jahoda444 jahoda444 komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se četla velmi rychle a bylo zajímavé sledovat, jak se každou další stránkou dostáváme do jádra hlavních aktérů, ale přesto mi tady něco chybělo....nějaké větší PÁNI!
V jednom bodu knihy mě provázelo silné Déjà vu.
Hezký, dominantní chlap v balíku, který má rád nad vším kontrolu a vybírá si ženy stejného vzhledu. Nezavání to trochu stylem E.L. James?
Tři hvězdy za styl psaní a zajímavý nápad.

05.01.2019 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Postavy mi byli sympatické a kniha se četla skoro sama, ale přesto mi tady něco chybělo.
Charlie byl skutečně zajímavá a milá postava, ale vadilo mi na něm, jak pořád plakal nebo jak již padlo v předešlých komentářích, tak dělal přesně to, co mu někdo řekl.
Tři hvězdičky za formu psaní a hezké, zajímavé myšlenky.

22.12.2018 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Knihu jsem si kupovala v anglickém originále s tím, že se jí budu snažit číst bez předsudků a nesrovnávat se seriálem.
Po dočtení poslední stránky jsem byla vážně udivená, jak z téhle knihy mohl někdo udělat, tak dobrý seriál.
Kniha byla otřesná. Jednu hvězdu dávám za asi dvě pasáže, u kterých jsem se lehce pousmála.

08.11.2018 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Z počátku jsem byla ke knize velmi skeptická, ale rozhodla jsem se ji přečíst a nyní patří mezi mé nejoblíbenější knihy.
Všechny postavy mi byli sympatické a děj byl jednoduše skvělý.
Jediná věc, která mě na knize mrzí je, že není delší.

08.11.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Celkově mě kniha překvapila, protože jsem čekala něco jiného, více nudného, ale přesto dobrého. Počítala jsem, že mi kniha vydrží alespoň na týden, než jí přečtu, a proto mě překvapilo, když jsem jí měla už druhý den přečtenou.
Všechny kapitoly byly skvělé a u žádné jsem si něříkala, že jí mohli vynechat.
Celkově se mi líbilo, že skoro každá kapitola byla něčím akční a to rozuzlení ještě lepší.
Na závěr bych knihu zařadila mezi skvělé oddechovky.

30.07.2018 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Jakožto student chemie mám k fyzice velmi blízko a ráda čtu knihy tohohle typu, avšak tahle kniha mě moc nazaujala.
Neříkám, že je kniha špatná, to rozhodě ne.
Problém bude spíš na mé straně, vetšinu věcí už jsem znala a kapitol, které mě skutečně zaujaly bylo málo.
Na závěr bych řekla, že obdivuju některé čtenáře, kteří napsali, že kniha byla absolutně srozumitelná a napsaná pro laiky, protože já jsem měla pár kapitol, kterým jsem nerozuměla a pochybuju, že bych rozuměla ostatním kapitolám, kdybych to nestudovala.

12.07.2018 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Christie četla a rozhodně ne poslední! Nejradši bych dala deset hvěz.

12.07.2018 5 z 5

Filmy o Bridget jsem měla vždycky ráda, a proto jsem se na tuhle knížku těšila, protože kniha je vždy lepší než film...no, ne v tomto případě.
Každopádně přečtení nelituji, protože jako oddechovka to bylo skvělé...hlavně konec, tam jsem se upřímně zasmála.

12.07.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak tahle kniha byla...ani nemám slov. Pět hvězdiček tomu bezesporu patří! Připadá mi, že jsem celou tu knihu viděla před očima. Doslova jsem i cítila tu depresivní atmosféru. HLavně ke konci knihy (spoiler!), kdy Winston stál nahý před zrdcadlem, zlomený, jsem měla slzy v očích, za tu FIKTIVNÍ postavu!
Po knize jsem šáhla s úmyslem, že to je maturitní četba, protože to patří mezi klasiky, pak jsem teda zjistila, že mezi maturitní četbou mé školy figuruje od Orwella jen Farma zvířat, ale přečtení rozhodně nelituji!
Znovu se k ní asi nevrátím, protože si myslím, že je to ten typ knihy, který si stačí přečíst pouze jednou, ale i po letech, když se podíváte na její přebal vás zamrazí.

12.07.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Když jsem si Počátek kupovala, tak jsem si byla jistá, že moje hodnocení budě opět pět hvězdiček... Bohužel tentokrát musím jednu hvězdu ubrat. Za mě to byla asi nejslabší kniha ze série Robert Langdon. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a některé bych i úplně vynechala. Rozhodně ale nechci říct, že kniha nestojí za přečtení! Celkově byla nabytá nejrůznějšími naučnými fakty, jak jsme u Dana zvyklí a probudila ve mě touhu vydat se jednou zase do Španělska. Příběh byl jako vždy poutavý, řešící zajímavou otázku ohledně náboženství, vniku života na Zemi, umělou inteligenci, atd..
Na závěr doufám, že tohle nebyla poslední kniha s profesorem Langdonem a že se ho za rok nebo dva zase dočkáme v nějakém dalším pokračování.

04.04.2018 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Knihu jsem četla spíš jako oddechovku a musím říct, že z těchto žánrů jsem už asi vyrostla. Každopádně tím nechci dávat nějaké negativní recenze...Kniha se četla celkem rychle a ten, kdo má rád tuto andělsko/nadpřirozenou tématiku, se tady určitě najde.

07.11.2017 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Za mě osobně je tohle nejlepší kniha ze série Robert Langdon.

07.11.2017 5 z 5