Láska z ulice

Láska z ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207199/bmid_laska-z-ulice-207199.jpg 4 16 5

Keď sa čas kráti a život sa s vami škaredo zahráva, jedinou možnosťou je ľúbiť Tamara je stredoškoláčka, ktorá má podstatne iné starosti ako jej rovesníčky. Šesťročná sestra Sofia zomiera na rakovinu, mama pendluje medzi nemocnicou a bytom, otec rodinnú situáciu nezvláda a utieka sa k alkoholu. Spolužiak a najlepší kamarát Robo je vždy poruke, no vyriešiť problémy, ktoré sa na Tamaru valia, nie je v jeho moci. Jedného dňa sa Tamara pred školou zrazí s neznámym mladíkom na kolieskových korčuliach. Teda on zrazí ju. Je vysoký, na hlave šiltovka, na chrbte ruksak a vyzerá... dobre. Keď sa stratí v bráne školy, Tamara rozmýšľa, že bude asi nový, lebo inak by ho rozhodne neprehliadla. Rozuzlenie príde na hodine telocviku, keď vojde do telocvične v teplákovej súprave a s píšťalkou na krku. Ukáže sa, že je zastupujúcim učiteľom. Nezačnú najlepšie, konflikt z rána sa na hodine ešte viac vyhrotí. No Noro Tamare neschádza z mysle a do ich životov sa, napriek všetkému, vkradne láska. Lenže nič nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.... celý text

E.T.007
14.09.2022 3 z 5

Nebolo to zlé, ale ani skvelé. Určite dojímavé, každopádne ubíjajúce.

Áno, autorka tam napchala toľko tragédie, koľko sa len dalo, až príbeh doslova praská vo švíkoch. A áno, jasné, že človeku je ľúto Tamarinej malej sestry a nenechá ho to ľahostajným - aj mne sa oči zaliali slzami. Nechcela by som to zažiť na vlastnej koži. Takže keby som hodnotila, ako nám autorka všetkými tými rodinnými nešťastiami zabrnkala na city, tak dám päť hviezdičiek, lenže...

Kto chce mať po celý čas počas čítania stiahnuté hrdlo a slzy v očiach?

A tu sa dostávame k romantickej linke, ktorá, samozrejme, nemohla byť čisto romantická - dajme tragédiu aj sem. Veď prečo nie?
Nech má hlavná hrdinka chuť skočiť pod vlak a čitateľ spolu s ňou.

Mňa pred tým uchránilo asi to, že Noro mi nebol veľmi sympatický a svojím správaním mi liezol na nervy. Áno, viete vytušiť, čo je vo veci, prečo často dáva spiatočku. A podľa mňa bolo od neho sebecké, že to Tamare nepovedal hneď.

Takže... za mňa príliš veľa nešťastia, ktorým čosi pozitívne prefrnkne ako padajúca hviezda nočnou oblohou.

jitka_dankova
17.02.2022

(SPOILER) Smutný příběh lásky, která nebude mít dlouhé trvání. Když mi došlo, o co jde, a ověřila jsem si to na posledních stránkách, nedočetla jsem, na to fakt nemám. Stačilo už to s tou malou sestřičkou.

(pozor spoiler!!!!) Tamara to má doma těžké, sestřička jí umírá na rakovinu, rodina kvůli léčbě nemá peníze, manželství rodičů se rozpadá. Najde naději v novém vztahu, to ji drží nad vodou. Až na to, že její kluk se zvláštně drží zpátky a má tajemství. Je bohužel HIV pozitivní...

Jajibloguje
09.06.2019 5 z 5

Láska z ulice ma príjemne prekvapila a potešila. Šikovný tvar tejto knihy napomôže k tomu, aby bola Tamara tiež príjemnou spoločníčkou na cesty alebo len tak do kabelky. Taktiež som rada, že vydavateľstvo zachováva jednotný dizajn všetkých kníh autorky, ktoré vydáva (či už formou väzby alebo veľkosťou).

Kto čítal nejakú knihu od Varáčkovej vie, čo môže očakávať. Láska, radosť, priateľstvo, smútok, ťažká situácia a záver, ktorý prekvapí. Som veľmi rada, že sa knihy tohto typu dostávajú na trh a že ich mladí čítajú a vyhľadávajú. Kniha by sa mohla páčiť nielen verným čitateľom autorky, ktorí si chcú doplniť zbierku, ale aj mládeži (a nielen tej), ktorá od čítania očakáva hlbší zážitok. Táto kniha ho zaisto ponúkne.

Kto nezvláda hrubšie knihy, nevadí. Text je jednoduchý a nebude robiť problémy ani nepravidelným čitateľom. Myslím si, že práve toto je kniha, ktorú by mohli zvládnuť ľavou zadnou.

Ms.Iris
17.03.2017 5 z 5

Odporúčam, aj som si poplakala.

Wahlker
21.06.2014 5 z 5

Táto kniha v sebe nesie príbeh, ktorý človeka dokáže zasiahnuť. Na konci mi dokonca vyhŕkli aj slzy, čo sa stalo len pri pár knihách. Môžem ju len odporúčať.

Miroslava Varáčková
slovenská, 1981
2018  76%Spolu to zvládneme
2018  86%Stálo to za to
2014  85%Láska z ulice
2011  86%Prežila som svet
2013  83%Tri kroky do pekla

Kniha Láska z ulice je v