jahoda444 jahoda444 komentáře u knih

Krutá pravda Krutá pravda Tina Seskis

Těšila jsem se na pořádný thriller, ale ten to nebyl. Nějakých 310 stránek jsem si říkala, že to je spíš kniha o manželských dramatech, která se ovšem hezky čte. Pak ale přišlo posledních 40 stran a boom! Velký zvrat, který zajistil knize tři hvězdy, tedy o dvě víc, než jsem plánovala.
Doporučila bych knihu? Tím se nejsem jistá, ale asi úplně nelituji, že jsem jí přečetla.

30.11.2023 3 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

K tomuhle jde říct jenom jedno...i děti mezi sebou komunikují lépe něž Adam a Diana.

05.11.2023 1 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

(SPOILER) Ke konci jsem se cítila, jak kdybych měla mrtvici...nic nedávalo smysl.
Celá kniha přitom měla potenciál a hezky se vyvíjela. Nakonec vlastně nevíme co se s hlavními aktéry stalo a jak se celá situace vyřešila.
Celá retrospektiva do minulosti za Columbalem byla taky k ničemu.
Možná to je autorův tah, jak nás donutit číst i další knihy, ale na mě to teda nezafunguvalo.
Za mě je tahle kniha ztráta času.

18.09.2023 1 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Doufám, že brzy vyjde pokračování...protože po dnešním dočtení nevím, co dělat se životem.
Celá série byla skvělá.

28.08.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Diky bohu za Booktok. Už delší dobu na mě vyskakovaly videa o sérii ACOTAR a tak jsem si řekla, že to prostě zkusím, když tolik lidí říká, že je to skvělá série.
Jenže pak jsem viděla, jak vypadá český přebal knihy a chuť mě nějak přešla, protože se mi vážně nelíbil.
Nějaký čas jsem se videím vyhýbala, ale pak jsem si prostě řekla, že si teda celou sérii naslepo koupím v angličtině a panebože!
Z videí jsem samozřejmě okoukala, že první kniha je nejslabší, takže jsem vážně zvědavá na další, protože za mě to bylo super!

18.08.2023 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Tuhle knihu jsem přihodila do košíku, když měl Dobrovský akci 1+5 zdarma, a to jenom proto, že už jsem nevěděla co do toho košíku strčit.
Vyhýbala jsem se jí snad přes rok a až dva dny zpátky jsem si řekla, že se do ní pustím, aniž bych četla její popis...jenom jsem podle obálky viděla, že je to thriller.
....no s thrillerem to nemá nic společného, pořád jsem čekala, že se tam objeví nějaká mrtvola nebo něco, ale nic..
Každopádně se mi kniha vážně líbila, až se divím. Asi jsem jí vybrala v nějakém dobrém rozpoložení.Stránky jsem obracela rychle a i když tady nějaký extra příběh nebyl, tak mě kniha vtáhla.

13.08.2023 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

(SPOILER) Rebecca řekla Joye, při večeři v baru, že měla sestru, která se zabila a když odcházel Tom se svým synem Freddim z téhož baru, tak Freddie viděl, jak na ně Rebecca hodila nenávistný pohled.....no a já jsem si řekla, že tím pádem znám celý děj knihy...a jak jsem se pletla.
Teda vraha jsem trefila, ale to ostatní ne a mile mě to překvapilo.
Kniha se hezky četla a líbilo se mi přeskakování mezi postavami.
Vřele doporučuji. :)

03.07.2023 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Tak tohle mě extrémně překvapilo. Čekala jsem nějaké nechutné vraždy ve stylu Chrise Cartera, ale tohle...
Autor bravurně vylíčil psychologii postav a nenechal prostor pro oddech. Nebyla tady snad ani jedna kapitola, která by mě nudila.
Knihu mohu vřele doporučit.

02.04.2023 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Upřímně jsem si knihu ani koupit nechtěla, ale jelikož byla akce 1+5 zdarma u Dobrovskýho a já už jsem nevěděla, co do košíku hodit...hodila jsem tam tohle a jsem mile překvapena. Příběh byl romantický s prvky napětí a četlo se to skvěle (až jsem překvapená, jak se mi to líbilo).
Na závěr se hodí říct, že mě mrzí, jak dlouho jsem knihu odkládala a všem bych jí všemi deseti doporučila.

31.01.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Vtrhne a nepustí! :) Víc snad ani říct nejde.

02.01.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem měla na svém 'to do' listu už pěkně dlouho a rozhodně mě nezklamala. Přijde mi, že tady na českém trhu byla prezentovaná spíš jako strhující thriller, plný napětí, což není tak úplně pravda.
Patří mezi typ knih, který stačí přečíst jen jednou a nechá ve vás nepříjemný pocit ještě dlouho po dočtení (něco, jako Orwellovo 1984).
Autorka dokázala bravurně vykreslit chybějící lidskost postav a celkově svět po 'změně'.
Je to kniha, která má šokovat a za sebe můžu říct, že se to autorce povedlo.

24.10.2022 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Styl psaní byl trošku jiný a zaměřil se i na jinou postavu, než na Servaza...ale stálo to zato.
I když jsem si myslela, že vím kdo je "padouch", tak přišel zvrat a všechno bylo jinak.
Za mě zatím nejlepší díl a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších.

22.09.2022 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

(SPOILER) Úžasná kniha. Čtyři hvězdy dávám jenom proto, že se mi první díl líbil o něco víc.
Co musím ale rozhodně doporučit je puštění konce Mahlerovi 6 symfonie, přesně jak to Servaz najde v domě Marianne na konci knihy...čtenář se díky té hudbě dokáže dokonale vcítit do Servazova pocitu "prohry".
Knihu můžu jedině doporučit!

19.09.2022 4 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

(SPOILER) Na knihu jsem se kvůli hodnocení docela těšila, ale nakonec jsem zklamaná...nojo sto lidí, sto chutí.
Ze začátku jsem se nemohla začíst a často jsem se zastavovala nad přemýšlením hlavních postav.
Konec byl strašně otevřený: Zotaví se Kelsey? Co bude s manželství Phila a Liz? Odhalí policie, kdo to Kelsey udělal?
Upřímně jsem ráda, že mám knihu už dočtenou. Za mě bych jí nedoporučila.

24.07.2022 1 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak tahle kniha se četla sama.
Postavy byly krásně popsané a styl psaní mi velmi seděl.
Celkové pojetí příběhu bylo zajímavé a pro mě dost originální.
Asi ani nemám co vytknout. Vřele doporučuji k přečtení.

19.06.2022 5 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Docela přemýšlím, jak tuto knihu ohodnotit..
Příběh se někdy hodně vlekl, ale zase to dokázaly omluvit zvraty, kterých bylo docela hodně a byly vážně velké.
U politických témat jsem se někdy ztrácela, protože dějepis nikdy nebyl mojí silnou stránkou, ale dalo se to přežít.
Konec knihy byl skvělý, ale svým způsobem i trošku nedodělaný...klidně bych přivítala alespoň o 10-15 stránek více a taky mě docela zamrzelo, že nám autor pomocí Ebby dal brouka do hlavy, proč Martin nebyl kvůli jeho oblíbené kytaře (kterou Sara rozbila), tak zničený? Měl důvod cítit se, jakože si to zasloužil??
V dalších dílech už pokračovat nebudu a nejsem si jistá, jestli bych knihu sama doporučila, ale jejího přečtení nelituji.

06.06.2022 3 z 5

On On Clare Empson

(SPOILER) Psychologický thriller? Spíš bych řekla, že to byl tragický román.
Hlavní hrdinka vzpomínala prakticky celou knihu na školní lásku a neuměla se pohnout z místa, stejně tak její protějšek - Lucien.
Zápletka mi přišla nemastná neslaná.
Jo příběh to byl sice hezký, autora krásně vylíčila mladou lásku, ale těšila jsem se něco víc akčního, proto dám jenom dvě hvězdy.

22.02.2022 2 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) Tak tahle kniha byla vážně komedie.
Předchozí dvě knihy jsem četla, protože jsem si chtěla ulevit od "těžší" literatury.
Nebudeme si přece lhát...když v sobě zahrabeme feministky, tak každá toužíme po neodolatelném, dobře stavěném a hlavně nechutně bohatém muži (či ženě..), který bude dominantní a ze kterého půjde respekt. Prakticky tady popisuji Massima, nebo 'staršího' pana Greye.
Takže jsem se prostě těšila, že si přečtu příběh s happy endem, kde se hlavní hrdina (do kterého nás autorka v prvních dvou knihách nechala zamilovat) změní a s Laurou budou 'žít šťastně až do smrti'.
Celková změna chování u Massima mě zarazila, až jsem si říkala jestli ho sama autorka nezačala nesnášet. Přesně, jak napsala barblar, byla to nejreálnější postava.
V autorčině vysvětlení na konci knihy jsem se zasmála u 'Laura je vlastně chytrá', ne Blanko, Laura je hloupá alkoholička, která si myslí, že se kolem ní točí svět.
Mrzí mě, že jsme nedostaly konec, který jsme všechny chtěly. Autorka zřejmě zapomněla, že jsme (snad) všechny dospělé a víme, že tvz. Stockholmský syndrom, či únos nejsou v pořádku...takže naprosto chápeme, že kniha je fikce a rozhodně není možné, že by se nám tohle stalo v reálném světě.
Už ani nevím, jak bych měla vyjádřit svoje zklamání...jednu hvězdu dávám za Olgu a Domenica.
P.S.: Doufám, že Netflix se příštích dvou filmových zpracování zhostí jinak a že dost razantně změní scénář. Michelle Morrone, který hraje ve filmu Massima je sympaťák, takže doufám, že nám ho nezoškliví.

02.02.2022 1 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Upřímně mě tahle kniha docela zklamala. Příběh byl zajímavý, ale postavy mi nepřišly moc propracované a děj byl někdy moc rychlý, bez pořádného napětí.
Všem, kterým se kniha líbila se omlouvám, ale doktorka Palmerová mi tam přišla úplně k ničemu a stejně tak mi vadila i protivná Thomsonová.
Možná to bude tím, že jsem před touto knihou četla Chrise Cartera, ale tady mi prostě něco chybělo.

11.07.2021 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

POZOR SPOILER
Ke knize jsem byla kvůli komentářům trochu skeptická, ale nakonec jsem jí otevřela v dobrém rozpoložení a přečetla ji jedním dechem.
Ze záčatku jsem se trochu nudila, ale po první třetině, kdy jsem se dozvěděla, že mezi únosce patří i Ashley mě kniha vyloženě nadchla.

04.03.2019 5 z 5