Láska dvoch svetov

Láska dvoch svetov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446122/bmid_laska-dvoch-svetov-ih3-446122.jpg 4 9 6

Po mega úspešnom debute Zákon príťažlivosti vydáva Katarína Kuniková druhý román Láska dvoch svetov. Tento príbeh dokáže napísať spisovateľka, ktorá pozná tajomstvá života v malom meste aj v exotickom Iráne. Je vášnivý a strhujúci, plný zážitkov a udalostí. Dokáže ho pochopiť každý, kto verí v osudovú lásku. Zoznámte sa so Sabinou, ktorá prežila dospievanie v Iráne a našla si prácu, o ktorej nesmie nikto vedieť. Zoznámte sa s Richardom, hasičom, takým ktorého fotia do kalendárov. Spoznajte ich príbuzných, priateľov a partnerov. Budete cítiť púštnu horúčavu ma bruškách prstov, popolček spálenísk aj chuť zmrzliny v letnom popoludní. Tento román nestačí čítať, môžete ho prežívať s galériou jeho hrdinov. Je fascinujúci a vášnivý, s citom pre detail aj zmyslom pre humor.... celý text

MonaR0se
18.11.2021 4 z 5

Kniha Láska dvoch svetov ma príjemne prekvapila. Čakala som zaláskovanú oddychovku a tú som aj dostala, ale ponúkla mi niečo viac ako len ľúbostný príbeh. Ponúkla mi aj náhľad do inej kultúry. Dozvedela som sa, aké je to pre slovenskú rodinu žiť v Iráne či prispôsobiť sa diametrálne odlišným zvykom a to všetko vďaka veľmi prirodzenému spôsobu, akým autorka tento príbeh poňala.

Láska dvoch svetov je voľné pokračovanie knihy Zákon príťažlivosti, ktorú som zatiaľ nečítala, no po tejto knižke si ju s radosťou zakúpim. Je to jedna z tých kníh, ktoré prečítate na jeden záťah.

V príbehu sa striedali pohľady dvoch hlavných postáv - Sabiny, ktorá prežila detstvo v Iráne a sympatického hasiča Richarda, ktorý sa objavil už v Zákone príťažlivosti.
Autorka má veľmi príjemný štýl písania, vďaka ktorému všetky postavy z knihy ožili. Bolo naozaj jednoduché vžiť sa do každej jednej postavy a prežiť s nimi príbeh plný lásky, zrady , tajomstiev či odpustenia. Navyše prostredie Iránu bolo výborne vykreslené, všetko som si dokázala živo predstaviť. Príbeh sa čítal jedným dychom a nechýbali mu ani dramatické situácie či nečakané zvraty :).

Kniha ma upútala, dojala, nahnevala a rozveselila a ja jej nemám čo vytknúť, možno len to, že mohla byť dlhšia. Po knihe môžu pokojne siahnuť aj tí, čo podobne ako ja autorkinu prvotinu nečítali :)

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Knihu som prečítala za jeden deň a musím sa priznať že zanechala vo mne dojem . Čitala sa sama a každá jedná strana v nej vas bude lakať pokračovať (aspoň u mňa to tak bolo). Takže ju odporúčam všetkymi desiatimi.
Hneď po prvej časti som musela po nej siahnuť ❤

Janinkniznisvet
09.02.2021 4 z 5

Knihu jsem měla v rámci knižní štafety. Líbila se mi. Některé věci bych vymazala a některé i přidala. V některých situacích jsem se viděla. Líbilo se mi jak příběh byl vyprávěn z více pohledů.

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Krásna, romantická kniha, prečítala som ju na jeden dych.
O D P O R Ú Č A M :-)

Jajibloguje
13.07.2020 5 z 5

Mali ste niekedy pocit, že vám večer ubehol a ani neviete ako? Presne toto som cítila, keď som sa začítala do knihy Láska dvoch svetov. Na prvý pohľad tenká kniha v sebe ukrýva neuveriteľný príbeh Sabíny a Richarda. Môj záujem sa zameral predovšetkým na Sabínu. Rozdiely a podobnosti medzi moslimskou krajinou a tou našou ma zaujali. Životný príbeh našej Suri, jej dospievanie, lásky, vzlety a pády si ma získali a stala sa mojou kamarátkou. Autorka zachádzala do najmenších detailov, vďaka čomu moja fantázia a predstavivosť pracovala na 120 %.
Kto čítal Zákon príťažlivosti, môže sa tešiť na opätovné stretnutie s obľúbenými knižnými postavami. Pamätáte si na Richarda? Práve v knihe Láska dvoch svetov môj hasič dostane väčší priestor. Nielenže ešte viac prenikneme do jeho života, ale budeme svedkami niečoho krásneho a silného.
Knihu hodnotím pozitívne. Veľmi rada sa k nej vrátim. Katarína Kuníková si nielenže obhájila miesto mojej obľúbenej slovenskej autorky, ale získala si moju dôveru natoľko, že jej uverím asi všetko. Príjemné čítanie vám prajem, milovníci kníh.

zuzana0307
12.07.2020 4 z 5

Láska dvoch svetov je voľným pokračovaním knihy Zákon príťažlivosti od slovenskej autorky Kataríny Kunikovej. Hlavnou postavou je Sabina, s ktorou sa presúvame do slnkom zaliateho Iránu. Autorka nám poskytuje pohľad na odlišnosti, ktoré boli pre Sabinu a jej rodinu spočiatku veľkou neznámou. Táto krajina jej dá nový pohľad na svet. Zistí, že nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá, a nastane aj rodinný zlom, ktorí ich prinúti opustiť Irán a vrátiť sa späť na Slovensko. Druhou postavou v tomto románe je Richard, obetavý hasič, s ktorým sme sa stretli v predchádzajúcom diele autorky. Každý si vedie svoj vlastný život. Ona má prácu, o ktorej nesmie nikto vedieť a on je mužom, ktorý si svojim šarmom a pracovným nasadením nedokáže nájsť niekoho, ako bola pre meho Laura.
A veríte, že tento príbeh je o prvej láske v ich živote?

Príbeh bol rozsahom presne taký, ako som potrebovala. Momenty z Iránu boli pre mňa krásnym spestrením, ešte som nečítala knihu odohrávajúcu sa v Teheráne. Trošku mi v niektorých momentoch prišla kniha veľmi unáhlená, ako keby autorka nevedela už danú situáciu viacej rozviesť a radšej prešla na ďalšiu postavu.

Knižku ale celkovo odporúčam všetkým, ktorí hľadajú určitú nádej v živote, lásku, ktorá príde ako z iného sveta a ten krásny záver vás zahreje pri srdci.

2020  75%Zákon príťažlivosti
2020  76%Láska dvoch svetov
2022  88%Lásky z karamelu
2023  88%Letušky

Kniha Láska dvoch svetov je v