek, skutočne zaujala aj nás dospelákov, takže za mňa veľký palec hore ❤️. Škoda, že sa tu nenachádza viac miest a pamiatok, ale tak možno nabudúce.

10.06.2019 5 z 5

Láska z ulice Láska z ulice Miroslava Varáčková

Láska z ulice ma príjemne prekvapila a potešila. Šikovný tvar tejto knihy napomôže k tomu, aby bola Tamara tiež príjemnou spoločníčkou na cesty alebo len tak do kabelky. Taktiež som rada, že vydavateľstvo zachováva jednotný dizajn všetkých kníh autorky, ktoré vydáva (či už formou väzby alebo veľkosťou).

Kto čítal nejakú knihu od Varáčkovej vie, čo môže očakávať. Láska, radosť, priateľstvo, smútok, ťažká situácia a záver, ktorý prekvapí. Som veľmi rada, že sa knihy tohto typu dostávajú na trh a že ich mladí čítajú a vyhľadávajú. Kniha by sa mohla páčiť nielen verným čitateľom autorky, ktorí si chcú doplniť zbierku, ale aj mládeži (a nielen tej), ktorá od čítania očakáva hlbší zážitok. Táto kniha ho zaisto ponúkne.

Kto nezvláda hrubšie knihy, nevadí. Text je jednoduchý a nebude robiť problémy ani nepravidelným čitateľom. Myslím si, že práve toto je kniha, ktorú by mohli zvládnuť ľavou zadnou.

09.06.2019 5 z 5